Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 19 listopada 2018
Elżbiety i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018
» Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
wizytówki firm
Rodzinna firma
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Chleb jest podstawą naszej egzystencji, a jego brak świadczy o granicy ubóstwa.
Chleb jest podstawą naszej egzystencji, a jego brak świadczy o granicy ubóstwa.

Pan Henryk Łubowski, znany lubliniecki piekarz, rozpoczął naukę zawodu w 1969 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Katowicach. Jednocześnie odbywał praktykę w zakładzie rzemieślniczym. Tytuł czeladnika w piekarstwie uzyskał w 1972 roku. Następnie zdobywał wiedzę w technikum rolno-spożywczym o specjalności piekarz, pracując równocześnie w swoim zawodzie.
Po otrzymaniu dyplomu technika technologa pracował w WSS "Społem" w Katowicach na stanowisku technologa, a następnie na różnych stanowiskach kierowniczych. W 1979 roku wydzierżawił piekarnię w Skórkowicach - na terenie województwa łódzkiego, gdzie prowadził działalność przez trzy lata. W 1981 roku wykupił starą piekarnię przy ulicy Stelmacha w Lublińcu. Przeprowadził generalny remont zakładu i wyposażył go w niezbędne maszyny i urządzenia. Produkcję rozpoczął w lutym 1982 roku. Przez kolejne lata piekarnia była rozbudowywana i modernizowana.
Zwiększony popyt na pieczywo zobligował właściciela do uruchomienia drugiego sklepu przy ulicy Opolskiej. Placówka ta w najbliższym czasie zostanie rozbudowana, również o minipiekarnię. W 2000 roku pan Henryk Łubowski wybudował nowoczesna piekarnię i cukiernię przy ulicy Wiejskiej w Lublińcu, przy której uruchomił kolejny sklep. Piekarnia posiada dwa najnowsze piece gazowe o powierzchni wypiekowej 16 m kw. każdy.
Wiele prac, których nie da się zmechanizować, wykonywanych jest ręcznie. Wyroby produkuje się w oparciu o stare sprawdzone receptury. Wprowadzane są również nowe asortymenty pieczywa i wyrobów ciastkarskich. Firma jest w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.
W obu zakładach wytwarza się w sumie około 100 asortymentów wysokiej jakości wyrobów piekarskich i cukierniczych. Tak duża produkcja wymaga zorganizowanej i sprawnej dystrybucji. Piekarnia posiada 5 sklepów własnych. Kooperuje z około 80 mniejszymi i większymi odbiorcami. Wyroby dostarczane są również do dwóch ośrodków zbiorowego żywienia. W określonych porach roku dochodzą również odbiorcy sezonowi.
"Piekarnia Łubowski" zatrudnia 55 wysoko kwalifikowanych pracowników. Bezpośredni nadzór nad produkcją prowadzi dwóch mistrzów. Dwóch czeladników z praktyką przygotowuje się do egzaminu mistrzowskiego. Pozostaną oni również w zakładzie. W okresie swojej działalności pan Henryk Łubowski wyszkolił około 100 uczniów. Wielu z nich pracuje w firmie.
Można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że pan Henryk Łubowski osiągnął zawodowy sukces. Lata uporczywej pracy, permanentne zdobywanie doświadczeń, pozwoliło realizować mu kolejne etapy życiowej pasji. Wsparciem w osiąganiu tych zamierzeń są współwłaściciele firmy: żona Elżbieta, syn Michał z żoną i córka Magdalena z mężem. Wszyscy członkowie tej rodzinnej firmy posiadają najwyższe kwalifikacje zawodowe oraz tytuły mistrza w piekarnictwie i cukiernictwie. W perspektywie przewidziana jest dalsza rozbudowa "Piekarni Łubowski" i jej unowocześnienie na miarę wymagań europejskich.
Pan Henryk Łubowski włącza się w działalność samorządową i społeczną środowiska rzemieślniczego. W Częstochowskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości pracuje w Komisji Rewizyjnej oraz od wielu lat w Komisji Egzaminacyjnej. Na uwagę zasługuje jego działalność charytatywna. Udziela stałej pomocy finansowej i rzeczowej szkołom i organizacjom skupiającym osoby niepełnosprawne. Wspiera akcje organizowane przez urząd i kościoły w Lublińcu oraz indywidualne osoby potrzebujące pomocy. Jest człowiekiem skromnym, wzbudzającym zaufanie. Zaskarbił sobie szacunek i wdzięczność mieszkańców swojego miasta. R
"Piekarnia Łubowski" zaprasza do zakładów w Lublińcu:
ul. Pawła Stelmacha 34, tel: 34/353-10-74;
ul. Wiejska 1, tel. 34/351-01-20 oraz sklepów firmowych


MP


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl