Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Łucji i Wilhelma
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 26 (1373) 2018-06-28
  W NUMERZE:
» Łazik Politechniki Częstochowskiej najlepszy na świecie! Młodzi, zdolni i pracowici naukowcy chlubą uczelni i miasta.
»  Wyzwania zdrowotne w profilaktyce chorób zakaźnych


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
turystyka
I liga baseballu
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
24 maja odbyła się 3 kolejka I ligi baseballu. Tym razem gospodarzem zmagań była drużyna Defenders Częstochowa. Mecze rozegrane zostały w Kościelcu przy dość zmiennej aurze pogodowej.
Tego dnia kibice mogli oglądać trzy mecze w systemie każdy z każdym. Pierwszy mecz nasza drużyna Defenders Częstochowa rozegrała z Rawą Katowice w prażącym słońcu i temperaturze około trzydziestu stopni Celsjusza. Do tej pory w lidze Częstochowianie rozegrali z tą drużyną dwa spotkania ligowe i niestety w obu znacząco ulegali Rawie. Gra toczyła się punkt za punkt trzymając w napięciu do samego końca. W ostatniej zmianie drużyna z Częstochowy prowadziła 9:8. Wydawało się już, że Częstochowianie doprowadzą swoje prowadzenie do końca meczu. Jednak drużyna z Katowic nie poddała się i wywalczyła remis w ostatniej zmianie. W baseballu mecz nie może zakończyć się remisem, dlatego potrzebna była dodatkowa zmiana by rozstrzygnąć spotkanie. Niestety drużyna z Katowic już na początku dodatkowej zmiany zdobyła trzy obiegi, czego Częstochowianom nie udało się już odrobić. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:12 i zwycięstwem Rawy Katowice. Pomimo przegranej gospodarze zmotywowani grą na własnym boisku pokazali się z bardzo dobrej strony. Jest to znaczący postęp w grze drużyny, która jest debiutantem w 1 lidze w tym roku. W swoim drugim spotkaniu Defenders Częstochowa gościli drużynę z Żor. Gepardy Żory to jedna z najbardziej liczących się drużyn w Polskim baseballu, a drużyna grająca w 1 lidze jest dość często wspomagana zawodnikami z ekstraklasy, także tymi, którzy mają za sobą nawet występy w Polskiej reprezentacji narodowej. Jak zapewne łatwo się domyśleć z tą drużyną do tej pory Częstochowianom nie udało się wygrać ani razu w historii klubu. Częstochowianie po przegranej w swoim porannym meczu byli bardzo skupieni i zdeterminowani by wygrać to spotkanie. Tak jak mecz z Rawą, tak ten mecz trzymał w napięciu do ostatniego momentu. Gra toczyła się na bardzo wyrównanym poziomie, zarówno w ataku jak i w obronie. Żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć większej przewagi punktowej. W przeciwieństwie do porannego meczu, temperatura była znacznie niższa, a nad boiskiem zgromadziły się ciężkie burzowe chmury. To właśnie z powodu ulewnego deszczu sędziowie zdecydowali o zakończeniu przedwcześnie meczu. Mecz został zakończony po piątej zmianie przy stanie 8:7 dla Defenders Częstochowa. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo drużyny w tym roku. Zwycięstwo to bardzo ucieszyło zgromadzonych kibiców. Pomiędzy meczami Częstochowskiej drużyny został rozegrany jeszcze jeden: Gepardy Żory z Rawą Katowice. Górą w tym pojedynku okazała się drużyna ze stolicy Śląska, którzy wygrali 12:10. Tym samym Katowiczanie zostali liderami pierwszej ligi. Do końca pozostały jeszcze trzy kolejki, w których drużyna Defenders Częstochowa rozegra jeszcze sześć spotkań. Najbliższa kolejka rozegrana zostanie 19 Czerwca, której gospodarzami będą również Częstochowianie. Serdecznie zapraszamy na te spotkania wszystkich sympatyków drużyny, oraz tych, którzy chcieliby zobaczyć, czym tak naprawdę jest baseball. Z pewnością będzie to dodatkowa motywacja dla całego zespołu.

lwy-dpp-fot.konrad.cinkowskir


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl