Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 sierpnia 2019
Cezarego i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 32 (1431) 2019-08-08
  W NUMERZE:
» Rozmowy o współpracy
»  Ekonomia, kosmetologia, turystyka i rekreacja
»  FUNDUSZ INFORMUJE. Zmiany w systemie wdrażania Programu „Czyste Powietrze”
» Międzynarodowy Dzień Długu Ekologicznego – czyli życie na ekologiczny kredyt
» Troska o „Zielone Płuca Śląska”
» Nadleśnictwo Siewierz. Leśnicy chronią ginące gatunki
»  Charyzmat wsi polskiej
» Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Spadkowicz za silny dla Skry
» Strażnicy miejscy pomagają pielgrzymom i turystom
» GIEKSA Arena nie sprzyja Rakowowi
» „Trenerski dwugłos”: RKS Raków Częstochowa – MKS Cracovia Kraków
»  Skarb Kibica : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
»  Parkingowy Armagedon
»  Rząd PiS wspiera częstochowian
» Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej
» JONAS VINGEGAARD ZWYCIĘZCĄ ETAPU I NOWYM LIDEREM TOUR DE POLOGNE
» Zachwycony historią Olsztyna. Pasje pana Jana
» Niebezpieczna zabawa
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 88. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Filipek czeka na Państwa pomoc. Bardzo jej potrzebuje
» GIEKSA Arena odczarowana!
» Medale polskich strażaków na Igrzyskach Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach
» Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Śląskiego z udziałem Prezydentem RP
» Już w ten piątek startuje najgorętsze wydarzenie tych wakacji - FEST Festival 2019!
» Zmiany w komunikacji w związku Fest Festivalem 2019
»  III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
kultura
Szkoła pełna życia
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Warto uczyć się w „Ekonomiku”
Do 16 czerwca gimnazjaliści muszą wybrać dalszą szkołę. Dobrą propozycją jest Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. Augustyna 28/30 w Częstochowie. Jego atuty to wyrozumiałe i kompetentne grono pedagogiczne, doskonałe warunki kształcenia i długoletnia tradycja.– Wybrałem Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych, bo usłyszałem o nim wiele dobrego. Po pierwszym roku nauki nie żałuję decyzji. Są tu wspaniali, życzliwi i wyrozumiali nauczyciele. Świetni koledzy. Wiem też, że w tej szkole uzyskam odpowiednie przygotowanie do zawodu i matury, bo poziom nauki jest wysoki – mówi Paweł Dziurkowski, uczeń pierwszej klasy specjalizacji technik ekonomista. Podobną opinię wyrażają jego koleżanki – Anna Grzeszna z klasy pierwszej technik ekonomista i Olga Pilawka, uczennica drugiej klasy humanistycznej Liceum Ogólnokształcącego. – W naszej szkole panuje serdeczna atmosfera. Dzięki otwartym na nasze problemy nauczycielom czujemy się tu dobrze, a szeroka oferta edukacyjna umożliwia nam rozwijanie zainteresowań – dodają dziewczęta.
W Zespole Szkół Ekonomicznych stawia się na odpowiedzialną edukację. Nadrzędny cel: dobre nauczanie, przygotowujące uczniów do najważniejszych egzaminów i zapewniające wszechstronny rozwój realizuje kompetentna, nastawiona przyjaźnie do swoich wychowanków kadra pedagogiczna. Efekt ich pracy uwidoczniają sukcesy uczniów. Ostatnie, znaczące osiągnięcie to drugie miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Finansach tegorocznego maturzysty Damiana Strojca oraz wysokie pozycje (ale już poza podium) Krystiana Kulisia i Adama Heppnera.
Nowy dyrektor szkoły mgr Maciej Trzmiel (funkcję pełni od listopada 2008 roku, wcześniej, przez sześć lat był zastępcą dyrektora), by docenić i jednocześnie zainspirować podopiecznych do jeszcze większego wysiłku wprowadził w obecnym roku szkolnym specjalne wyróżnienie dla najlepszych. To „Oskarek Ekonomika” – jako pierwszy otrzymał Damian Strojec.
Atutem szkoły jest również troska o potrzeby wyższego rzędu. W szkole realizuje się liczne przedsięwzięcia kulturalno-społeczne. Działają kółka teatralne, taneczne i sportowe, odbywają się cykliczne spotkania z ludźmi kultury i sportu. Dyrektor z entuzjazmem opowiada o „Alei Gwiazd”, inicjatywie, której był pomysłodawcą i realizatorem. – Zapraszamy znanych Polaków. Odwiedzili nas Grzegorz Lato, Grzegorz Markowski z zespołem Prefekct, Olek Klepacz, Zbigniew Wodecki, Artur Barciś, zespół Budka Suflera, himalaista Krzysztof Wielicki, redaktor Tomasz Zubilewicz, redaktor Marcin Wrona, Krzysztof Hołowczyc. Goście zostawiają cenne pamiątki, które w przyszłości zlicytujemy na cel dobroczynny – mówi dyrektor. Jak informuje za pozyskane z aukcji fundusze zakupi wózki inwalidzkie z przeznaczeniem dla młodych, niepełnosprawnych uczniów – aktualnie w szkole kształci się dwoje.
Kolejnym pomysłem jest Szkolne Centrum Kultury, uruchomione w marcu br. – Naszym zamierzeniem było przybliżenie uczniom szeroko pojętej kultury oraz zaktywizowanie młodzieży do działań artystycznych – mówi polonistka Edyta Derka, która opiekuje się Centrum. Jego inauguracja nabrała spektakularnej oprawy. Odbyła się bowiem prezentacja rzeźb miękkich znanej częstochowskiej artystki Elżbiety Chodorowskiej, obrazów z Teatru Mundi oraz plakatów i rekwizytów teatralnych, które szkoła otrzymała dzięki współpracy z dyrektorem Teatru im. Adama Mickiewicza Robertem Dorosławskim. Najważniejszym akcentem otwarcia Centrum była wizyta kardynała Stanisława Dziwisza i aktora Krzysztofa Kolbergera. Kardynał był zachwycony wysoce duchową atmosferą spotkania, podczas którego K. Kolberger czytał Testament Ojca Świętego Jana Pawła II, a młodzież przy zapalonych świecach śpiewała pieśń „Arka”.
Obok prężnie rozwijającego się życia kulturalnego najważniejsze jest kształcenie uczniów. Ten aspekt jest dla dyrekcji i nauczycieli priorytetowy. „Ekonomik” działa perspektywicznie i wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej edukacji, która ma zapewnić uczniom przygotowanie do życia społeczno-zawodowego. Oferuje szeroką ofertę edukacyjną, w której, co istotne, są specjalności, gwarantujące zdobycie pracy w przyszłości.
Czteroletnie Technikum proponuje trzy profile. Kierunek technik ekonomista obok standardowych specjalności (finanse i rachunkowość, promocja i reklama) ma kilka nowych – zarządzanie małą firmą, pozyskiwanie i zarządzanie funduszami unijnymi i gospodarka regionalna i lokalna. Kolejne to technik handlowiec oraz zupełny hit – technik obsługi turystycznej, nad którym patronat objęła Polska Izba Turystyki. Natomiast trzyletnie liceum ogólnokształcące ma swojej ofercie klasy o profilu humanistycznym, językowym (rozszerzony angielski i niemiecki) i informatycznym.
Zespół Szkół Ekonomicznych jest placówką, w której uczniowie mają zapewnione dobre warunki do nauki. Szkoła jest przestronna, jasna i kolorowa. Nauczyciele otwarci i przyjaźni uczniom, dyrekcja kreatywna i zaangażowana w wszechstronny rozwój swoich wychowanków. – Zawsze można liczyć na wsparcie ze strony dyrektora, zarówno przy realizacji celów dydaktycznych, jak i ponadprogramowych propozycji, nawet tych zwariowanych – podkreśla Edyta Derka.

Strona szkolna: www.zse.ids.czest.pl
Strona uczniowska: www.zse.c0.pl
URSZULA GIZYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl