Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Wystawa w MOK-u
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W westybulu Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku prace malarskie pt. „Miasta Europy w akwareli” prezentował Zdzisław Połącarz. Głównymi inicjatorami spotkania byli kłobuccy malarze nieprofesjonalni, w tym przede wszystkim zaprzyjaźniona z artystą – malarka Zofia Trzepióra-Noga.Zdzisław Połącarz jest głównym inicjatorem plenerów malarsko-rzeźbiarskich i wieloletnim komisarzem oraz konsultantem grup artystów Europy zachodniej i wschodniej. Otrzymał puchar wicemarszałka Sejmu RP Józefa Zycha dla najaktywniejszego plenerowicza europejskiego w 2005 roku.
Z. Połącarz należy do Grupy Twórców „Na Zamku” w Oświęcimiu, jest członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur, członkiem Stowarzyszenia Artystów Niepełnosprawnych w Krakowie, Stowarzyszenia Artystów Polskich na Ukrainie nr 82 Tarnopol oraz członkiem Towarzystwa Polskich Plastyków przy Związku Polaków na Białorusi.
W jego dorobku artystycznym znajduje się m.in. 137 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami, 600 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą, uczestnictwo w 276 krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. W sumie artysta malarz ma na swym koncie 250 prestiżowych nagród i wyróżnień i jej znanym i cenionym za swój dorobek twórcą na całym świecie. Chętnie promuje rodzimą kulturę zagranicą. Za upowszechnianie kultury polskiej w Niemczech otrzymał specjalne podziękowanie. Otrzymał również „Certificate of Achieyement” Columbus, Ohio. Jego prace znajdują się w posiadaniu prywatnych kolekcjonerów jak również są w zbiorach muzealnych całego świata .Jest człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym. Dziesięć lat temu opublikował własny tomik fraszek „Taniec z fraszkami”.
Na swoim koncie ma cykle grafik: „Oświęcim”, „Grodzisk Wielkopolski”, „Stary Zator”, „Sominy”, „Krotoszyn”, „Śmigiel”, „Kościan”, „Międzychód”, Głusko”.
Jest autorem albumów graficznych, takich jak: Oświęcim”, „Grodzisk Wielkopolski”, „Ginąca architektura oraz stare kościółki i zabytki w Małopolsce”, „Uroki plenerowe w rysunkach graficznych”, „Moje miasta w rysunkach graficznych”, „Najpiękniejsze zakątki Krotoszyna”, „Uroki plenerowe i skanseny w akwareli”, „Miasta Europy w akwareli” (dwa tomy), „Najpiękniejsze zakątki Krotoszyna w akwareli”, „Wielkopolskie kościoły drewniane” oraz „Śląskie kościoły drewniane”.
Jest także autorem projektów i ilustracji tomików poetyckich, m.in. Oświęcim- Miasto Pamięci, Pokoju, Spotkań, Dialogu i Pojednania: utwory nagrodzone w III Konkursie Literackim im. Tadeusza Makowskiego w 1995r. (wraz z Marianem Majkutem).MONIKA SCHELLER-WOJTASIK, LIDIA NAWROT


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl