Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 21 lutego 2019
Eleonory i Feliksa
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”
» Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów
» Szczepienia kryterium przyjęć do żłobków i przedszkoli
»  Miasto ponowie rozpatruje wniosek Włodar Trade o zwiększenie produkcji
» Roksana Węgiel dla „Gazety Częstochowskiej"
» Wykład prof. Filipa Musiała
» Poczta Polska działa z myślą o swoich klientach
» PAMIĘCI PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO
» Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» WŁODARZE POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO. „Mieszkańcy mogą liczyć na moją pomoc”
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej powróciła z krótkiego tournée w Portugalii trwającego od 1 do 4 lutego 2019 roku
» Ideologizacja w szkołach
» Wśród przyjaciół psy zająca zjadły
» Młodzież poznaje ludzi nauki
» Tutoring na Uniwersytecie
» Tutoring pomaga w rozwoju
» Wieczór 232. BÓG HONOR OJCZYZNA
» 100-lecie Polski Wolnej – luty 1919 r.
»  BOHATER KOŚCIOŁA I SOLIDARNOŚCI
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Gen. dyw. Wacław Teofil Stachiewicz
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» ROCZNICA WYWÓZEK NA SYBIR
» Kartki z kalendarza – kartki lutego
» OBRAZY PRZESZŁOŚCI. Krystyna Kolińska-Sochaczewska
» MAPA HISTORII CZĘSTOCHOWY. Pamięci żołnierzy 27. Pułku Piechoty
» POLSKI KRÓL MARSZÓW. EDWARD MAJ


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
MINI DANCE SHOW – PORAJ 2016
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Za nami druga edycja Powiatowego Konkursu Tanecznego dla Przedszkolaków – "Mini Dance Show". W miniony piątek, 22 kwietnia, w sali widowiskowo-kinowej "Bajka" bawiło się blisko 150 roztańczonych, uśmiechniętych, cudowny przedszkolaków. Milusińscy z całego powiatu zjechali do Poraja na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, by razem wziąć udział w wielkim święcie tańca. Patronat honorowy nad konkursem objęli wspólnie: starosta myszkowski – Dariusz Lasecki i wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.Do konkursu przystąpiło 16 zespołów. Komisja konkursowa w składzie: Marta Muszczak – instruktor tańca z Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, Larysa Policińska – tancerka, solistka Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Adrian Dobrowolski – tancerz, właściciel Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy, oceniali tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6- latki.
MINI DANCE SHOW zainaugurował występ Zespołu Tanecznego ,,ROZTAŃCZONE DZWONECZKI” z Przedszkola ,,Leśne Skrzaty” w Poraju. Po ich występie na scenie zagościły jeszcze dwie najmłodsze grupy, a mianowicie : Zespół Taneczny ,,MINI CHAMPIONKI” z Przedszkola Publicznego w Żarkach oraz ,,PSZCZÓŁKI” z Oddziału Przedszkolnego przy SPSK w Mysłowie. Następnie kolej przyszła na starszaczków. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieciaczki z 13 przedszkoli powiatu myszkowskiego, a mianowicie z Koziegłów, Winowna, Masłońskiego, Starej Huty, Koziegłówek, Myszkowa, Poraja, Żarek, Żarek Letniska i Niegowy.
Kolejnej edycji "Mini Dance Show" towarzyszyły ogromne, pozytywne emocje. Zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych talentów. Wszyscy tancerze byli czarujący i swym "show" uwiedli licznie zgromadzoną publiczność. Brawa należą się również opiekunom. Ich pomysły, ciekawe choreografie, fantastyczne kostiumy złożyły się na prawdziwy "MINI DANCE SHOW".
Widowisko taneczne stworzone przez uczestników konkursu było bardzo ciekawe i zróżnicowane. Zobaczyliśmy tańce nowoczesne, tańce ludowe, układy stworzone do piosenek dziecięcych i najnowszych hitów z list przebojów. [- Dzieciaki były cudowne i zdawały się w ogóle nie mieć tremy. Były doskonale przygotowane. Rodzice i nauczyciele zadbali o każdy szczegół ich występu, nawet o rekwizyty. Byłam pod ogromnym wrażeniem tego tanecznego show, które miałam również przyjemność poprowadzić]- mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Magdalena Ryziuk-Wilk.
Po wyczerpujących zmaganiach konkursowych przyszedł czas na ocenę jury i chwilę wytchnienia dla uczestników Mini Dance Show. [- Zaprosiliśmy dzieciaki na wyjątkowy seans filmowy. Zaproponowaliśmy im wirtualną wycieczkę do Krainy Lodu - Arendelle i spotkanie z księżniczkom Elsą]- mówi dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk.
Jednak największym zaskoczeniem było dla dzieciaków spotkanie z Elsą, która tuż po bajce, nagle, pojawiła się na scenie. Pogratulowała dzieciom wspaniałych występów i zaprosiła wszystkich uroczych tancerzy na bal do Arendelle. Elsa, wspólnie wicestartą myszkowską Anną Sochą-Korendo, wójtem Łukaszem Stacherą i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Poraj – Andrzejem Pawłowskim, wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Była też okazja na wspólne zdjęcie.
MINI DANCE SHOW, jak każdy konkurs, zakończył się oczywiście wyłonieniem laureatów. Jednak ogłoszenie wyników odbyło się już tylko przy udziale opiekunów, by nie stresować najmłodszych i pozostawić w nich tylko miłe wspomnienia z tego przedsięwzięcia.
[- Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Dziękuję Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla zdobywców pierwszego miejsca. Dziękuję patronom honorowym – staroście myszkowskiemu – D. Laseckiemu oraz wójtowi Ł. Stacherze. Bardzo pięknie dziękuję wszystkim opiekunom, nauczycielom, dyrektorom placówek delegujących za wspaniałych uczestników naszego MINI DANCE SHOW. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku]- mówi M. Ryziuk-Wilk.
Tegoroczna edycja Mini Dance Show zakończyła się następującym werdyktem jury:
Kategoria 3–4-latki

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „PSZCZÓŁKI” - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej
SPSK w Mysłowie
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ROZTAŃCZONE DZWONECZKI" – Przedszkole Leśne
Skrzaty w Poraju
III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „MINI CHAMPIONKI” - Przedszkole Publiczne w Żarkach

Kategoria 5–6-latki

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ZUMBA KIDS” - działający przy Przedszkolu Publicznym w Żarkach
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „PRZEDSZKOLAKI Z KOZIEGŁÓW” - Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach
III miejsce: ZESPOŁY TANECZNE „ANGELS” i "VABANK” - Przedszkole Żarki Letnisko
Wyróżnienia:

ZESPÓŁ TANECZNY „PRZEDSZKOLAKI ZE STAREJ HUTY” - Przedszkole z Oddziałami integracyjnymi w Koziegłowach, Oddział Zamiejscowy w Starej Hucie
ZESPÓŁ TANECZNY – Przedszkole nr 5 im. M. Konopnickiej w Myszkowie
ZESPÓŁ TANECZNY „ROZTAŃCZONE SKRZATY”- Przedszkole Leśne Skrzaty w Poraju


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl