Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 21 lipica 2018
Daniela i Andrzeja
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
» Nastały upały – pijmy wodę z kranu!
» PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
»  BZZ… W ŻÓŁTO-CZARNE PASKI
» KONOPISKA ZAPRASZAJĄ
» FESTYN POD GRUSZĄ W RZERZĘCZYCACH
» ZAWODY BALONOWE W JANOWIE
» PATRIOTYCZNA KARTA SZPITALA NMP
» Odszedł Jan Dobrowolski, ostatni podoficer 27 Pułku Piechoty
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» Do Niepodległej – lipiec 1918 roku
» Kartki z kalendarza – kalendarium lipca
» WYDAWNICTWA
» Skra Częstochowa – Historia Klubu
» CZĘSTOCHOWIANIE W HISTORII ZAPISANI
» PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
» Skarb Kibica: KS SKRA CZĘSTOCHOWA
»  Skarb Kibica: RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
» Rada Dzielnicy Grabówka popiera budowę Mieszkań Plus. Tak dla Mieszkań Plus w Częstochowie
» PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”
» Angielska dominacja w finale IME Kobiet?
»  KALKULACJA KAMYSZA W CZĘSTOCHOWIE
» DWA TYGODNIE DO STARTU TOUR DE POLOGNE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Mistrz karykatury w Poraju
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W piątkowy wieczór, 7 października, odbył się wernisaż kolejnej wystawy prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Tym razem mogliśmy oglądać portrety i karykatury autorstwa Sergiusza Kaszkowskiego. Temat wystawy idealnie wpisał się w termin, bowiem od 1999 roku w pierwszy piątek października obchodzimy „Światowy Dzień Uśmiechu”.


Autor wystawy - Sergiusz Kaszkowski to nie tylko karykaturzysta, ale również portrecista, artysta malarz, rysownik prasowy i architekt wnętrz. Urodził się we Lwowie, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych. W 1991 r. na stałe zamieszkał w Polsce – najpierw w Warszawie, a obecnie w Zielonce. Rysuje dla prasy, dużych firm, oraz klientów indywidualnych – narysował karykaturę Królowej Angielskiej Elżbiety II na jej specjalne zamówienie. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.
[- Dzisiejsza wystawa, to dla naszej Galerii wielkie wyróżnienie, nie często bowiem mamy możliwość prezentować prace artystów z tak ogromnym dorobkiem. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Wiesławem Lipeckim – rysownikiem z Myszkowa - udało nam się zaprosić pana Sergiusza do naszego ośrodka kultury i dzięki temu zaoferowaliśmy mieszkańcom naszej Gminy spotkanie z twórczością tak wybitnego artysty]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.
Wśród licznie zgromadzonych gości, którzy z ogromną przyjemnością oglądali prace S. Kaszkowskiego znaleźli się między innymi: Anna Wągrowska-Kumor – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju, Anna Kukla - kierownik ZEAS w Poraju, Celina Giermala – kierownik GOPS, Andrzej Ludwikowski - radny Rady Gminy Poraj, Szymon Kuśnierczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej, Andrzej Kozłowski - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej oraz karykaturzyści: Sławomir Lizoń i Wiesław Lipecki.
Po raz pierwszy odkąd działa Galeria w Poraju, uczestnicy wernisażu mieli niecodzienną okazję, by obejrzeć pracę artysty na żywo. Sergiusz Kaszkowski, z uwagą obserwowany przez liczną publiczność, rysował karykatury kilku osób na żywo. Na pierwszy ogień poszła dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk, a następnie C. Giermala i A. Kozłowski. Na koniec „pod ołówek poszła” Ewelina Kustra – pracownik GOK.
[- Pozowanie do karykatury, to wcale nie jest prosta sprawa]- mówi M. Ryziuk-Wilk. [- Przez cały czas czuje się bowiem, jak artysta nas bacznie obserwuje i stara się uchwycić nasze cechy. Czasem zdradza coś lekkim grymasem na twarzy, a my już zastanawiamy się cóż takiego zauważył, być może właśnie to, co staraliśmy się skrzętnie ukryć]- dodaje dyrektor GOK.
Goście wernisażu byli pod wielkim wrażeniem talentu Sergiusza Kaszkowskiego, a on sam ujął wszystkich swoją osobowością.
Wystawę S. Kaszkowskiego można oglądać w Galerii do 4 listopada. Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl