Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 12 grudnia 2018
Adelajdy i Aleksandra
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 49 (1396) 2018-12-06
  W NUMERZE:
» Poczta bliżej swoich klientów
» Pamięci Orląt Lwowskich. Bronić niepodległości i suwerenności
» 95 lat Polskiego Związku Łowieckiego
» Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu ,,EKO-WYNALAZCY”
» Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Wodzie „WODA = ŻYCIE” – VI edycja
» Śląskie – odzyskana energia
» Włoski profesor
» Ruszyły klasy patronackie ISD Huty Częstochowa
» Dzień Seniora u Emerytów i Rencistów
» Przez uszy do duszy
» KRUS w akcji, czyli bezpiecznie i estetycznie w gospodarstwie rolnym
» 100-lecie Polski Wolnej – grudzień 1918 rok
» Przebudzenie pamięci.
»  Nowość wydawnicza
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Gen. dyw. Mieczysław Dąbkowski
»  Kartki z kalendarza – kartki grudnia
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Płk dypl. Adam Świtalski (18 XII 1894 – 9 VII 1952)
» PIŁKA NOŻNA. Bardzo udane zakończenie piłkarskiego roku
» Ligowy rok zakończony zwycięstwem
» Trenerski dwugłos : OKS Odra Opole - RKS Raków Częstochowa
» SPORT W GMINACH
» ,,Włókniarz" dziękuje za współpracę
» MSTÓW BUDUJE
» ODWODNIENIE DROGI
» BĘDZIE OCZYSZCZALNIA
» DLA ROWERZYSTÓW I PIESZYCH
» ŚLADEM NASZYCH PUBLIKACJI
» DĄBROWA ZIELONA. Życzenia dla Jubilatów
» ŚLUBOWANIE
» "ZABYTKI POLSKI"
» PATRIOTYCZNA MSZA ŚWIĘTA
» NOC W SZKOLE
» „Po polsku o historii”
» POWIATOWE TAŃCOWANIE
» Gminny Dzień Seniora
» KOZIEGŁOWY / GNIAZDÓW. O kobiecie, która zmieniła świat
» Z raportówki policjanta
» PERYSKOP. Prawdy objawione
» BONA FIDE. Uchwała koalicji SLD-PO przeciwko częstochowianom
» Smak i aromat ulubionych świątecznych wypieków – Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice
» Wybitni częstochowianie w oczach uczniów
» Święto Kina w Cinema City
» WYDAWNICTWO POLARNY LIS - poleca
» WYDAWNICTWO POLARNY LIS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
edukacja
Czas na wybór uczelni
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Na częstochowskich uczelniach trwa już rekrutacja dla kandydatów na studia I i II stopnia w roku akademickim 2016/2017.


Akademia im. Jana Długosza

W ofercie kształcenia na rok akademicki 2016/2017 Akademia im. Jana Długosza przygotowała ponad 30 kierunków studiów na czterech Wydziałach: Filologiczno-Historycznym, Matematyczno-Przyrodniczym, Pedagogicznym i Sztuki, oraz w dwóch Studiach: Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Języków Obcych. Abiturienci mogą wybierać spośród: administracji, analityki i kreatywności społecznej, bezpieczeństwa narodowego, biotechnologii, chemii, dietetyki, edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej oraz w zakresie sztuk plastycznych, filologii polskiej, germańskiej, angielskiej, filozofii, fizjoterapii, fizyki, fotografii i kreacji przekazu wizualnego, grafiki, historii, informatyki, innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów, inżynierii bezpieczeństwa, językoznawstwa, kosmetologii, kryminalistyki i systemów bezpieczeństwa, kultury w mediach i komunikacji, kulturoznawstwa europejskiego, literaturoznawstwa, malarstwa, matematyki, ochrony środowiska, pedagogiki, pielęgniarstwa, pracy socjalnej, psychoprofilaktyki, rachunkowości i podatków, turystyki i rekreacji, wychowania fizycznego oraz zarządzania i wreszcie najnowszym kierunku – kosmetologii. Kierunki te dodatkowo wzbogacają ciekawe specjalności i specjalizacje, łącznie około setki.
Po raz pierwszy w historii uczelnia planuje otwarcie dziewięciu kierunków studiów (w tym na wszystkich trzech stopniach kształcenia). Już teraz rekrutację na studia II stopnia – kultura w mediach i komunikacji prowadzi Wydział Filologiczno-Historyczny. Jednostka zaprasza również na studia III stopnia w ramach językoznawstwa (studia doktoranckie). W tym roku do ministerstwa zostało złożonych sześć wniosków o nadanie uprawnień do prowadzenia studiów I stopnia na kierunkach o profilu praktycznym. Uczelnia stara się o uruchomienie na Wydziale Filologiczno-Historycznym rachunkowości i podatków. Wydział Pedagogiczny natomiast o psychoprofilaktyki i pracy socjalnej (studia II stopnia), a Wydziału Sztuki – fotografię i komunikat wizualny. Aż trzy kierunki I stopnia zamierza otworzyć Wydział Matematyczno-Przyrodniczy: kosmetologię, kryminalistykę i systemy bezpieczeństwa oraz pielęgniarstwa.
Uczenia na kilkudziesięcioletnią tradycję, kształci studentów od 1974 roku.


Politechnika Częstochowska
Politechnika Częstochowska rozpoczęła ją w poniedziałek, 30 maja – pierwszy nabór potrwa do 24 lipca. Abiturienci mogą wybierać spośród 28 kierunków i 100 specjalności na 28 wydziałach. Swoje dokumenty mogą złożyć na Politechnice zainteresowani: angielskim językiem biznesu, automatyką i robotyką, bezpieczeństwem i higieną pracy, biotechnologią, budownictwem, ekoinnowacjami w infrastrukturze środowiska, elektroniką, energetyką, filologią, finansami i rachunkowością, fizyką techniczną, gospodarką przestrzenną, informatyką, inżynierią bezpieczeństwa, inżynierią bezpieczeństwa i higieną pracy, inżynierią biomedyczną, inżynierią chemiczną i procesową, inżynierią materiałową, inżynierią środowiska, logistyką, managementem, mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, metalurgią, przedsiębiorczością w interncie, recyklingiem materiałów, turystyką i rekreacją, zarządzaniem, zarządzaniem i inżynierią produkcji, zdrowiem publicznym czy chcący zostać menedżerem żywności i żywienia. Ponadto Politechnika rozszerzyła swoją ofertę dydaktyczną dla tych, którzy chcą studiować w języku angielskim, zarówno młodzieży zagranicznej, jak i znających języki obce Polaków. W ramach European Faculty of Engineering prowadzony jest nabór na studia w języku angielskim w zakresie: Computer Modelling and Simulation, Business and Technology, Intelligent Energy, Biotechnology for Environmental Protection. Dotychczas Politechnikę
Częstochowską opuściło ponad 70 tys. absolwentów. W znalezieniu zatrudnienia pomagają im organizowane corocznie targi pracy, na które przybywają przedsiębiorcy poszukujący pracowników.
Politechnika Częstochowska od przeszło 67 lat jest największą techniczną szkołą wyższą w regionie; to ważny ośrodek naukowy, który współpracuje z wieloma instytucjami i przemysłem w kraju i za granicą. Jednym z większych sukcesów studentów w ostatnim czasie było zajęcie 6. miejsca na zawodach łazików marsjańskich w bazie Mars Desert Station na pustyni UTAH w USA. Łazik przygotowała grupa pod kierownictwem dr. hab. inż. Dawida Cekusa prof. PCz.

Wyższa Szkoła Zarządzania
Rekrutacja rozpoczęła się także w Wyższej Szkole Zarządzania. Uczelnia już 21 lat kształci studentów i organizuje kwalifikowane oraz specjalistyczne kursy. Nabór kandydatów na rok akademicki 2016/2017 skierowany jest do zainteresowanych studiami I stopnia na kierunku pielęgniarstwo oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. Prócz tego szkoła oferuje studia podyplomowe: ochrona danych osobowych – bezpieczeństwo w informatyce, administrator bezpieczeństwa informacji, detektywistyka, kryminalistyka, zarządzanie kryzysowe, rzecznik prasowy, przygotowanie pedagogiczne, zarządzanie w oświacie, oligofrenopedagogika a także zarządzanie w ochronie zdrowia. Szkoła zaprasza także na bezpłatne kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne dla pielęgniarek i położnych. Są to: kursy pielęgniarstwa geriatrycznego, onkologicznego i psychiatrycznego dla pielęgniarek, oraz obejmujące opiekę pielęgniarską nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów, rehabilitację osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi; wykonanie i interpretację zapisu elektrokardiograficznego; wywiad i badanie fizykalne dla pielęgniarek i położnych oraz ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych.
Przy Wyższej Szkole Zarządzania działa Biuro Karier, którego celem jest pomoc studentom i absolwentom w przygotowaniu do aktywnego poruszania się po rynku pracy. Dzięki pomocy Biura studenci mogą znaleźć atrakcyjne staże i praktyki (również poza granicami kraju), a po ukończeniu studiów pracę.
KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl