Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
35. Pielgrzymka Polskich Rolników na Jasną Górę. 25. Krajowa Wystawa Rolnicza Dożynki Jasnogórskie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Przez trzy dni od 2 do 4 września w Częstochowie trwałą 25. Krajowa Wystawa Rolnicza Uroczyste jej rozpoczęcie nastąpiło w Akademii Polonijnej. Gości powitał dyrektor Śląskiego Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Grzegorz Boski. List Pani Premier Beaty Szydło adresowany do organizatorów i uczestniczek Częstochowskich Dożynek odczytał poseł Szymon Giżyński, członek Sejmowej Komisji Rolnictwa.
Swą obecnością zaszczycili: europoseł Jadwiga Wiśniewska, posłowie Lidia Burzyńska i Szymon Giżyński, senator Artur Warzocha. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentuje wiceminister Ryszard Zarudzki oraz licznie dyrektorzy i prezesi instytucji i agencji rolniczych.
Na Wystawie zaprezentowało się ponad 400 wystawców. To największa rolnicza ekspozycja o tematyce rolniczej w województwie śląskim.

A 4 września na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników Dożynki z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz ministra rolnictwa- Krzysztofa Jurgiela.
Podczas uroczystej sumy odbyło się błogosławieństwo płodów ziemi oraz wieńców żniwnych. Tradycja ta sięga blisko 35 lat. Prezydent Andrzej Duda przed Mszą Św. dziękował przybyłym rolnikom. – Chciałem Wam bardzo serdecznie podziękować za trud Waszej codziennej pracy. Chciałem Wam również podziękować za to, kim jesteście oraz jacy jesteście. Że jesteście tymi, którzy przechowują przez dziesięciolecia i przez stulecia w swoich rodzinach, naszą polską tradycję, że wychowujecie swoje dzieci w wierze katolickiej – akcentował prezydent Andrzej Duda.Przemysław Pindor, GUR


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl