Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Symeona i Konstancji
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 7 (1406) 2019-02-14
  W NUMERZE:
»  Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na małe przetwórstwo
» Roksana Węgiel wystąpiła w Przyrowie!
»  Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych w Częstochowie
» Rekordowa liczba zgonów, a szczyt zachorowań dopiero przed nami!
» Nowe rozwiązanie: e-dowód
» BIEGAMY I WSPIERAMY I DAJEMY Z SIEBIE CORAZ WIĘCEJ
» Remont części ulicy Łódzkiej
» „Puchacz Piotr” już po raz IV zaprasza uczniów do bezpłatnego konkursu matematycznego
» Po zawale serca trzeba nauczyć się żyć na nowo
» Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
»  Centrum Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Naddniestrzu
» Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w XXXI Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa.
»  „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
»  Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 22. edycji międzynarodowego konkursu CYBERFOTO. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
gospodarka
REGIONALNY FUNDUSZ GOSPODARCZY S.A. – DLA ROZWOJU SUBREGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. jest Spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa z siedzibą w Częstochowie. Spółka posiada w swojej ofercie ok. 64 ha gruntów, w tym nieruchomości niezabudowane, zabudowane oraz obiekty turystyczne, położone na terenie województwa śląskiego. W ramach wspomnianej oferty RFG S.A. dysponuje ponad 14 ha dobrze skomunikowanych i w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych w Częstochowie. Proponowane lokalizacje gwarantują znakomite warunki do realizacji inwestycji, zarówno o charakterze produkcyjnym jak i logistycznym.


Nie tylko tereny inwestycyjne

Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. jest Spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa z siedzibą w Częstochowie. Spółka posiada w swojej ofercie ok. 64 ha gruntów, w tym nieruchomości niezabudowane, zabudowane oraz obiekty turystyczne, położone na terenie województwa śląskiego. W ramach wspomnianej oferty RFG S.A. dysponuje ponad 14 ha dobrze skomunikowanych i w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych w Częstochowie. Proponowane lokalizacje gwarantują znakomite warunki do realizacji inwestycji, zarówno o charakterze produkcyjnym jak i logistycznym.
Spółka zapewnia inwestorom kompleksowe usługi doradcze – od przygotowania oferty, poprzez pomoc prawną, wsparcie w procedurach administracyjnych, budowę obiektów przemysłowych, magazynowych i biurowych pod najem, inwestycje build-to-suit (BTS), aż po finansowanie inwestycji – pożyczki dla firm oraz analizę możliwości pozyskania środków unijnych na realizację planowanych przedsięwzięć.

Co łączy Mielec z Częstochową?

Od dnia 1 sierpnia 2015 roku, Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. realizuje obsługę Podstrefy Częstochowa, wchodzącej w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK MIELEC, obejmującej obszar dawnych terenów należących do Huty "Częstochowa" S.A., w rejonie ulic Korfantego i Koksowej, o łącznej powierzchni ponad 25 ha. Obszar w większości jest już uzbrojony i posiada infrastrukturę komunikacyjną. Włączenie do SSE EURO – PARK MIELEC pohutniczych terenów uatrakcyjniło ofertę inwestycyjną Częstochowy i zwiększyło tym samym szansę na pozyskanie nowych inwestorów. Dotychczas w Podstrefie Częstochowa zainwestowały dwie firmy: X-KOM Sp. z o.o. i Retail Service Sp. z o.o. Kolejni zainteresowani inwestorzy są na etapie rozpoczęcia procedury uzyskania zezwolenia na działalność w SSE.

Współpraca terytorialna

Od czerwca 2015 r. RFG S.A. współpracuje z inną państwową spółką, Operatorem ARP Sp. z o.o., w zakresie prezentowania potencjalnym nabywcom nieruchomości położonych w Częstochowie, a należących do obu Spółek. Operator ARP Sp. z o.o. posiada w swoich zasobach w Częstochowie ok. 135 ha terenów inwestycyjnych, z czego 50 ha dobrze skomunikowanych i uzbrojonych.

Czy tylko banki przychodzą z pomocą?

Zdecydowana większość firm uznaje banki za jedyne źródło finansowania swojej działalności, co może być przyczyną niepowodzenia w biznesie, gdyż banki często odmawiają kredytu – wtedy z pomocą przychodzi fundusz pożyczkowy. W ostatnim czasie Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych inwestorów, uruchomił Fundusz Pożyczkowy, którego celem jest wspieranie przedsiębiorczości i rozwoju firm na terenie miasta Częstochowy i regionu. Utworzenie funduszu stanowi uzupełnienie oferty RFG S.A. (nieruchomości, finansowanie dłużne, inwestycje build-to-suit). Fundusz pożyczkowy, dedykowany przede wszystkim dla firm z sektora MŚP, umożliwia pozyskanie finansowania na realizację projektów inwestycyjnych i rozwojowych. Głównym jego celem jest wspieranie przedsiębiorców, którzy prowadzą lub planują prowadzić inwestycje na terenie Województwa Śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem Częstochowy i okolic. Pożyczki mogą być udzielane wyłącznie na przedsięwzięcia podnoszące mobilność i konkurencyjność istniejących przedsiębiorstw, związane z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, a także działania podejmowane w celu wdrażania nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych oraz realizujące inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstwa i zwiększenia zatrudnienia.

Minimalna wysokość pożyczki 100 tys. zł

Maksymalna wysokość pożyczki 5 mln zł

Pożyczka może być udzielana na okres do 5 lat, z możliwością karencji w spłacie kapitału do 12 miesięcy. Wymagany wkład własny na poziomie min. 10 %. Pożyczki oprocentowane są według stawki oprocentowania równej stopie referencyjnej ustalonej w oparciu o zasady określone w Obwieszczeniu zawartym w Komunikacie Komisji Europejskiej.
W chwili obecnej RFG S.A. jest na etapie nawiązywania współpracy z instytucjami bankowymi, Funduszem Górnośląskim S.A. z siedzibą w Katowicach oraz Śląskim Regionalnym Funduszem Poręczeniowym Sp. z o.o.

Inwestycje w przyszłość

Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. oferuje możliwość realizacji inwestycji polegających na budowie nowoczesnych obiektów przemysłowych, magazynowych i biurowych w systemie build-to-suit (BTS) – projektowane i budowane na potrzeby dedykowanego odbiorcy zarówno pod wynajem jak i w celu sprzedaży inwestycji klientowi. Niekwestionowanymi zaletami projektów BTS jest wybór dogodnej lokalizacji, formy inwestycji oraz współpraca z dedykowanym zespołem wykonawczym, co pozwala na oszczędność kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, gwarantując tym samym rozwiązania dopasowane do specyfiki branży inwestora.
Spółka zamierza również wziąć udział w planowanym rządowym projekcie „Mieszkanie plus”, który ma na celu wprowadzenie na rynek tanich mieszkań na wynajem, mających powstać na gruntach należących do Skarbu Państwa. Propozycja wynajmu mieszkań na preferencyjnych warunkach cenowych umożliwiłaby, szczególnie młodym ludziom, zamieszkanie „na swoim” bez konieczności zadłużania się na wiele lat.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl