Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
VIII Festiwal Piosenki Podwórkowej
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
17 października 2016 r., godz. 10.00, Hala Arena w Częstochowie, ul. Żużlowa 4


Już po raz ósmy Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie organizuje Festiwal Piosenki Podwórkowej.
Udział w festiwalu zapowiedziało ponad 600 uczestników – dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół, przedszkoli i domów dziennego pobytu z województw małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz śląskiego.

W jury festiwalu zasiądą przedstawiciele świata sztuki, sportu i biznesu:
dziennikarz Ireneusz Bieleninik, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Roman Bolczyk, aktorka Iwona Chołuj, artysta plastyk Mariusz Chrząstek, muzycy: Janusz Yanina-Iwański i Olek Klepacz, sportowiec i promotor boksu Marcin Najman oraz prezes firmy mPAY Maciej Orzechowski.

Jak mówi Beata Mstowska wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i jedna z organizatorek festiwalu: taki dobór jurorów nie jest przypadkowy. - To ludzie związani z Częstochową, ale przede wszystkim wieloletni i szczerzy przyjaciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, na których wsparcie i pomoc nasi podopieczni zawsze mogą liczyć – móowi Beata Mstowska.

– Wspieram Stowarzyszenie i Festiwal od początku, bo nie ma nic cenniejszego niż widzieć szczerą radość na twarzach ludzi, którym mogę pomóc. Jestem zawsze do dyspozycji, bo trudno mi przejść obojętnie nad szlachetnymi pobudkami, którymi kieruje się to wyjątkowe stowarzyszenie- przyznaje Ireneusz Bieleninik.

Dla Janusza Yaniny-Iwańskiego, to powrót do lat dzieciństwa:
- Wychowałem się z takimi dziećmi. To ludzie, którzy bez pomocy nie poradzą sobie w życiu. Mój udział w jury wynika też z tego faktu, ale także dlatego, że ilość pozytywnej energii i radości, którą wnoszą w życie osoby niepełnosprawne jest niewiarygodna. Optymizmu mogą pozazdrościć im ludzie, którzy nie mają tych wszystkich dysfunkcji ale nie umieją też tak okazywać i doświadczać szczęścia – - mówi muzyk.
r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl