Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 23 listopada 2017
Klemensa i Amelii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa

Nr 47 (1342) 2017-11-23
  W NUMERZE:
» CZĘSTOCHOWSKI MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI – 2017
» Stanowisko Rady Miasta to zbyt mało
» Czy radny Zbigniew Mizgalski to TW „Stach”?
» INTERWENCJA EKOLOGICZNA. Czy prezydent pozwoli na całkowite zniszczenie Grabówki?

Raków walczył do końca
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W spotkaniu 13.Kolejki drugiej ligi, drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg, 2:2. Zespół pod wodzą Marka Papszuna obok Odry Opole nadal dzierży status niepokonanego.
Częstochowianie mimo, że w pierwszych czterdziestu pięciu minutach przegrywali już 0:2., to zdołali doprowadzić do remisu. Przy odrobinie szczęścia Raków mógł to spotkanie nawet wygrać!
Samo spotkanie w dalekim Kołobrzegu pełne było niesamowitych zwrotów akcji. Początek sobotniego spotkania należał do gospodarzy. Już w 5.minucie bardzo bliski pokonania Tomasza Loski był Sebastian Bartlewski ale Jego bardzo mocne uderzenie perfekcyjnie na rzut rożny sparował bramkarz Rakowa.
W 10.minucie kołobrzeżanie mieli kolejną bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki, jednak strzał Mateusza Jagiełły ponownie doskonale wybronił Tomasz Loska. Gospodarze dopięli swego w 28.minucie, kiedy po błędzie obrońców Rakowa, na strzał z za pola karnego zdecydował się Sebastian Bartlewski, który otworzył wynik spotkania.
Po stracie bramki goście dążyli do wyrównania. Taka szansa nadażyła się na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, jednak strzał Rafała Figla był bardzo niecelny. Co ciekawe gospodarze w 39.minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Kolejny błąd częstochowskiej defensywy z zimną krwią wykorzystał Piotr Giel.
Premierowa odsłona w wykonaniu Rakowa była bardzo słaba i można stwierdzić, że częstochowianie nie dojechali na mecz. Jednak druga część spotkania to już zupełnie inny obraz drużyny. Choć początek jeszcze należał do gospodarzy.
W 54.minucie w sytuacji "oko w oko" z Tomaszem Loską- znalazł się Piotr Giel. Zamiary napastnika gospodarzy ponownie doskonale "wyczuł" golkiper Rakowa, który uchronił swoją drużynę od straty trzecie gola i najprawdopodobniej miana zespołu niepokonanego. Od 55.minuty na murawie w Kołobrzegu rządził i dzielił już tylko Raków.
Podopieczni Marka Papszuna stworzyli sobie kilkanaście doskonałych okazji do zdobycia gola, a bramka Kotwicy była jak "zaczarowana". Odczarował Ją dopiero w 61.minucie- Przemysław Oziębała, który strzelił bramkę kontaktową. Po tym golu Raków jeszcze bardziej uwierzył w to, że można to spotkanie najpierw zremisować a być może i wygrać.
W 85.minucie przepiękne uderzenie Łukasz Góry z przed pola karnego dało częstochowianom wyrównanie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Raków miał "piłkę meczową"- po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Figla, głową strzelał Tomas Petrasek, jednak znakomita interwencja bramkarza Kotwicy uratowała ten zespół od porażki.
Raków po 13.seriach gier w tabeli drugiej ligi z dorobkiem 27.punktów plasuje się na drugim miejscu. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają również na wyjeździe w sobotę, 22 października. O godzinie 15:00 na Stadionie MOSiR w Stalowej Woli przy ulicy Hutniczej 17 zmierzą się z tamtejszą Stalą. Stalowowolanie z dorobkiem 16 "oczek" zajmują w tabeli dziesiątą pozycję.
15 października 2016, 18:00 - Kołobrzeg (Stadion Miejski im.Sebastiana Karpiniuka):
MKP Kotwica Kołobrzeg - RKS Raków Częstochowa 2:2, (2:0):
Bramki:
1:0: Bartlewski 29'; 2:0: Piotr Giel 39'; 2:1: Oziębała 61'; 2:2: Góra 85'
Sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa). Żółte kartki: Żmijewski (40' - faul), K.Zieliński (72' - faul), Lewiński (78' - faul)- Petrášek (25' - za zagranie piłki ręką), F.Kowalczyk (37' - faul), Mazan (86' - faul), Oziębała (90' - faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą): Żmijewski (87' - faul). Widzów: 500.
MKP Kotwica Kołobrzeg: 33. Robert Błąkała - 6. Mateusz Jagiełło (70' 11. Karol Zieliński), 18. Jakub Poznański (kpt), 23. Wiktor Witt, 4. Remigiusz Szywacz - 32. Karol Żmijewski, 99. Arkadiusz Lewiński, 14. Korneliusz Sochań, 19. Sebastian Bartlewski (77' 8. Mateusz Świechowski), 7. Łukasz Kacprzycki - 9. Piotr Giel (82' 3. Błażej Chouwer).
Rezerwowi: 1.Adrian Woszczyna - 20.Oskar Paprzycki, 16.Mateusz Janeczko, 77.Michał Michurski.
Trener: Piotr Tworek.
RKS Raków Częstochowa: 1. Tomasz Loska - 17. Przemysław Oziębała, 18. Lukáš Ďuriška (57' 4. Adam Mesjasz), 2. Tomáš Petrášek, 26. Łukasz Góra, 13. Piotr Malinowski - 6. Filip Kowalczyk (46' 25. Łukasz Siedlik), 5. Tomasz Margol, 7. Rafał Figiel (kpt), 8. Peter Mazan - 10. Adam Czerkas (87' 77. Patryk Szymański).
Rezerwowi: 33.Kamil Czapla - 11.Konrad Zaradny, 16.Błażej Cyfert, 19.Łukasz Kmieć.
Trener: Marek Papszun.

Przemysław Pindor, foto: Grzegorz Przygodziński