Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 21 lipica 2018
Daniela i Andrzeja
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
» Nastały upały – pijmy wodę z kranu!
» PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
»  BZZ… W ŻÓŁTO-CZARNE PASKI
» KONOPISKA ZAPRASZAJĄ
» FESTYN POD GRUSZĄ W RZERZĘCZYCACH
» ZAWODY BALONOWE W JANOWIE
» PATRIOTYCZNA KARTA SZPITALA NMP
» Odszedł Jan Dobrowolski, ostatni podoficer 27 Pułku Piechoty
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» Do Niepodległej – lipiec 1918 roku
» Kartki z kalendarza – kalendarium lipca
» WYDAWNICTWA
» Skra Częstochowa – Historia Klubu
» CZĘSTOCHOWIANIE W HISTORII ZAPISANI
» PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
» Skarb Kibica: KS SKRA CZĘSTOCHOWA
»  Skarb Kibica: RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
» Rada Dzielnicy Grabówka popiera budowę Mieszkań Plus. Tak dla Mieszkań Plus w Częstochowie
» PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”
» Angielska dominacja w finale IME Kobiet?
»  KALKULACJA KAMYSZA W CZĘSTOCHOWIE
» DWA TYGODNIE DO STARTU TOUR DE POLOGNE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
Gospodarstwo z Wędziny najlepsze
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
XIV Ogólnokrajowy Konkurs „BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE” 2016 – finał wojewódzki


W trosce o poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie indywidualnym Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 roku we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz innymi instytucjami Ogólnokrajowy prowadzi Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Honorowy Patronat nad czternastą edycją Konkursu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W tegorocznej odsłonie przedsięwzięcia wzięło udział 40 gospodarstw z terenu województwa śląskiego, spośród których Regionalne Komisje Konkursowe wytypowały sześć do etapu wojewódzkiego. Były to gospodarsrtwa: Kariny i Janusza Klimżów z Bieńkowic, Agnieszki i Wiesława Adamczyków z Gorzyc, Renaty i Józefa Puzoniów z Ustronia, Żanety i Romana Tyrałów z Wędziny, Mirosławy Murmyło z Dyrdów oraz Marii i Sławomira Pastusińskich z Aleksandrii. W dniach 15 i 16 czerwca br. gospodarstwa zwizytowała Wojewódzka Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczania Społecznego w Częstochowie, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Śląskiej Izby Rolniczej. Komisja brała pod uwagę stan bezpieczeństwa i higieny pracy wybranych elementów środowiska pracy tj. podwórza i obejścia, budynków, drabin, schodów, instalacji i urządzeń elektrycznych, ciągników rolniczych, przyczep i maszyn używanych w gospodarstwie, pilarek tarczowych i łańcuchowych oraz elementów środowiska pracy związanych z obsługą zwierząt. Dodatkowymi elementami oceny były: wydzielenie w gospodarstwie miejsca do zabawy dzieci, estetyka gospodarstwa, prowadzenie dodatkowej działalności gospodarczej i jej wpływ na bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym, udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo i higienę pracy wykonane przez właściciela gospodarstwa, posiadanie oceny ryzyka wypadkowego na stanowiskach pracy.
Decyzją Komisji I miejsce otrzymali Żaneta i Roman Tyrała z Wędziny (powiat lubliniecki) i to oni zostali zakwalifikowani do etapu centralnego Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016. Drugie miejsce przypadło Agnieszce i Wiesławowi Adamczykom z Gorzyc (powiat wodzisławski), trzecie – Mirosława Murmyło z miejscowości Dyrdy (powiat lubliniecki). Pozostali uczestnicy otrzymali równorzędne wyróżnienia za udział w etapie wojewódzkim konkursu.
6 lipca br w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, odbyło się uroczyste podsumowanie śląskiego etapu wojewódzkiego. Laureaci etapu wojewódzkiego Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów: OR KRUS w Częstochowie, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu, Śląski Oddział Regionalny ARiMR, Śląską Izbę Rolniczą w Katowicach, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Katowicach. Pamiątkowe dyplomy wręczył Piotr Dobosz, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie. Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu zaszczycił swą obecnością Jan Chrząszcz I wicewojewoda śląski. Jadwigę Wiśniewską, poseł Parlamentu Europejskiego reprezentowali Katarzyna Porębińska i Szymon Gruszka, poseł RP Lidię Burzyńską – Sylwia Zasępa, posła RP Szymona Giżyńskiego – dyrektor Biura Grażyna Matyszczak, senatorów RR – Ryszarda Majera i Artura Warzochę reprezentował Adrian Skrzypczak.
UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl