Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Łucji i Wilhelma
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 26 (1373) 2018-06-28
  W NUMERZE:
» Łazik Politechniki Częstochowskiej najlepszy na świecie! Młodzi, zdolni i pracowici naukowcy chlubą uczelni i miasta.
»  Wyzwania zdrowotne w profilaktyce chorób zakaźnych


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wypadkowe skrzyżowania
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Skrzyżowanie ulicy Bór i z aleją Niepodległości to groźny i niebezpieczny punkt komunikacji drogowej. Jak podaje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Czestochowie, mł. asp. Marta Ladowska, od początku roku było tam 12 zdarzeń: 11 kolizji, jeden wypadek. Jedna osoba została ranna. 12 września 2016 roku jeden z naszych czytelników był świadkiem wyjątkowo spektakularnej kolizji.


Zderzyły się tam 4 samochody: skoda, citroen, vw polo i vw transporter. – Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym, ukarany został kierujący skodą – informuje mł. asp. Marta Ladowska. Jak dodaje wszyscy kierowcy byli trzeźwi, i może dlatego nikt nie zginął i nie został ciężko ranny, bo wypadek był wyjątkowo poważny.
Równie niebezpieczne jest kolejne skrzyżowanie w ciągu al. Niepodległości, z ul. Równoległą, gdzie kierowcy bardzo często rozwijają wysoką prędkość i nie zważając na światła często przejeżdżają je na świetle czerwonym. na W tym roku przy ul. Równoległej doszło do pięciu zdarzeń, z dość poważnymi skutkami. Były to: jedna kolizja i cztery wypadki, w których pięć osób zostało rannych.
W obu miejscach jedną z przyczyn wypadków jest brak światła zielonego do skrętu w lewo. Zapytaliśmy częstochowską policję o to, czy myśli o zmianie sytemu sygnalizacji na tych skrzyżowaniach i zamontowaniu radaru monitorującego jazdę samochodów? Rzecznik KMPMarta Ladowska stwierdziła jednak, że policja nie kierowała do zarządcy drogi żadnych wniosków o zmianę organizacji ruchu na tych skrzyżowaniach. O plany przebudowy poradziła, aby zapytać w Miejskim Zarządzie Dróg i Transportu, co naturalnie uczyniliśmy. Odpowiedział nam rzecznika MZDiT Maciej Hasik
– Skrzyżowanie al. Niepodległości z ul. Bór będzie przebudowane. To miejsce ma zostać odmienione za sprawą dwóch inwestycji. Pierwsza, na realizację której MZDiT czeka już od kilkunastu miesięcy, to zadanie przebudowy skrzyżowania w ciągu al. Niepodległości, do czego zobowiązał się prywatny inwestor pobliskiego przedsiębiorstwa. Sprawa oparła się o sąd, bowiem zobowiązania budowlane nie zostały zrealizowane. Na mocy ugody inwestor zobowiązał się przedstawić MZDiT dokumentację projektową i skonsultowanie jej z MZDiT, a po uzyskaniu potrzebnych zezwoleń rozpoczęcie prac. Projekt został przedstawiony i skonsultowany. Czekamy na spełnienie pozostałych formalności i realizację budowy (szacunkowy czas oczekiwania na rozpoczęcie prac można określić na kilka miesięcy). Druga z inwestycji, która zostanie zrealizowana w tym rejonie to przebudowa ul. Bór, na którą to okoliczność trwają prace projektowe w MZDiT. W przypadku pojawienia się środków w budżetach na następne lata inwestycja zostanie zrealizowana. Oba zadania mają na celu uspokojenie ruchu w tym newralgicznym miejscu i rozwiązanie problemów z kłopotliwym włączaniem się do ruchu oraz poprawę infrastruktury drogowej – informuje Maciej Hasik.
Niestety, zabrakło informacji o zabezpieczeniu skrzyżowania ul. Równoległej z al. Niepodległości oraz o planach co do monitoringu radowego.
UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl