Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 stycznia 2018
Piotra i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 2 (1349) 2018-01-11
  W NUMERZE:
» Jubileuszowy, 10. Konkurs na Choinkę Wieczernikową - rozstrzygnięty
» Remont dla dzieci
» Rodzinny weekend w Żarkach 20-21.01.2018.
» Aż 98 proc. Polaków ma problemy z zębami. Przyczyną niska świadomość i brak edukacji
» Termin oddania sztucznego oświetlenia przesunięty!
» Samochód dla OSP Żuraw
» W Poczesnej kolędują
» Zmiany dyrektorskie
» Z SESYJNEGO FOTELA RADNEGO. Ważne dla mieszkańców wnioski budżetowe – odrzucone przez koalicję SLD i PO
» Wybieramy Złotą Piątkę OKF
» Promotorzy częstochowskiej gospodarki 2017
» Filharmonia Częstochowska zaprasza
» Strażnicy miejscy pomogli samotnej 69-letniej mieszkance
» KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
» MOPS wydał kalendarz promujący pieczę zastępczą
» Nowy zakład ma powstać w Częstochowie
» KONCERT CHARYTATYWNY. Na rzecz hospicjum
» POCZESNA. Jasełka w Brzezinach
» POCZESNA. Konkurs kolęd
» PORAJ. Brawo dla Uczniów z Choronia
» Anioły dla uzdolnionych Aniołków
» Gratulacje dla Gminy Konopiska
» Nowe twisty dla Częstochowy
» WYDAWNICTWA. „Częstochowa z lotu ptaka”
»  POCZESNA. Wystawa ,,Siedem Zasad Konsumenta Seniora”
» Pacjencie ze stwardnieniem rozsianym, nie daj się zimie!
» Częstochowa roku 2017
» PZU Zdrowie inwestuje w Częstochowie
» "LADIES NIGHT" I KONKURS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Nowe święto kina
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Artystycznych (CICAE) ogłosiło wprowadzenie do kalendarza Europejskiego Dnia Kina Artystycznego, którego pierwsze obchody odbędą się 9 października 2016. Począwszy od 2016 roku Europejski Dzień Kina Artystycznego będzie obchodzony co roku, w drugą niedzielę października. Począwszy od 2016 roku Europejski Dzień Kina Artystycznego będzie obchodzony co roku, w drugą niedzielę października. Do akcji włączył się także częstochowski OKF Iluzja


Europejski Dzień Kina Artystycznego zwraca uwagę zarówno na film jako dziedzinę sztuki, jak i miejsce, czyli kino. Święto dotyczy zarówno filmu jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy.

Celem Europejskiego Dnia Kina Artystycznego jest promowanie wysokiej wartości europejskich filmów, które odzwierciedlają kulturową, społeczną i językową różnorodność kontynentu w bardzo szczególny sposób, ale także sprawiają, że kino, zwłaszcza filmy artystyczne, stają się coraz bardziej atrakcyjne także dla młodszych pokoleń. Do świętowania różnorodności kinematografii europejskiej przyłączyło się ponad tysiąc kin.

OKF przygotował dla pokazy przedpremierowe, prelekcje, zabawy dla najmłodszych.

Wszystkie bilety po 11 złBIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROMS godzina 11.00
Szwecja 2013, 80 min. , reż.: Pontus Klänge, Walter Söderlund
wyk.: Lukas Holgersson, Amanda Pajus, Tomas Norström, Kajsa Ernst, Peter Magnusson, Sten Elfström, Adam Pålsson, Suzanne Ernrup i in.

Nagroda publiczności 2. edycji Festiwalu Kino Dzieci.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Szwedzkie Jury Dziecięce od kilku lat przyznaje kolejnym tomom tytuł książki roku. Przygody dwójki detektywów cieszą się ogromną popularnością również w Polsce.

Valleby to małe, z pozoru senne szwedzkie miasteczko. Tak naprawdę aż kipi w nim od tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń. Jedną w nich jest sekret rodziny Von Broms. Lasse i Maja odnajdują szkatułę – rodzinną pamiątkę, której nikt nie potrafi otworzyć i dowiedzieć się, co kryje w środku. Szkatuła nagle ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Być może ktoś z rodziny Von Broms próbuje pokrzyżować szyki Lassemu i Mai, by rozwiązać zagadkę na własną rękę. Wydaje się to tym bardziej pewne, że w tym samym czasie zaczynają ginąć również rodowe pierścienie. Czy biuro detektywistyczne Lassego i Mai poradzi sobie z sekretem rodziny Von Broms? Czytelnicy serii książek o ich przygodach nie powinni mieć najmniejszych wątpliwości.


OSTATNIA RODZINA godzina 14.00 i 20.30

Polska 2016 , 123’ reż. : Jan P. Matuszyński

wyk. : Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska.

Złote Lwy, Nagroda Publiczności, nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (A. Konieczna ) i męską ( A. Seweryn ) na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2016. Nagroda dla Andrzeja Seweryna dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.

Saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, rodzice muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

ZAGUBIENI godzina 16.15 PRZEDPREMIERA

Czechy 2015, 107 min. reż. Petr Zelenka

wyk.: Martin Myšička, Marek Taclík, Jana Plodková, Tomáš Bambušek

Czeski kandydat do Oscara.

Najnowsza, szalona komedia P. Zelenki, pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość polityczną. Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji... papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

FUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ godzina 18.15 PRZEDPREMIERA

Niemcy 2016, 108 min., reż.: Doris Dörrie

wyk.: Rosalie Thomas, Kaori Momoi, Nami Kamata

Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji Panorama (Doris Dörrie), Nagroda im. Heinera Carowa (Doris Dörrie), drugie miejsce w plebiscycie publiczności w sekcji Panorama 2015 MFF w Berlinie

Ciepły film z komediowymi elementami; wspaniała opowieść o zapominaniu tego, co było i rozpoczynaniu życia od nowa; o relacjach międzyludzkich i różnicach kulturowych.

Pod wpływem przytłaczających problemów Marie postanawia wyjechać z rodzinnych Niemiec do dalekiej Japonii. Na miejscu przyłącza się do organizacji humanitarnej, której członkowie opiekują się ofiarami katastrofy elektrowni atomowej oraz kataklizmów, jakie spustoszyły Kraj Kwitnącej Wiśni w 2011 roku. Kiedy Marie decyduje się zrezygnować z pracy, której nie potrafi podołać, poznaje Satomi, ostatnią gejszę Fukushimy, kobietę o niezwykłej elegancji – choć boleśnie doświadczoną przez los. Satomi wyraźnie skrywa jakiś sekret, a to intryguje bohaterkę na tyle że decyduje się razem z nią zamieszkać. Od tego momentu obie kobiety będą się starały czegoś wzajemnie nauczyć. Mimo różnicy wieku, charakterów i pochodzenia, między bohaterkami rodzi się silna więź.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl