Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„1000 pierwszych dni dla zdrowia”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Bank Żywności w Częstochowie, wspólnie z Fundacją NUTRICIA realizuje Program „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Jest on jedną z 6. organizacji w Polsce realizujących to przedsięwzięcie w 2014 r.


Celem kampanii jest podniesienie w społeczności lokalnej świadomości w zakresie znaczenia właściwego odżywiania dzieci do 3 roku życia, w szczególności w aspekcie zapobiegania chorobom metabolicznym oraz zapewnienia właściwego rozwoju fizycznego dzieci.
Adresatami programu są m. in.:
- dzieci do 3 roku życia – podopieczni żłobków i przedszkoli i ich rodzice,
- personel placówek zajmujących się dziećmi w wieku do 3 lat,
- kobiety w ciąży oraz planujące ciążę,
- pracownicy socjalni, którzy w ramach pracy środowiskowej mają kontakt z matkami dzieci do 3 roku życia oraz z kobietami w ciąży.
Bank Żywności w Częstochowie zorganizuje w ramach programu warsztaty edukacyjne dla matek z dziećmi w wieku do 3 lat i kobiet w ciąży oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci do 3 roku życia – wychowanków częstochowskich przedszkoli. Ponadto świadczone będzie poradnictwo w zakresie właściwego odżywiania najmłodszych dzieci i kobiet w ciąży.
Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z materiałów informacyjnych i poradników wspierających właściwe odżywianie dzieci w pierwszych 36 miesiącach życia.
29 kwietnia br. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbędzie się konferencja inaugurująca realizację programu. Będzie to okazja do przybliżenia problematyki i znaczenia właściwego żywienia dzieci w pierwszych 3 latach życia, zarówno w aspekcie społecznym, jak i medycznym. W konferencji udział wezmą m. in.:
Jarosław LEPKA – Członek Zarządu Fundacji NUTRICIA, który zaprezentuje Program „1000 pierwszych dnia dla zdrowia”,
dr inż. Mirosław PYSZ - Adiunkt w Katedrze Żywienia Człowieka Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który przedstawi prelekcję „Prawidłowe żywienie niemowląt kluczem do zdrowia w dorosłym życiu”,
Marek BOROWSKI – Prezes Banku Żywności w Olsztynie, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności z prezentacją „Jak zmienić system żywienia dzieci? Przykłady działań Banku Żywności w Olsztynie,
dr n. med. Małgorzata KLIMZA - Kierownik Oddziału Pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, która wygłosi wykład "Niewłaściwe odżywianie przez pierwsze 36 miesięcy życia dziecka, a powikłania zdrowotne w przyszłości".
Program „1000 pierwszych dni dla zdrowia” jest odpowiedzią na zdiagnozowany przez ekspertów w ostatnich latach w Polsce problem niewłaściwego żywienia dzieci w wieku do 3 lat, który wynika przede wszystkim z błędów rodziców i opiekunów w żywieniu najmłodszych. Warto wiedzieć, że w tym szczególnym czasie dziecko aż 5-krotnie zwiększa swoją masę urodzeniową, a długość jego ciała podwaja się. Już nigdy w ciągu życia wzrost i rozwój organizmu nie będzie tak intensywny. W tym czasie programuje się też metabolizm, który warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu w dorosłym życiu.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl