Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 lutego 2018
Eleonory i Feliksa
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
wizytówki firm
Zawód, który daje satysfakcję
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Fryzjerstwo jest specyficznym zawodem. Niezbędne są zdolności manualne, nawet artystyczne i duża doza wyobraźni. Ponadto trzeba się jeszcze zaangażować, by uzyskać pełny efekt fryzury. Wtedy można mieć pewność, że klient jest zadowolony ze swojego wyglądu. Tak podchodzi do swojej pracy mistrz fryzjerstwa pani Teresa Ujma.
Z zawodem związana jest od 1960 roku. Początkowo jako uczennica szkoły zawodowej, a po zdaniu egzaminu czeladniczego pracownica w zakładzie znanej częstochowskiej fryzjerki sp. Wandy Kaweckiej. Pani Teresa Ujma systematycznie podnosiła swoje umiejętności. Po spełnieniu wymogów kwalifikacyjnych w 1970 roku zdała egzamin mistrzowski w zakresie fryzjerstwa ogólnego. Jako zdolny i doceniany pracownik pozostała w zakładzie pani Wandy Kaweckiej do 1994 roku. - "Mile wspominam - mówi pani Teresa - ten okres 34 lat pod okiem szefowej. Włożyła bardzo dużo serca w moje przygotowania do egzaminu czeladniczego, a następnie mistrzowskiego. Wysokie kwalifikacje pani Wandy Kaweckiej i przekazany zasób wiedzy procentują w obecnej mojej pracy zawodowej, która daje mi dużo satysfakcji". Własny zakład pani Teresa Ujma uruchomiła w 1994 roku w Częstochowie przy ulicy Tuwima 31. Z przyczyn obiektywnych musiała go przenieść w 2002 roku do lokalu przy Al. NMP 35. Gustownie przygotowane pomieszczenia stwarzają odpowiednie warunki pracy i wypoczynku dla personelu, a klienci z przyjemnością korzystają z usług firmy. W zakładzie zatrudniona jest wychowanka pani Teresy, Magdalena Rospondek. W ramach kształcenia zawodowego pracują uczennice pierwszego i drugiego roku: Sylwia Adamus, Nina Jabłońska, Paula Gałecka, Monika Nowak, Kamila Bachniak. Na podkreślenie zasługuje działalność pedagogiczna pani Teresy Ujmy. W okresie dziesięciu lat pracy zakładu wyszkoliła dwanaście uczennic. Wszystkie zdały egzaminy czeladnicze z wysokimi ocenami. Obecnie pracują one w swoim zawodzie, a niektóre prowadzą własne firmy.
W zakładzie fryzjerskim poziom świadczonych usług jest warunkowany systematycznym dokształcaniem się właściciela. Pani Teresa Ujma zdobywała początkowo dodatkowe kwalifikacje biorąc udział w młodzieżowych konkursach m.in. w Katowicach, Krakowie i Częstochowie. Przez cały okres pracy zawodowej uczestniczy w ogólnopolskich i regionalnych szkoleniach. - "Indywidualność jest hasłem przewodnim mody fryzjerskiej roku 2004 - mówi mistrzyni. Nowa kolekcja to włosy krótkie i półdługie, mocno strzępione oraz asymetria, która narzuca wizję mody lat 80 XX wieku, a także grzywki głębokie, dominujące i kompaktowe. Kolory włosów na wiosnę/ lato 2004 sięgają od blond do ciemnego brązu, przechodząc przez kasztan. Kilka złoto-brązowych i beżowych pasemek nadaje wspaniały karmelowy charakter. W stylizacji długich włosów można łączyć elementy zarówno klasyczne jak i awangardowe. W tym sezonie fryzury męskie dłuższe, wystylizowane woskiem".
Zakład świadczy usługi po przystępnych cenach w zakładzie fryzjerstwa damskiego, męskiego, młodzieżowego i dziecięcego. Klientki mogą wybrać do swoich fryzur różne kosmetyki znanych zagranicznych firm.
Pani Teresa Ujma zaprasza w godzinach 8.00-18.00, w sobotę 8.00-14.00, tel. 366-42-74.
Życzenia świąteczne w układzie graficznym.
"Wszystkim klientkom i klientom zakładu, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Teresa Ujma z personelem".


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl