Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 21 lipica 2018
Daniela i Andrzeja
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
» Nastały upały – pijmy wodę z kranu!
» PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
»  BZZ… W ŻÓŁTO-CZARNE PASKI
» KONOPISKA ZAPRASZAJĄ
» FESTYN POD GRUSZĄ W RZERZĘCZYCACH
» ZAWODY BALONOWE W JANOWIE
» PATRIOTYCZNA KARTA SZPITALA NMP
» Odszedł Jan Dobrowolski, ostatni podoficer 27 Pułku Piechoty
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» Do Niepodległej – lipiec 1918 roku
» Kartki z kalendarza – kalendarium lipca
» WYDAWNICTWA
» Skra Częstochowa – Historia Klubu
» CZĘSTOCHOWIANIE W HISTORII ZAPISANI
» PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
» Skarb Kibica: KS SKRA CZĘSTOCHOWA
»  Skarb Kibica: RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
» Rada Dzielnicy Grabówka popiera budowę Mieszkań Plus. Tak dla Mieszkań Plus w Częstochowie
» PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”
» Angielska dominacja w finale IME Kobiet?
»  KALKULACJA KAMYSZA W CZĘSTOCHOWIE
» DWA TYGODNIE DO STARTU TOUR DE POLOGNE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wychodzimy z uśmiechem
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Jasnogórski Punkt Charytatywny w nowej siedzibieOd 5 września br. Jasnogórski Punkt Charytatywny ma nową siedzibę, przy ul. Kordeckiego 2 w Częstochowie. – Mamy teraz trzy razy więcej miejsca, co usprawnia naszą pracę i poprawia warunki osobom, które przychodzą po pomoc – mówi ojciec paulin Szymon Botul, opiekun Punktu.


Regularnie z pomocy Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego korzysta około trzystu osób miesięcznie, a sporadycznie, w ciągu całego roku blisko siedemset rodzin, głównie są to rodziny wielodzietne, bezdomni oraz bezrobotni. Otrzymują tu najpotrzebniejsze produkty żywnościowe: pieczywo, kaszę, mleko, makaron, ale także odzież, naczynia, a nawet sprzęt AGD. Teresa Bednarska z Częstochowy po pomoc do Punktu przychodzi codziennie od pięciu lat. – Mam niską emeryturę, a tu dostanę chleb, konserwy, mąkę, kaszę, ciastka. Ojciec Szymon jest wspaniałym człowiekiem, a panie – kochane. Są cierpliwe, uczynne. Tu jesteśmy razem, czasem się posmucimy, czasem pośmiejemy – mówi pani Teresa.
Jak informuje o. Szymon Botul instytucji najbardziej pomaga zarząd Klasztoru, który finansuje działalność Punktu i daje środki na nasze utrzymanie. – Współpracujemy też z Caritas w Częstochowie oraz jedną z sieci sklepów w Częstochowie i piekarniami. Naszym podopiecznym pomagamy doraźnie. Najlepszym dla nich wsparciem byłoby stałe zatrudnienie, które zapewniłoby im godne życie – mówi o. Szymon.
W Punkcie pracują panie-wolontariuszki. – Jesteśmy jak jedna rodzina. Cieszymy się, że pomagamy innym i jednocześnie możemy skorzystać z pomocy Punktu. Przychodzi do nas coraz więcej osób. Dla wielu z nich jest to temat wstydliwy, ale u nas nikt, jak w opiece społecznej, nie pyta nikogo po co przyszedł. Jesteśmy dla naszych podopiecznych i wychodzimy do nich z uśmiechem – mówi Ewa Pietras, która pracuje w Punkcie od czternastu lat. Do pracy zachęciła też Janinę Jeziorowską z Częstochowy. – Udzielam się tu od dziewięciu lat. Ojciec jest bardzo serdeczny i życzliwy. A ludzie są różni, jedni chwalą, inni skarżą się, a nawet kłócą, bo nie zawsze dla wszystkich wystarczy produktów. Najtrudniej jest w piątek, wówczas mamy tu około stu pięćdziesięciu osób – mówi pani Janina.
Jasnogórski Punkt Charytatywny powstał w 1994 r. z inicjatywy paulinów. Do tej pory zajmował pomieszczenia w budynku Jasnogórskich Hal Noclegowych, obok Kaplicy św. Józefa. Do Punktu dary może dostarczać każdy, kto pragnie podzielić się z osobami potrzebującymi. Punkt czynny jest od 8-12 każdego dnia oprócz niedziel i świąt.

UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl