Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Park Gospodarczy w Kłobucku
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
– Powstanie Parku Gospodarczego w Kłobucku byłoby spełnieniem moich marzeń i obietnic wyborczych – powiedział burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podczas konferencji prasowej, 5 lipca 2016 roku.

I wszystko wskazuje, że to pragnienie, które ożywiłoby Kłobuck gospodarczo, może się szybko spełnić. Podczas konferencji nastąpiło bowiem podpisanie porozumienia intencyjnego w sprawie współpracy w zakresie przygotowania i realizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Kłobucki Park Gospodarczy”. Swój akces złożyli: burmistrz Jerzy Zakrzewski i prezes Zarządu Kłobuckiego Parku Gospodarczego Sp. z o.o w organizacji Bogdan Krysiak. Inicjatywa ma szanse na rozruch z początkiem przyszłego roku.


Gmina Kłobuck w ramach porozumienia zobowiązuje się do udzielenia wsparcia w zakresie merytorycznym oraz przygotowaniu projektów dofinansowanych środkami z Unii Europejskiej. Do zadań gminy należeć będzie również pomoc w procedurach związanych z udzieleniem niezbędnych pozwoleń oraz pomoc w promowaniu i komunikacji wizerunku „Parku”.

W ramach współpracy druga strona zobowiązuje się do zrealizowania uzbrojenia terenów inwestycyjnych dla dużych podmiotów małych i średnich. Celem będzie utworzenie miejsca na rynku gospodarczym, w którym znajdzie się park przemysłowy, inkubator przedsiębiorczości, park technologiczny i strefa wspólna, gdzie znajdą wsparcie przedsiębiorstwa o charakterze innowacyjnym.

Podstawowym instrumentem finansowym, na którym oprze się „Kłobucki Park Gospodarczy”, będzie Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W parku gospodarczym na terenie 35,7 ha w Kłobucku ma znaleźć się m.in. doradztwo inwestycyjne oraz doradztwo ds. promocji, obsługa księgowa oraz prawna.
Jak poinformował architekt Grzegorz Tkacz inwestycja będzie realizowana w oparciu o najnowsze technologie. Jej głównym celem będzie zachowanie równowagi między charakterem przemysłowym a przyrodą.
UG

UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl