Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 marca 2019
Eufemii i Klaudii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
»  Linie tramwajowe nr 1 i 2


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
publicystyka
IZBA PAMIĘCI GMINY PORAJ
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
3 maja 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju odbyło się oficjalne otwarcie Izby Pamięci Gminy Poraj dotyczącej kolejnictwa i kopalnictwa rud żelaza.

Oficjalnego przecięcia wstęgi wspólnie dokonali: wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, ks. dziekan Zdzisław Zgrzebny, przewodnicząca Rady Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk oraz Henryk Zimoński – emerytowany górnik, mieszkaniec Jastrzębia. Izba Pamięci powstała z inicjatywy Jana Wronieckiego – emerytowanego górnika, byłego radnego, członka Rady Seniorów, mieszkańca Gminy Poraj.
W Izbie Pamięci zostały zebrane eksponaty dotyczące górnictwa i kolejnictwa, oraz dokumenty i literatura, która opisuje tamten okres.
Organizatorzy dziękują za pomoc: przewodniczącej Katarzynie Kaźmierczak, Muzeum Historii Kolei w Częstochowie, Samorządowemu Przedszkolu Publicznemu w Poraju, Muzeum Regionalnemu w Kamienicy Polskiej, Zdzisławie Sienkiewicz z Poraja, Renacie Kamińskiej, Jolancie i Klaudii Zalega z Jastrzębia, Krystynie Pidzik z Poraja, Janowi Wronieckiemu z Poraja, Henrykowi i Andrzejowi Zimońskim z Jastrzębia, Wiesławie Popielak z Poraja, Henrykowi Zemła z Myszkowa, Mirosławowi Podlejskiemu z Poraja, Zbigniewowi Rajczyk z Poraja, Piotrowi Matuszczyk z Poraja, Józefowi Czarneckiemu z Choronia i Wacławowi Cesarz z Jastrzębia, Krzysztofowi Szczepańczykowi z Kamienicy Polskiej, Rafałowi Kaźmierczakowi, Agencji Reklamowej "Kaczka Studio" z Poraja, Konradowi Maszczyk i Grzegorzowi Bojankowi z Poraja.
Izba jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00.
r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl