Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 11 grudnia 2018
Damazego i Waldemara
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 49 (1396) 2018-12-06
  W NUMERZE:
» Poczta bliżej swoich klientów
» Pamięci Orląt Lwowskich. Bronić niepodległości i suwerenności
» 95 lat Polskiego Związku Łowieckiego
» Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu ,,EKO-WYNALAZCY”
» Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Wodzie „WODA = ŻYCIE” – VI edycja
» Śląskie – odzyskana energia
» Włoski profesor
» Ruszyły klasy patronackie ISD Huty Częstochowa
» Dzień Seniora u Emerytów i Rencistów
» Przez uszy do duszy
» KRUS w akcji, czyli bezpiecznie i estetycznie w gospodarstwie rolnym
» 100-lecie Polski Wolnej – grudzień 1918 rok
» Przebudzenie pamięci.
»  Nowość wydawnicza
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Gen. dyw. Mieczysław Dąbkowski
»  Kartki z kalendarza – kartki grudnia
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Płk dypl. Adam Świtalski (18 XII 1894 – 9 VII 1952)
» PIŁKA NOŻNA. Bardzo udane zakończenie piłkarskiego roku
» Ligowy rok zakończony zwycięstwem
» Trenerski dwugłos : OKS Odra Opole - RKS Raków Częstochowa
» SPORT W GMINACH
» ,,Włókniarz" dziękuje za współpracę
» MSTÓW BUDUJE
» ODWODNIENIE DROGI
» BĘDZIE OCZYSZCZALNIA
» DLA ROWERZYSTÓW I PIESZYCH
» ŚLADEM NASZYCH PUBLIKACJI
» DĄBROWA ZIELONA. Życzenia dla Jubilatów
» ŚLUBOWANIE
» "ZABYTKI POLSKI"
» PATRIOTYCZNA MSZA ŚWIĘTA
» NOC W SZKOLE
» „Po polsku o historii”
» POWIATOWE TAŃCOWANIE
» Gminny Dzień Seniora
» KOZIEGŁOWY / GNIAZDÓW. O kobiecie, która zmieniła świat
» Z raportówki policjanta
» PERYSKOP. Prawdy objawione
» BONA FIDE. Uchwała koalicji SLD-PO przeciwko częstochowianom
» Smak i aromat ulubionych świątecznych wypieków – Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice
» Wybitni częstochowianie w oczach uczniów
» Święto Kina w Cinema City
» WYDAWNICTWO POLARNY LIS - poleca
» WYDAWNICTWO POLARNY LIS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Telegraf
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Nagrody dla nauczycieli. 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej w Miejskim Domu Kultury 124 częstochowskich nauczycieli ze szkół, przedszkoli i innych jednostek oświatowych otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym dwie nagrody I stopnia (8200 zł brutto), 5 nagród II stopnia (5500 zł brutto) i 117 nagród III stopnia (2800 zł brutto). Podczas uroczystości wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej.


Profilaktyka onkologiczna
W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się kolejne otwarte spotkanie dla mieszkańców Częstochowy w ramach programu profilaktycznego „Promocja i edukacja zdrowotna – wczesna profilaktyka onkologiczna”, podczas którego specjaliści opowiadali o sposobach zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwory. Uczestnicy dzięki serii spotkań mogą dowiedzieć się jaką dietę stosować, jak radzić sobie ze stresem oraz jak zwiększyć aktywność fizyczną. W czasie dyskusji poruszany jest także temat rzucania nałogów. Kolejne spotkania odbędą się 16 listopada 2016 rok od godziny 16:00 do 19:00, oraz 14 grudnia 2016 roku od godziny 16:00 do 19:00. Program realizowany jest przez Urząd Miasta Częstochowy wraz z NZOZ INTER-MED.

117. parkomat w Częstochowie
117. parkomat w Częstochowie zlokalizowany jest centrum miasta przy Pasażu Opolczyka , między budynkami Urzędu Miasta. Urządzenie umożliwia dokonanie transakcji w systemie bezgotówkowym, ma nowoczesny wygląd i jest zasilane energią elektryczną pozyskiwaną z promieni słonecznych. Firma administrująca systemem udostępniła urządzenie bezpłatnie na pół roku, po upływie tego okresu – jeśli nie będzie zastrzeżeń do jego funkcjonowania –parkomat zostanie wykupiony na własność przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu.

Fotosprint 2016
Hasłem przewodnim „I Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Fotosprint 2016” była „Energia”. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczestników. Zadaniem uczestników było dostarczenie tylko jednego zdjęcia, nawiązującego tematycznie głównego tematu. Temat został ogłoszony dopiero na starcie „Fotosprintu”. Najlepsze fotografie wybierali jurorzy: Wojciech Grzędziński i Arkadiusz Ławrywianiec. Laureatami zostali: 1. miejsce – Justyna Janus z Aleksandrii; 2. miejsce – Katarzyna Krajewska z Warszawy; 3. miejsce – Katarzyna Ledwoń z miejscowości Chwostek. Dodatkowo jury postanowiło przyznać trzy wyróżnienia: 4. miejsce – Jarosław Respondek z Częstochowy; 5. miejsce – Tomasz Hofman z Olsztyna; 6 miejsce – Aleksandra Kontowicz z Zabrza. Laureaci otrzymali nagrody: m.in. sprzęt fotograficzny, a wyróżnieni nagrody niespodzianki.

Nagrody CzOT
Organizatorzy wydarzeń turystycznych w mieście i regionie odebrali w Ratuszu Miejskim certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej oraz wyróżnienia przyznawane z okazji Światowego Dnia Turystyki. Imprezie towarzyszyły prezentacje filmów podróżniczych Vincentego Urbana „Turcja” i „Nowa Anglia” oraz koncert saksofonisty Jarosława Woszczyny. Certyfikaty wręczono przedstawicielom: w kategorii „Produkt turystyczny Częstochowy i regionu częstochowskiego” – Urzędu Gminy Rędziny, Urzędu Gminy Poraj, Urzędu Miasta i Gminy Żarki, Pracowni EtnoJura, Urzędu Miasta i Gminy Żarki, Manufaktury Słodyczy Hokus Pokuss, Klubu Sportowego City Cross; w kategorii „Pamiątka turystyczna Częstochowy i regionu Częstochowskiego” dla: Urzędu Gminy Kłomnice, Urzędu Gminy Mstów; w kategorii „Potrawa regionalna Częstochowy i regionu częstochowskiego” – Zakładu Produkcyjno-Handlowego Lech Jędryka, Urzędu Gminy Olsztyn i Firmy ALEX-POL; w kategorii wyróżnienia „Za zasługi dla rozwoju turystyki regionu częstochowskiego" przyznano statuetki dla: Marii Dziurskiej-Pyrkosz, Adama Zaczkowskiego i Cezarego Kazimierza Szymańskiego.

Kolejny autobus po liftingu
Autobus wyprodukowany w 2002, który od lat przemierza częstochowskie ulice, przeszedł kompleksowy remont. Remont kosztował 120 tys. zł, zakup nowego pojazdu – 800 tys. zł. W pojeździe marki Solaris Urbino 12 wymieniono karoserię, tapicerkę, podłogi, stanowisko kierowcy, siedzenia pasażerów i klimatyzację. Zamontowano nowe światła i kasowniki. MPK nie wyklucza kolejnych renowacji wykonanych własnymi siłami. Równolegle trwają prace nad zakupem 40 nowych autobusów o napędzie diesla i bardzo bogatym wyposażeniu. Miasto otrzymało na nie dofinansowanie unijne.KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl