Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Włoski wieczór w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Wspólnymi siłami Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego Due Terre w Częstochowie, Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego oraz Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza 17 września 2016, przy ul. Mirowskiej 1 w Częstochowie, w ramach akcji „Aleje tu się dzieje”, zorganizowano wieczór włoski. Koncert piosenek włoskich zaprezentowała młodzież, a artyści zaprosili na wernisaż wystawy malarstwa „Włoskie Klimaty”.

Swoje obrazy pokazali: Ewa Powroźnik, Małgorzata Sętowska, Magdalena Kmiecik oraz Elżbieta Ledecka i Lech Ledecki. Artyści komponując ekspozycję pragnęli przekazać energetyczność cechującą Włochy oraz mieszkańców tego kraju – ich radość życia, życzliwość i ciepło.
Stowarzyszenie Polsko Włoskie Due Terre w Częstochowie powstało w lipcu 2015 roku z inicjatywy grupy miłośników słonecznej Italii oraz Włochów mieszkających w Częstochowie. Celem naszego Stowarzyszenia jest działanie na rzecz kultury i języka włoskiego oraz na rzecz szerzenia kultury polskiej wśród Włochów przebywających w naszym mieście bądź tych którzy się tu wybierają. Prezesem „Due Terre” jest Michele Feliziani, mieszkający od kilku lat w Częstochowie. – To dzięki niemu poznało się grono inicjatorów tego stowarzyszenia i wspólnie z nim chcemy realizować nasze pasje, dzielić się nimi z innymi i robić to, co nas cieszy i dodaje życiu smaku, a w tym wypadku „smaku Italii”. Chcielibyśmy aby mieszkańcy Częstochowy, którzy są miłośnikami kultury i języka włoskiego mieli okazje się spotkać i dzieląc to wspólne zainteresowanie dobrze się bawić – mówi Magdalena Kmiecik, członkini "Due Terre" i CzSP im. Dudy-Gracza. Takim spotkaniom służą właśnie wieczory organizowane cyklicznie przez Stowarzyszenie, wypełnione kulturą, śpiewem i włoskimi smakołykami.


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl