Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. „Z Kopyta” w Gniazdowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Takiej okazji miłośnicy koni i muzyki nie mogli przepuścić i weekend 3 i 4 września 2016 roku spędzili w Gniazdowie koło Koziegłów. Odbywał się tam II Festiwal „Z Kopyta”.

Imprezę zdominowały parada drużyny Mieszka I, husarii Chorągwi Sandomierskiej oraz ułanów. Husaria nadała jeszcze główny ton w programie „W drodze na Wiedeń", z okazji 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Na rodzinnej imprezie nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw, jedną z nich były biegi dla każdego – i przedszkolaków, i dorosłych. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z logo festiwalu. Najlepsi – złote, srebrne i brązowe medale, które wręczał burmistrz Jacek Ślęczka. Dla dwójki zwycięzców: Pawła Koska i Tamary Koczur, czekała nie lada niespodzianka – zaproszenie od europoseł Jadwigi Wiśniewskiej na pięciodniową wycieczkę do Strasburga.
Nie zabrakło też ekstremalnych emocji. W sobotę rozgrywano zawody off Road, a dla smakoszy tajniki kulinarne zdradzał Remigiusz Rączka. Na zakończenie pierwszego dnia gości zabawiali muzycy z Gangu Marcela oraz Urszula Niestety, w niedzielę, pogoda pokrzyżowała plany i zaplanowany występ zespołu IRA organizatorzy musieli odwołać. Ale wiele przyjemności i wrażeń dała między innymi Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.
Organizatorami II Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” byli: Gmina i Miasto Koziegłowy, MGOPK Koziegłowy i ZUK Koziegłowy.


KG, RED


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl