Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 lutego 2018
Marty i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
kultura
Radni chcą zmienić plan miejscowy na Zawodzi-Dąbie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicach ul. Korfantego na Zawodziu-Dąbiu. Wniosek w tej sprawie skierował do Prezydenta Częstochowy zarząd spółki Koksownia Częstochowa Nowa.


Projekt dotyczy terenów zajmujących ok. 5 ha. Planem zostaną objęte nieruchomości będące własnością Koksowni Częstochowa Nowa, spółki Operator ARP oraz osoby fizycznej, tylko częściowo objęte obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Działki objęte planem były dotychczas przeznaczone na tereny zieleni urządzonej oraz wieloprofilową działalność produkcyjno-usługową.

Zmiana będzie polegać na przekwalifikowaniu terenów zieleni urządzonej na tereny produkcyjno-usługowe, w ramach określonych przez studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, przyjętego przez Radę Miasta w 2005 r. Spółka wyjaśniła, że zmiana pozwoli przeprowadzić inwestycje konieczne dla uruchomienia budowanej obecnie baterii koksowniczej. To z kolei przełoży się na zwiększenie tam zatrudnienia w ciągu 2 lat o około 90 osób.

Po przeprowadzonych analizach miasto podjęło decyzję, aby na cele przemysłowo-usługowe przeznaczyć obszar większy niż ten, którego dotyczył wniosek spółki. Jest to uzasadnione wskazanym w studium kierunkiem zagospodarowania tego obszaru, strukturą własności terenu oraz jego potencjałem dla działalności gospodarczej.

Projekt miejscowego plan zagospodarowania przestrzennego dotyczący rejonu ul. Korfantego zostanie sporządzony przez Miejską Pracownię Urbanistyczno-Planistyczną.

 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl