Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018
» Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"
» PROMOCJA W MUZEUM – ZAPROSZENIE
» Dziadek do orzechów
» ZAPROSZENIE
» 10 procent mieszkańców zdecydowało o wydaniu pieniędzy z budżetu obywatelskiego
» Nowe władze powiatu częstochowskiego
» Publikujemy oświadczenie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w związku z wyborem prezydium Rady Miasta Częstochowy.
» Multiconsult Polska ponownie na autostradzie A1
» Wkrótce tylko e-ZLA
» Zmiana koalicji w Sejmiku Województwa Śląskiego olacji w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
edukacja
Dni otwarte w „Ekonomiku”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
25 i 26 kwietnia 2016 roku Zespół Szkół Ekonomicznych w Częstochowie otworzył swe podwoje dla przyszłych uczniów.
Dyrektor szkoły Maciej Trzmiel podkreśla, że niepowtarzalny klimat, który tworzą wszyscy, począwszy od sekretariatu, przez uczniów i nauczycieli to bodziec przyciągający młodzież. – Udaje się nam wypracować rodzinną atmosferę, stąd dobre wyniki nauczania. Na kierunku technik handlowiec mamy stu procentową zdawalność – podkreśla dyrektor. Szkoła oferuje cztery specjalizacje: technik ekonomista, technik handlowiec, technik spedytor i technik obsługi turystycznej z innowacją obsługi transportu lotniczego. Aktualnie uczy się w niej 670 uczniów. Od pięciu lat można uczyć się także języka chińskiego. Zajęcia prowadzi Xin Yang, która od piętnastu lat mieszka w Częstochowie, studentka AJD, znana tenisistka stołowa, mając na swym koncie liczne sukcesy.

Placówka przyjęła gimnazjalistów na wesoło i naukowo. Uczniowie popisywali się talentami wokalnymi, satyrycznymi i tanecznymi, a w pracowniach przybliżali gimnazjalistom programy nauczania. Chętni mogli spróbować gry w minigolfa. Marta Brzeska i Alicja Ciuk, uczennice w gimnazjum w Hutkach przyjechały z Rększowic. Zdradziły nam, że chciałby podjąć naukę w „Ekonomiku”. – Mamy nadzieję, tu zdobędziemy ciekawy zawód. Bardzo podoba się nam program dni otwartych i ciepły sposób przyjęcia gości. Szkoła jest bardzo ładna, czuje się tu miłą atmosferę – mówią dziewczęta.
Na jednym ze stoi zaprezentowano ofertę Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki. – To dla nas idealna okazja, by spotkać z młodymi ludźmi, który mają otwarte umysły. Kontakt ze szkołą nawiązaliśmy na katowickich targach turystycznych – mówi dyrektor TUT Achmed Meddeb.
Zainteresowaniem młodzieży cieszy się specjalność turystyczna. – Nauka obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczniowie mają 7 tygodni praktyk w biurach podróży i hotelach. Dla najlepszych w ramach oferty szkoły jest możliwość wyjazdów zagranicznych. Aktualnie grupa wyjechała do Włoch – mówi nauczycielka Anita Bawor. Po tym kierunku spektrum zatrudnienia jest duże: w hotelach, biurach podróży, liniach lotniczych, w informacji turystycznej, w gastronomii, można też założyć własne biuro – dodaje.
– Cieszę się, że wybrałam tę szkołę i ten kierunek W tym roku zrobiłam certyfikat na animatora czasu wolnego. Myślę, że będzie to bardzo przydatne w przyszłości – mówi Paulina Ziętal. Jej kolega Miłosz Placek przyznaje, że „Ekonomik” był trzecią szkołą wyboru i do złożenia tu dokumentów zachęciła go mama. – Był to przypadek, ale szczęśliwy. W tej szkole nauka daje przyjemność i satysfakcję – zauważa Miłosz. – Ta szkoła to nie tylko lekcje. Tu wiele się dzieje, jest wiele fajnych imprez, warsztatów, szkoleń i kursów, które dają możliwość na rozwój w wybranym zawodzie – zauważa Bartłomiej Jagielski.
Po szkole oprowadziła nas uczennica trzeciej klasy o profilu turystycznym Katarzyna Rykała, której dziękujemy za mile spędzony czas. – Szkoła bardzo dobrze przygotowuje do egzaminów zawodowych, wszyscy w naszej klasie pozytywnie przeszli pierwszą kwalifikację. Wysoki poziom nauczania i świetni nauczyciela to auty „Ekonomika” – podsumowuje Katarzyna.

URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl