Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 lutego 2018
Marty i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
felieton
W TYM SĘK. Województwo to nie licytacja
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Idea utworzenia województwa częstochowskiego powinna łączyć, a nie dzielić. Szkoda, że ten aksjomat nie dociera do lewicowych środowisk, z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele. Źle, że swoje działania na rzecz utworzenia województwa (do których mają oczywiste prawo) – upartyjniają.
Dążąc do zawłaszczenia idei utworzenia województwa częstochowskiego licytują się nawzajem w atakach na PiS. Często przekraczając, najdelikatniej mówiąc, granicę dobrego wychowania.
Pod pozorem, że chcą dobrze, SLD i prezydent Matyjaszczyk w swoich propagandowych pismach typu „Częstochowiak”, z uporem i fałszywie wmawiają częstochowianom, że pomysł utworzenia województwa to była tylko kiełbasa wyborcza PiS i posła Szymona Giżyńskiego. Za to SLD i prezydent Matyjaszczyk jako jedyni pracują, aby województwo powstało.
Coraz więcej osób uzyskuje pewność, że tak naprawdę, to w tych akcjach Prezydenta nie chodzi o ideę województwa, tylko wyłącznie o promocję jego osoby. Że inicjatywy Matyjaszczyka mają podwójne dno. Zbiera się na przykład podpisy pod listem prezydenta Matyjaszczyka do premier Beaty Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego – tylko, że list ten ma charakter roszczeniowo-oskarżycielski, co bardziej szkodzi sprawie niż jej pomaga.
Zarzuty kierowane do PiS-u, które powtarzają się w lewicowych, częstochowskich mediach są niestosowne i chybione. Nie tak dawno podczas sesji Rady Miasta radni SLD wykrzykiwali wydumane oskarżenia o niespełnionej obietnicy wyborczej PiS – programie „500+”. Straszyli, że oni, radni SLD, to ten rząd i PiS będą z tego – a jakże – rozliczać. I co się dzieje, gdy program z sukcesem funkcjonuje? Milczą. Mało tego: cynicznie ruszają z hasłem: „Jasne, że 500+ w Częstochowie”, co jest piarowskim zawłaszczeniem programu PiS.
Identycznie przecież rzecz się ma z ideą województwa. Matyjaszczyk dobrze wie, że powrót województwa częstochowskiego na administracyjną mapę Polski jest integralną częścią programu Prawa i Sprawiedliwości i zgodnie z wielokrotnym zapewnieniem prezesa Jarosława Kaczyńskiego ten polityczny cel Prawa i Sprawiedliwości będzie przez rząd PiS zrealizowany. Ludzie dobrze wiedzą, kto ideę powrotu województwa częstochowskiego wprowadził i kto ją będzie przeprowadzał. Że uczyni to rząd Prawa i Sprawiedliwości i parlamentarna większość. Dlatego na marsz zwołany przez Matyjaszczyka 1 maja 2016 roku pod hasłem „Jasne, że województwo częstochowskie” przyszło 58 osób. Czyli SLD-owska rodzina: prezydent ze swoimi wiceprezydentami, radnymi i działaczami partyjnymi.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl