Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 20 września 2018
Filipiny i Eustachego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 38 (1385) 2018-09-20
  W NUMERZE:
» Nowy prezydent, nowe możliwości
» URODZONY HUMANISTA. ANDRZEJ ALBIN PALUCHOWSKI (1933-2017)
» Zabytek historyczny zachowany
» 100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918–2018
» Konkurs „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”
» PRIORYTET: CZYSTE POWIETRZE
» DĄBROWA ZIELONA. 74. rocznica bitwy pod Cielętnikami
» Malarstwo „Werniksu”
» Balansująca rzeźba zawisła we Mstowie
» 50 milionów złotych dla częstochowskich uczelni
» PŁACE W URZĘDZIE MIASTA I JEDNOSTKACH MIEJSKICH. Na co poszło 9,5 miliona złotych?
» Premier Mateusz Morawiecki w Częstochowie
» Wiceprezydent Mirosław S. zatrzymany przez policję
» Pomocowiec – zawodowo i na co dzień
» Cała Polska czyta
» KONIECPOL. Modlitwa za poległych za Ojczyznę
» Inwestycje w gminach
» Fuszerka na Wierzbie. Czekali wiele lat na budowę drogi. Doczekali się fuszerki
» NAGRODA DLA PSO MASKPOL
» Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce
»  PIŁKA NOŻNA. Podział punktów na Limanowskiego
» PIŁKA NOŻNA. Skra zdobyła Wzgórze Wolności!
» SPORT W GMINACH
» WIEŚCI Z GMIN
» KŁOMNICE. Nagrody podczas Dożynek Jasnogórskich
»  Narodowe Czytanie w Gminie Poczesna i odsłonięcie pomnika pamięci
»  RUDNIKI / RĘDZINY. Młodzież upamiętniła zamordowanych przez Niemców mieszkańców


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Telegraf
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Nagrody dla nauczycieli. 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej w Miejskim Domu Kultury 124 częstochowskich nauczycieli ze szkół, przedszkoli i innych jednostek oświatowych otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym dwie nagrody I stopnia (8200 zł brutto), 5 nagród II stopnia (5500 zł brutto) i 117 nagród III stopnia (2800 zł brutto). Podczas uroczystości wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej.


Profilaktyka onkologiczna
W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się kolejne otwarte spotkanie dla mieszkańców Częstochowy w ramach programu profilaktycznego „Promocja i edukacja zdrowotna – wczesna profilaktyka onkologiczna”, podczas którego specjaliści opowiadali o sposobach zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwory. Uczestnicy dzięki serii spotkań mogą dowiedzieć się jaką dietę stosować, jak radzić sobie ze stresem oraz jak zwiększyć aktywność fizyczną. W czasie dyskusji poruszany jest także temat rzucania nałogów. Kolejne spotkania odbędą się 16 listopada 2016 rok od godziny 16:00 do 19:00, oraz 14 grudnia 2016 roku od godziny 16:00 do 19:00. Program realizowany jest przez Urząd Miasta Częstochowy wraz z NZOZ INTER-MED.

117. parkomat w Częstochowie
117. parkomat w Częstochowie zlokalizowany jest centrum miasta przy Pasażu Opolczyka , między budynkami Urzędu Miasta. Urządzenie umożliwia dokonanie transakcji w systemie bezgotówkowym, ma nowoczesny wygląd i jest zasilane energią elektryczną pozyskiwaną z promieni słonecznych. Firma administrująca systemem udostępniła urządzenie bezpłatnie na pół roku, po upływie tego okresu – jeśli nie będzie zastrzeżeń do jego funkcjonowania –parkomat zostanie wykupiony na własność przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu.

Fotosprint 2016
Hasłem przewodnim „I Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Fotosprint 2016” była „Energia”. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczestników. Zadaniem uczestników było dostarczenie tylko jednego zdjęcia, nawiązującego tematycznie głównego tematu. Temat został ogłoszony dopiero na starcie „Fotosprintu”. Najlepsze fotografie wybierali jurorzy: Wojciech Grzędziński i Arkadiusz Ławrywianiec. Laureatami zostali: 1. miejsce – Justyna Janus z Aleksandrii; 2. miejsce – Katarzyna Krajewska z Warszawy; 3. miejsce – Katarzyna Ledwoń z miejscowości Chwostek. Dodatkowo jury postanowiło przyznać trzy wyróżnienia: 4. miejsce – Jarosław Respondek z Częstochowy; 5. miejsce – Tomasz Hofman z Olsztyna; 6 miejsce – Aleksandra Kontowicz z Zabrza. Laureaci otrzymali nagrody: m.in. sprzęt fotograficzny, a wyróżnieni nagrody niespodzianki.

Nagrody CzOT
Organizatorzy wydarzeń turystycznych w mieście i regionie odebrali w Ratuszu Miejskim certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej oraz wyróżnienia przyznawane z okazji Światowego Dnia Turystyki. Imprezie towarzyszyły prezentacje filmów podróżniczych Vincentego Urbana „Turcja” i „Nowa Anglia” oraz koncert saksofonisty Jarosława Woszczyny. Certyfikaty wręczono przedstawicielom: w kategorii „Produkt turystyczny Częstochowy i regionu częstochowskiego” – Urzędu Gminy Rędziny, Urzędu Gminy Poraj, Urzędu Miasta i Gminy Żarki, Pracowni EtnoJura, Urzędu Miasta i Gminy Żarki, Manufaktury Słodyczy Hokus Pokuss, Klubu Sportowego City Cross; w kategorii „Pamiątka turystyczna Częstochowy i regionu Częstochowskiego” dla: Urzędu Gminy Kłomnice, Urzędu Gminy Mstów; w kategorii „Potrawa regionalna Częstochowy i regionu częstochowskiego” – Zakładu Produkcyjno-Handlowego Lech Jędryka, Urzędu Gminy Olsztyn i Firmy ALEX-POL; w kategorii wyróżnienia „Za zasługi dla rozwoju turystyki regionu częstochowskiego" przyznano statuetki dla: Marii Dziurskiej-Pyrkosz, Adama Zaczkowskiego i Cezarego Kazimierza Szymańskiego.

Kolejny autobus po liftingu
Autobus wyprodukowany w 2002, który od lat przemierza częstochowskie ulice, przeszedł kompleksowy remont. Remont kosztował 120 tys. zł, zakup nowego pojazdu – 800 tys. zł. W pojeździe marki Solaris Urbino 12 wymieniono karoserię, tapicerkę, podłogi, stanowisko kierowcy, siedzenia pasażerów i klimatyzację. Zamontowano nowe światła i kasowniki. MPK nie wyklucza kolejnych renowacji wykonanych własnymi siłami. Równolegle trwają prace nad zakupem 40 nowych autobusów o napędzie diesla i bardzo bogatym wyposażeniu. Miasto otrzymało na nie dofinansowanie unijne.KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl