Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 19 listopada 2017
Elżbiety i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 46 (1341) 2017-11-16
  W NUMERZE:
»  Zespół „Śląsk” i Przyjaciele –
» O raku odbytnicy w hotelu "Arche"
» Strażnica w Żarkach Letnisku zmodernizowana
» "Kolor" - przedstawia
»  XXIII Andrzejkowo-Mikołajkowe Marsze na Orientację „AMInO 2017”
» PERYSKOP. Trzy razy tak
» BONA FIDE. Wszędobylstwo
» Archiwum Państwowe w Częstochowie - ZAPRASZA
» XIX ŚWIĘTO MUZYKI
» PAWEŁ DOMAGAŁA wystąpi w Częstochowskiej Filharmonii
» 11.11. NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 99 ROCZNICA
» Gala Wolontariatu
»  MIEJSKA ŚLIZGAWKA W NOWYM MIEJSCU
» Dni Otwarte w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym
» Sportowe gwiazdy w Częstochowie!
» Protest pracowników Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przenosi się do Urzędu Miasta.
» Już niedługo wielki show w Częstochowie
» Nanotechnologia - innowacyjna technika leczenia zębów
» „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”
» Święto Niepodległości w gminie Starcza
» Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza
» Częstochowianie gośćmi głównymi głównym Portu Poetyckiego w Chorzowie
» Bezpieczny senior w Gminie Poraj
» „Pożyczone”
» WYSTAWA W BIBLIOTECE AJD. „Niepokorny człowiek”
» Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy
» Płuca bez POChP – bezcenna spirometria
» WOJEWÓDZKI TEST SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH
» „Józef Piłsudski. Życie – śmierć – kult”
» Radny Zbigniew Mizgalski oskarżony o współpracę z SB
» Remont na ulicy Jagiellońskiej
» Ruszyła rekrutacja do III edycji projektu "Akademia Rozwoju kompetencji".
» Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski
» Filharmonia Częstochowska - zaprasza
»  I JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY - XVII Gala Konkursu „Jurajski Produkt Roku”
» #mamczasrozmawiac
» Zginął. Rodzina prosi o pomoc
» Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI
» The Voice of Poland 8. Odcinek 3 Live


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Dożynkowo w Konopiskach
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autoraW niedzielę, 18 września 2016 roku, w Konopiskach, miały miejsce gminne dożynki. Mało sprzyjająca pogoda nie odebrała zebranym radości ze świętowania. Na uroczystości, którą zainaugurowała Msza Święta, było radośnie, tradycyjnie i rodzinnie. Mocny akcent kulturalny zapewniły występy pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Nagrodzono je gromkimi brawami. Gości, wśród których byli częstochowscy parlamentarzyści – poseł na Sejm RP Szymon Giżyński i senator RP Ryszard Majer – powitał gospodarz gminy, wójt Jerzy Żurek.
Podczas świątecznego spotkania Wójt wręczył nagrody Mistrzom kontynuacji tradycji rolniczych i przetwórczych: Bożenie Badorze z Hutek oraz Marii i Sławomirze Pastusińskim z Aleksandrii. GRATULUJEMY LAUREATOM!
Życzenia i gratulacje rolnikom przekazali poseł na Sejm RP Szymon Giżyński, również w imieniu ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, oraz senator RP Ryszard Majer i dyrektor Śląskiego Oddziału KRUS w Częstochowie Piotr Dobosz, a w imieniu prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniela Obajtka – kierownik biura powiatowego Beata Kocik.
Poseł Szymon Giżyński przemawiając do uczestników dożynek i oddając rolnikom szacunek i hołd powiedział: – Bycie polskim rolnikiem to powód do radości. Ma on przypisane do siebie ważne cechy. Musi mieć silny charakter, musi być pracowity, dzielny, zdyscyplinowany, przewidujący. Te cnoty można mnożyć. Ale również w wizerunku rolnika są takie cechy jak delikatność, subtelność, wynikające z miłości i pielęgnacji tego, co uprawia. Jest jeszcze taka warstwa, jak tradycja, która do Konopisk, jak wszędzie w Polsce, dociera z kilku źródeł. Jest ona komplementarna w warstwie chłopskiej, ziemiańskiej, włościańskiej. Bezcennym dobrem jest to, że polski chłop, polska wieś uczestniczą w wielkim dziele narodowym, w tradycji patriotycznych czynów. Wiek XX przyniósł wspaniałe wiekopomne tego świadectwo. Nie byłoby zwycięstwa w najważniejszej bitwie 1920 roku, gdyby nie postawa polskich chłopów. Nie byłoby mitu Żołnierzy Wyklętych, Żołnierzy Niezłomnych, gdyby nie chłopcy z polskich wsi – mówił .poseł Szymon Giżyński. Przekazując pozdrowienia od ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, poseł Giżyński podkreślił niespotykaną dotąd symbiozę, jaka obecnie istnieje między tym, co czyni rząd interesu narodowego z panią premier Beaty Szydło i ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem, a pragmatyką i oczekiwaniami polskiej wsi.
– To bierze się z dwóch priorytetów. Przede wszystkim z tego, że polskie rolnictwo we wszystkich kontekstach polityki jest traktowane jako priorytet, jako najważniejszy segment. Drugim priorytetem jest polska własność ojczystej ziemi. Na to Państwo zawsze możecie liczyć i temu będziemy zawsze wierni. Dziękuję za wszystko, co Państwo czynią jako polscy patrioci, bo polski rolnik jest polskim patriotą. Jest to związek integralny, bo polski rolnik polską ziemię darzy największą miłością – stwierdził poseł Szymon Giżyński.
Senator Ryszard Majer dziękując za całoroczny trud rolnikom i środowiskom lokalnym podkreślił, że dożynki dla rolnika są momentem podsumowania, a dla polityków czasem rozliczeń z ich działania. – Po pierwszym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości zapewnił bezpieczny obrót ziemią polską, wdrożył programy „Rodzina 500+”, „Leki dla seniorów”. Ważne jest podnoszenie jakości życia. W regulacjach prawnych staramy się o to, by jakość życia w Polsce była jak najlepsza. I do tego zmierzają działania rządu i działania parlamentarzystów – powiedział senator Ryszard Majer.GUR


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl