Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
medycyna
Były wiceminister dyrektorem częstochowskich szpitali
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Fotel dyrektora Zespołu Szpitali Miejskich po Michale Grabałowskim przejmie Tomasz Grottel z Poznania. Nowy dyrektor, zdaniem magistratu, jest nadzieją na uzdrowienie sytuacji w częstochowskich szpitalach.
Tomasz Grottel jest lekarzem drugiego stopnia z chirurgii dziecięcej, autorem wdrażania krajowego systemu ratownictwa medycznego i współtwórcą programu prywatyzacji usług zdrowotnych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej miasta Poznania. Ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu i Podyplomowe Studium Menedżerskie z zakresu nowoczesnych technik zarządzania przedsiębiorstwem. Pełnił już funkcje: lekarza wojewódzkiego w Poznaniu, eksperta Ministra Zdrowia w zakresie oceny i weryfikacji wojewódzkich programów restrukturyzacyjnych. Jako wiceminister, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiadał za realizację krajowego programu restrukturyzacyjnego w ochronie zdrowia, wdrażanie systemu ratownictwa medycznego i nadzór nad restrukturyzacją szpitali klinicznych.
Miejmy nadzieję, że jego doświadczenie związane z długoletnią praktyką w szpitalach szwajcarskich i niemieckich, zarządzaniem placówkami zdrowia różnego szczebla i wdrażaniem różnych uzdrawiających programów przyniesie oczekiwane efekty. Choć początki mogą okazać się nie najłatwiejsze, jako że pracownikom szpitali trudno pogodzić się z odejściem dyrektora Grabałowskiego, a sytuacja naszych szpitali nie odbiega od ogólnie złej koniunktury w krajowej służbie zdrowia.


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl