Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 24 marca 2019
Marka i Gabriela
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
» INTERWENCJA. Notebook od Orange za 10 tysięcy złotych
» KONKURS „MÓJ LAS” 2018/2019. Prace zachwyciły jurorów
» Drzewo Roku 2019 – kolejni finaliści (cz. II)
» OLSZTYN. Restauracja historycznego zamku
» Historyczny Dom Księcia na sprzedaż
» Z WOKANDY / CZĘSTOCHOWA. Sprawa autobusów hybrydowych ciągle w Prokuraturze
» Nagroda od wicewojewody dla dzielnej Zosi
» Otwarcie pleneru hutniczego
» Linie tramwajowe nr 1 i 2
»  Syderyty 2018 dla zasłużonych dla Gminy Poczesna
» Młodzież chce prawdy o Zbrodni Katyńskiej
» Zgłoś swoje gospodarstwo do konkursu
» WYSTAWA W BIBLIOTECE. Pod parasolem miłości
» Krzysztof Kamil Malewicz
» Małgorzata Sętowska – „Melodia” 2012 (1953–2019)
» 100-lecie Polski Wolnej – marzec 1919 r.
» Stanisław Kasznica – Bohater Wyklęty przez zdrajców
» Generał August Emil Fieldorf „Nil” – wierny żołnierz niepodległej Polski
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Mjr Józef Pelc (1898–1939)
» Kartki z kalendarza – kartki marca
» Jerzy Mucha – bohaterska karta częstochowskiego spółdzielcy
»  SIATKÓWKA. Norwid nie zagra o medale
» SIATKÓWKA. AZS utrzymał się w IL lidze
» Raków zwyciężył Legię
» Sukcesy młodych grapplerów w Mysłowicach
» Mistrzostw Województwa Śląskiego w Biegach Przełajowych
» Z WOKANDY. Częstochowski raper oskarżony o antysemityzm
» OSP Przyrów – jednostką wybitną
» TEATR ZAPRASZA
»  Komunikat ARiMR dot. zatrzymania 4. osób w związku z podejrzeniem wyłudzenia z ARiMR ponad 9 mln zł.
»  BIBLIJNY KONKURS PLASTYCZNY
» PROPOZYCJE PROGRAMOWE KWIECIEŃ 2019 - KLUB POLITECHNIK - AKADEMICKIE CENTRUM KULTURY


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
aktualności
Artur Warzocha kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Częstochowy
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, obradując 1 października 2010 roku w Warszawie pod przewodnictwem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, podjął uchwałę o rekomendacji dla kandydatury Artura Warzochy na urząd prezydenta Częstochowy.

W ten sposób Komitet Polityczny PiS oficjalnie i ostatecznie przeciął i unieważnił wszelkie spekulacje dotyczące innych – w tej materii – koncepcji personalnych, zwłaszcza tych, które uporczywie imputowały PiS-owi możliwość poparcia na prezydenta Częstochowy kandydata z zewnątrz.
O komentarz poprosiliśmy prezesa Okręgu PiS w Częstochowie, posła Szymona Giżyńskiego.


POSEŁ SZYMON GIŻYŃSKI
- Od początku mieliśmy dwóch wspaniałych, równorzędnych kandydatów na prezydenta Częstochowy: Ryszarda Majera i Artura Warzochę. I wiedzieliśmy od początku, że Ryszard, jako kapitan statku jest predestynowany raczej do regularnych rejsów pasażersko- handlowych, a Artur czuje się pewnie przy każdej pogodzie, nawet tej : „0 w skali Beauforta”. Dlatego zaprezentowaliśmy nasze samorządowo-prezydenckie walory łącznie i w przemyślanej kolejności: Majer; Warzocha. I jeżeli wyborcy poszczęszczą nam w wyborach samorządowych, to Warzocha z Majerem będą razem współodpowiedzialni za Częstochowę, oczywiście w doborowym, koalicyjnym towarzystwie, którego skład nie sposób na dzisiaj ustanowić.
Już pierwsze – po ostatecznej decyzji pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości – reakcje komentatorów lokalnej sceny politycznej, w tym naszych rywali, wskazują, iż Artur Warzocha został powitany jako mocny kandydat do urzędu prezydenta Częstochowy, zdolny do podyktowania własnych warunków kampanijnego dyskursu. I o to nam chodziło, a że przy okazji pojawił się pewien element zaskoczenia, to, zwłaszcza na początku kampanii, też nasz zysk.Sylwetka kandydata
Artur Warzocha, 41 lat. Urodzony 11 listopada 1969 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwent Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie europejskich stosunków finansowo-ekonomiczno-prawnych w Szkole Głównej Handlowej.

Praca w administracji rządowej

W latach 1997-1998 był rzecznikiem prasowym Wojewody Częstochowskiego, Szymona Giżyńskiego. Od 1999 do 2000 r. pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako asystent polityczny – doradca Szefa Kancelarii, następnie jako doradca Wojewody Śląskiego – pełnomocnik ds. integracji województwa. W latach 2001-2003 był zastępcą dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. 16 stycznia 2006 r. powołany na funkcję I Wicewojewody Śląskiego, którą pełnił do dnia zakończenia misji rządu Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Odwołany z funkcji przez Donalda Tuska w dniu 29 listopada 2007 r.
Jako wicewojewoda nadzorował realizację zadań z zakresu polityki społecznej, nadzoru nad służbą zdrowia, edukacji, rolnictwa i ochrony środowiska, finansów i budżetu. Nadzorował udzielanie pomocy rodzinom ofiar tragedii w hali MTK w Chorzowie oraz poległych górników z kopalni Halemba. Na jego wniosek Pan Jarosław Kaczyński, ówczesny Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o przyznaniu specjalnych rent wdowom po poległych górnikach, co zostało przyjęte z wielkim uznaniem na Śląsku. Działając z upoważnienia śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP oraz wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego, doprowadził również do ugodowego rozwiązania wieloletniego sporu pomiędzy społecznością lokalną w gminie Lelów a diasporą chasydzką, dotyczącego prawa własności gruntu, na którym znajdował się grób cadyka Dawida Bidermana. Dzięki inicjatywie i staraniom posła ziemi częstochowskiej Szymona Giżyńskiego oraz zaangażowaniu Artura Warzochy Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, a także Klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze zdobyły znaczące środki na realizację swoich kluczowych inwestycji, w ramach regionalnego Programu Operacyjnego, w pierwszym przypadku: na budowę Akademickiego Centrum Sportu i Wydziału Nauk Społecznych, w drugim: na remont Bazyliki Jasnogórskiej.
Obecnie, Artur Warzocha pracuje jako główny specjalista kontroli państwowej w Najwyższej Izbie Kontroli, w Delegaturze w Katowicach.

Działalność społeczna i polityczna

W roku 1997 pełnił funkcję rzecznika prasowego częstochowskiego komitetu wyborczego Akcji Wyborczej Solidarność. W latach 1998-2001 należał do Ruchu Społecznego AWS. W roku 2003 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Był radnym III i IV kadencji Rady Miasta Częstochowy, gdzie pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Skarbu i Komisji Kultury. W roku 2006 wybrany został na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Pozostała działalność

Artur Warzocha był wieloletnim współpracownikiem i felietonistą ogólnopolskich i lokalnych mediów, takich jak: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Tygodnik Regionalny „Gazeta Częstochowska”, „Gazeta Solidarna” a także: Polskiego Radia Katowice, Radia Fiat i Radia Jasna Góra. W latach 1999-2004 zasiadał w Radzie Programowej Polskiego Radia Katowice. Na zaproszenie śp. Władysława Stasiaka, Szefa Kancelarii Prezydenta RP brał udział w pracach kolegium, funkcjonującego pod roboczą nazwą: „zespół państwowotwórczy”, który skupiał intelektualistów, przedstawicieli świata nauki, mediów oraz polityki. Prace zespołu przerwała tragiczna śmierć Pana Ministra. Uczestniczy w pracach zespołu ekspertów ds. bezpieczeństwa i administracji, działającym przy Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości, kierowanym przez Pana Posła Jarosława Zielińskiego, Sekretarza Generalnego partii.

Praca dydaktyczna i naukowa

Obecnie, Artur Warzocha jest również nauczycielem akademickim Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie na Wydziale Humanistyczno-Filologicznego w Instytucie Nauk Politologicznych prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu samorządu terytorialnego, wspólnot lokalnych, społeczeństwa obywatelskiego oraz finansów państwa i samorządów. Przygotowuje również materiały do otwarcia przewodu doktorskiego. Tematem rozprawy będą: „Częstochowskie elity polityczne”.
Stan cywilny: żonaty, jedno dziecko. Żona Anna jest nauczycielem – doradcą metodycznym, córka Maria ma 10 lat.


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl