Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
SONDA DOŻYNKOWA – POWIEDZIELI „GAZECIE CZĘSTOCHOWSKIEJ”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora

Kazimierz i Bogusława Zaskórscy z Soborzyc (gmina Dąbrowa Zielona)
– W wystawie rolniczej w Częstochowie biorę udział od początku, oferujemy razem z żoną produkty pszczele: miody i pyłek kwiatowy. Zaczynałem jeszcze wtedy, gdy wystawa mieściła się w liceum Sienkiewicza. A teraz przybywa wystawców i kupujących. Dawniej było jedno czy dwa stoiska z miodami, w tej chwili –40-50. czyli na częstochowskie dożynki przyjeżdżają pszczelarze z całej Polski.
Kamila, Sebastian i Tobiasz Hyra z Kłobucka
– Przyjeżdżamy całą rodziną od lat. W tym roku dzieci są już na tyle duże, że interesują się traktorami i innymi maszynami. Oglądaliśmy też biżuterię, zwróciliśmy na wszystko uwagę: na wyroby szydełkowe, lnianą odzież, kwiaty i pozostałe rośliny. Jest zdecydowanie więcej wystawców i produktów, wystawa bardzo nam się podoba.
Joanna z Wierzchowiska
– Przybyliśmy po wrażenia, chcieliśmy zobaczyć coś ciekawego, zakupić troszkę roślin, zaopatrzyć się w produkty przywiezione z różnych regionów; świeże przyprawy, miody. Widzimy kolosalną zmianę. Wystawa bardzo się rozrosła, i nie chodzi tylko o powierzchnię, ale o rozmaitość produktów, a także wystawców, nawet zza wschodnich granic.

Marian Mółka z Nowego Sącza
– Jestem artystą ludowym – moje prace są w dobrych muzeach i zbiorach na całym świecie. Przyjechałem po rocznej przerwie. Widzę, że wszyscy się cieszą, że są dożynki, że są udane plony, że Przenajświętsza Panienka czuwa nad tym wszystkim, nie mówiąc o tym, że i anieli grają. Warto przyjeżdżać na dożynki do Częstochowy. Niektórzy pamiętają mnie z wcześniejszych lat, że jestem laureatem pierwszych Dni Europejskiej Kultury Ludowej i moje prace zakupiło Muzeum w Częstochowie. Jak jestem u siebie w górach i przyjeżdżają ludzie, pytam skąd są, a jak mówią, że z Częstochowy, to ja mówię, że Częstochowa górą!
KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl