Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 lutego 2018
Marty i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Skuteczna inicjatywa radnej Klubu PiS
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Na oddziale położniczo-ginekologicznym Miejskiego Szpitala Zespolonego na Zawodziu w Częstochowie wreszcie przeprowadzono niezbędny remont. To efekt interwencji radnej Klubu Prawa i Sprawiedliwości Anny Majer, wzmocniony wsparciem przewodniczącej Komisji Zdrowia Moniki Pohoreckiej, również radnej Klubu PiS.Radna Majer wystąpiła z apelem do prezydenta Częstochowy i dyrektora Szpitala popartym blisko pięcioma tysiącami podpisów częstochowianek, w którym zwracała uwagę na niski poziom lokalowy, w tym szczególnie pomieszczeń sanitarno-higienicznych na oddziale położniczo-ginekologicznym. – Mój apel spowodowały głosy kobiet, które do mnie docierały i przekazywały mi informację, że w Szpitalu Miejskim na porodówce się dzieje. Że panie nie są zadowolone z tego jak wygląda opieka, jaki jest stan pomieszczeń, w których rodzą i przebywają wraz z dziećmi po porodzie – mówi Anna Majer.
Po apelu radnej przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Monika Podhorecka zorganizowała w styczniu 2016 roku wizytację radnych komisji na oddziale położniczo-ginekologicznym w MSZ, w którym uczestniczyła także „Gazeta Częstochowska”. (http://gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=704&id=18363)
W niespełna rok po przeprowadzonych akcjach na oddziale przeprowadzono remont. – Dzisiaj mamy efekty pozytywne mojego apelu. To krok w dobrą stronę, pokazujący, że jeśli o pewnych kwestiach mówi i jest poparcie społeczne, to możemy coś wspólnie poprawić dla dobra mieszkańców. Chciałabym podziękować dyrektorowi szpitala Wojciechowi Koniecznemu, że miał na tyle otwarty umysł, że temat podjął i nie zamiótł pod dywan, choć na początku było trochę ścierania, bo wystąpiłam przecież z apelem do prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Jestem wdzięczna panu dyrektorowi – dodaje radna Majer.
Na oddziale położniczym wykonano całkowitą modernizację pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, między innymi z wydzieleniem kabin natryskowych, wyremontowano też toalety dla odwiedzających, na bloku porodowym zamontowano ścianki systemowe zapewniające większy komfort kobietom rodzącym przy udziale osoby towarzyszącej. – To są te rzeczy, które zawarłam w swoim apelu. Odpowiedź dyrektora szpitala traktuję jako pozytywny sygnał. Oczywiście opieka okołoporodowa to szerszy aspekt, bo to nie tylko remont sanitariatów. To zmiana mentalności i myślenia wobec kobiety rodzącej, sytemu, który ma ją traktować jako podmiot, a nie przedmiot – stwierdza radna.
Remont wykonano z dotacji miasta, przeznaczono na to 86,5 tysiąca złotych. Decyzję podjęli radni.
Kolejnym tematem wywołanym przez radną Annę Majer było powstanie w Częstochowie szkoły rodzenia. Kilka tygodni temu ruszyła taka placówka w MSZ. – Temat przejął prezydent i dyrektor szpitala, ale dla nas najważniejsze jest to, że inicjatywa, którą zapoczątkowałam jest rozwijana z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta – mówi.
Co jeszcze trzeba poprawić na oddziale? – O to muszę zapytać mieszkańców. Na dzisiaj panie podkreślają, że jest miła obsługa i jest czysto – konkluduje radna Majer.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl