Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 20 czerwca 2019
Bogny i Florentyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
3 czerwca 2016 roku premierą filmu o Januszu Gniatkowskim w Kinie „Bajka” w Poraju rozpocznie się siódma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Projekcję urozmaici recital Magdaleny Łągiewki, wielokrotnej finalistki Festiwalu.4 czerwca, od godz. 10.00 w Kinie „Bajka rozpoczną się przesłuchania uczestników Festiwalu. Będzie ich oceniać jury w składzie: Marek Gaszyński, Krzysztof Sadowski, Edward Spyrka, Paweł Sztompke. Koncert laureatów i zaproszonych Gwiazd – 26 czerwca w OSWiR w Jastrzębiu, przy ul. Zielonej 24.
.

Festiwal odbywa się dzięki niezłomnej postawie żony Janusza Gniatkowskiego – piosenkarki Krystyny Maciejewskiej oraz grupie przyjaciół zrzeszonych w Stowarzyszeniu im. Janusza Gniatkowskiego. . Pani Krystyna powróciła do działalności artystycznej – śpiewa i koncertuje. Ostatnio, 14 maja, wystąpiła w Warszawie na jubileuszu 85-lecia Jana Zagozdy, wielkiej postaci Polskiego Radia. W ubiegłym roku obchodziła swój jubileusz i z tej okazji otrzymała mnóstwo odznaczeń: Złoty Medal Zasłużony dla Województwa Śląskiego, odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej, Złoty Liść Retro od Festiwalu Retro, specjalna nagrodę finansowa od Ministra Kultury, Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP. W ramach jubileuszu odbył się w Warszawie recital Krystyny Maciejewskiej w studiu jej koleżanki Agnieszki Osieckiej. – Śpiewało ze mną wiele Gwiazd: Wojnowska, Gałązka, Buczek, Woźniakowski, Cwynar. Wypowiadali się o mnie Szabłowska, Gaszyński i Rembiszewski. Najwspanialsze jest to, że te liczne odznaczenia są na wniosek dyrektorów konkurencyjnych festiwali: Retro i Gaude Mater – mówi Krystyna Maciejewska. .
W styczniu br. w tej samej sali pani Krystyna i Jan Zagozda przypomnieli postać Janusza Gniatkowskiego. Wyświetlono kilka filmów o Piosenkarzu. – Potem z tym programem pojechałam w Polskę, po drodze wstępując na wywiady radiowe do Włocławka, Radia Nakło. Równocześnie w TV Info wyświetlany był reportaż o Januszu Gniatkowskim w związku z 25 rocznicą jego wypadku. Stale też jestem w kontakcie z Radiem w Chicago, które współpracuje z Festiwalem od samego początku. Moja kolejna moja rozmowa z dziennikarzem odbyła się 29 maja – dodaje Piosenkarka.
Na Festiwalu będzie dostępna nowa pani Krystyny płyta „Smuga cienia”. – Wszystkie wydarzenia odbywają się w związku z osobą Janusza Gniatkowskiego, o którym pamięć staram się zachować. Już wkrótce będzie 5. roczniak jego śmierci – podkreśla Krystyna Maciejewska
Na Festiwalu Krystyna Maciejewska zaśpiewa dwie wspomnieniowe piosenki o swoim Mężu, przy akompaniamencie młodych muzyków, najmłodszy z nich ma piętnaście lat i niedawno można było go zobaczyć w telewizji na ogólnopolskim konkursie młodych muzyków.
URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl