Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 stycznia 2018
Piotra i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 3 (1350) 2018-01-18
  W NUMERZE:
» Pierwszy bal studniówkowy w Częstochowie
» Życzenia w Rzerzęczycach
» KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
» EKOMIASTO. Karmniki dla ptaków
» Park dla piesków
» EKOWYWIAD. Przyrodę chronimy i kształtujemy
» Noworoczne spotkanie w "Civitas Christiana"
» 155. rocznica Powstania Styczniowego 1863 roku
» Powstanie Styczniowe w regionie częstochowskim
» Ślady Powstania Styczniowego na częstochowskich cmentarzach
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Takich ludzi już nie ma, czyli wspomnienie o inżynierze Klemensie Kanczewskim
» KARTKI Z KALENDARZA. KALENDARIUM STYCZNIA
» GINĄCE MIASTO. Przedsiębiorstwo Kohna
» WYDAWNICTWA CZĘSTOCHOWSKIE
»  SIATKÓWKA. AZS Częstochowa kontra TSV Sanok: 3:1
» Nowy sponsor „Włókniarza”
» Pierwszy sparing Rakowa w przerwie zimowej


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
kultura
Koncert tenora w Radomsku
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają 29 października 2016 o godz. 18.00 na koncert tenora Arnolda Rutkowskiego. Artyście towarzyszyć będzie sopranistka Iwona Handzlik, a przy fortepianie Robert Morawski. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 750-lecia lokacji Miasta Radomska
W PROGRAMIE:
1. R. Leoncavallo - Prolog z op. "Pajace"
2. G. Puccini - Chella mi creda, "Dziewczyna z Zachodu
3. G. Puccini - Chi il bel sogno, „La Rondine”
4. St. Moniuszko - aria Stefana, ”Straszny dwór"
5. G. Verdi - Libiamo,„La Traviata"
6. R. Leoncavallo - Intermezzo z op. "Pajace"
7. F. Lehar - Twoim jest serce me, „Kraina uśmiechu”
8. J. Strauss - Taki pan jak pan, "Zemsta nietoperza"
9. E. Kalman, Tłumy fraków, „Księżniczka czardasza”
10. F. Chopin/F. Liszt - Hulanka
11. S. Cardillo, Core n'grato
12. F. Loewe, Przetańczyć całą noc, „My fair lady”
13. E. Kalman, Jakże mam Ci wytłumaczyć, „Księżniczka czardasza”
14. R. Stoltz, Brunetki blondynki,
15. M. de Falla - Taniec ognia
16. L. Bernstein, I feel preety, „West side story”
17. A. Lara, Granada
18. F. Sartori, Time to say goodbye

BILETY: 20 ZŁ - do nabycia w kasie MDK

ARNOLD RUTKOWSKI

Urodzony w Łodzi tenor, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich śpiewaków w świecie opery. Po ukończeniu Łódzkiej Akademi Muzycznej w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego, związał się z Operą Wrocławską. W tym czasie występował również w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Krakowskiej oraz na innych polskich scenach i estradach.
Debiut w Teatro Luciano Pavarotti w Modenie w 2009 roku, jako Don Jose w „Carmen”, otworzył drogę na sceny światowe. Arnold Rutkowski występował w Teatro Ravenna, Teatro Ferrara, Opera San Juan (Puerto Rico), Phoenix Metropolitan Opera, Michigan Opera w Detroit, Festivalu w Szeged (Węgry), Operze w Budapeszcie, Bolschoy Theater w Moskwie, Mikhailovsky Theater w Sankt Petersburgu, National Opera w Helsinkach, Stockholm Royal Opera House, Opera w Toulon, Opera w Marsylii , na Festivalu Aix-en-Provence, Operze w Lyon, Opera de Paris, Theater Wiessbaden, Deutsche Oper am Rhein w Dusseldorfie, Oper Leipzig, Staatstheater Stuttgart, Semperoper Dresden, Staatsoper Hamburg, Staatsoper Berlin, Sydney Opera House, Volksoper w Wiedniu, Theatre de Geneve, Zurich Opera House, Concertgebouw w Amsterdamie, Opera w Limie (Peru) oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ostatnim osiągnięciem Rutkowskiego był debiut w Opera Garnier w Paryżu jako Vodemon w „Iolancie” P. Czajkowskiego u boku Sonii Yonchevy.
Arnold Rutkowski współpracuje z największymi nazwiskami ze świata opery, m. in.: Dmitry Czerniakov, Peter Sellars, Robert Carsen, Nello Santi, Pier Giorgo Morandi, Alan Altinoglu. Wystąpił u boku Placido Domingo, który zaprosił go do udziału w swoim koncercie. Jest laureatem takich konkursów wokalnych jak Operalia, Konkurs im. Ady Sari, Europejski Konkurs Tenorów im. Jana Kiepury. Najczęściej wykonywane role to: Rodolfo w „Cyganerii”, Don Jose w „Carmen”, Vodemon w „Iolancie”, Cavaradossi w „Tosce”, Pinkerton w „Madama Butterfly” i Edgardo w „Łucji z Lammermooru”
W sezonie 2016-17, Arnold Rutkowski powraca do Opery Narodowej jako Kirkor w „Goplanie” Wł. Żeleńskiego, Stefan w „Strasznym Dworze” St. Moniuszki oraz Pinkerton w „Madamie Butterfly” G. Pucciniego. Ma również w planach występy w Dreźnie, Dusseldorfie, St. Petersburgu, Paryżu, Sydney i Sao Paolo.

IWONA HANDZLIK

Sopran liryczno-koloraturowy, urodziła się w Bielsku - Białej. W 1999 roku po 12 latach edukacji muzycznej w PSM im. Stanisława Moniuszki otrzymała dyplom z fortepianu.
Kontynuowała muzyczną pasję na Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego w Katowicach. W 2004 roku otrzymała stypendium Socrates-Erasmus w mieście Lubeck (Niemcy). Już na III roku studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie występowała w roli Hanny w operze „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. Pomiędzy 2006 a 2011 Iwona Handzlik była solistką Opery Wrocławskiej wykonując pierwszoplanowe role sopranowe: Musetta z „La Boheme” G.Puccini, Gilda z „Rigoletto” G.Verdi, Adela z „ Zemsty Nietoperza” J.Strauss, Adina z „L’Elisir d’amore” G.Donizetti, Olimpia z „Les Contes d’Hoffmann” J.Offenbach, 1st Blumenmadchen z „Parsifal” R.Wagner, Nanetta z „Falstaff” G.Verdi, Papagena „ Czarodziejskiego fletu” W.A.Mozart i Oscar w „Balu maskowym” G.Verdi.
Wystąpiła podczas wizyty Jana Pawła II w Krakowie w 2002 roku. W 2006 roku zadebiutowała rolą Adeli w Operze Narodowej w Warszawie podczas koncertu sylwestrowego. Współpracowała z operą krakowską i śląską oraz filharmonią zabrzańska i wałbrzyską. Odbyła tournee po Belgii, Holandii i Francji. Koncertowała w Kanadzie, Tajlandii, Australii i we Włoszech. W najbliższych planach ma występ w operze w Buenos Aires. Aktualnie współpracuje z operą Szczecińską.

ROBERT MORAWSKI

Czołowy polski pianista kameralista. Uczeń Jerzego Marchwińskiego i Bronisławy Kawalla.
Po raz pierwszy wystąpił w Filharmonii Narodowej mając siedem lat. Koncertuje w kraju i zagranicą, między innymi w Niemczech, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii i Francji oraz w Kanadzie i USA.
Występuje z najwybitniejszymi polskimi artystami: Wanda Bargiełowska-Bargeyłło, Urszula Kryger, Aleksandra Kurzak, Iwona Hossa, Anna Kutkowska-Kass, Iwona Socha, Katarzyna Trylnik, Aga Wińska, Agnieszka Wolska, Joanna Woś, Małgorzata Walewska, Vadim Brodski, Marcin Bronikowski, Andrzej Dobber, Robert Gierlach, Romuald Gołębiowski, Krzysztof Jakowicz, Sylwester Kostecki, Rafał Kwiatkowski, Konstanty Andrzej Kulka, Piotr Pławner, Kazimierz Pustelak, Artur Ruciński, Tomasz Strahl, Janusz Wawrowski, Adam Zdunikowski, Camerata Qurtett, Camerata Vistula, Michał Klauza, Sławomir Chrzanowski, Marek Moś. Wspólnie z Danielem Olbrychskim i Krzysztofem Jakowiczem występuje z recitalami polskiej poezji i muzyki.
Laureat wielu prestiżowych nagród. Zdobywca Fryderyka 2011 (wraz ze skrzypkiem Sławomirem Tomasikiem). Nagrody dla najlepszego pianisty na wszystkich prestiżowych konkursach wokalnych w Polsce (Warszawa, Nowy Sącz, Katowice, Bydgoszcz)
Prowadzi klasę kameralistyki fortepianowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z klasą śpiewu prof. Eugenii Rozlach. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i zagranicą.
Dokonał prawykonania utworów współczesnych kompozytorów: W. Lutosławski, A. Kościów, A. Jastrzębska, P. Zych, S. Yamauchi, S. Krajewski, Marcin Jachim.
Posiada ogromny repertuar obejmujący dzieła od muzyki dawnej do ostatnich dziesięcioleci.
Jest pianistą Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie i kierownikiem zespołu pianistów.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl