Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 26 lutego 2018
Mirosława i Aleksandra
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF
» Życzenia dla Jubilatki
»  W Częstochowie rusza Wielkie Badanie Wzroku
» Cézanne. Portrety życia
» Częstochowska firma zadba o jakość ciężarówek produkowanych przez Mercedes-Benz
» 200 lat zaśpiewano w Herbach
»  Zima groźna dla chorych na POChP
» Zaproszenie do udziału w plenerze
» Koncertowy Dzień Koiet w Mstowie
»  Test 4K – badanie dla świadomego mężczyzny
» Wielkanocny Konkurs Plastyczny "MOJA WIELKANOC" 2018
» Najlepsi sportowcy 2017
» Ciekawe ozdobne owoce z ogrodu
» ,,Stąd Nasz Ród
» Paliwa coraz mniej alternatywne!


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
felieton
W TYM SĘK. A serca tak mało...
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Jan Paweł II, na którego słowa tak często lubi powoływać się lewica, wyraźnie mówił, że „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Nasz święty Papież był wielkim orędownikiem obrony życia. O tym zapominają ci, którzy tak głośno dopominają się powszechnie dostępnej aborcji.Każdy w Polsce ma prawo do wyrażania swoich opinii. Do strajku, protestu – też. Ale w Polsce każdy ma też prawo do życia. Dlaczego niektórzy chcą je zabrać nienarodzonym, bezbronnym dzieciom. Co gorsze, twarzą tej zbrodniczej kampanii stają się kobiety. Obecne i przyszłe matki, które winny być głosem dzieci o prawo do życia.
W „czarny poniedziałek” wiele osób pokazało brak humanitaryzmu i godności. Nazwa, ale i przesłanie „czarnego poniedziałku” mają pewną bardzo smutną korelację z tym co stało się w Częstochowie, 4 września 1939 roku. Wówczas to Niemcy dokonali mordu na częstochowskiej ludności cywilnej w odwecie za opór w pierwszych dniach wojny. Nomen omen dzień ten nazwano – „czarnym poniedziałkiem”.
Dzisiaj do zagłady ludzkości nie potrzeba wojen i holocaustu. Dzisiaj w świetle prawa w wielu państwach na świecie dochodzi do zabijania milionów poczętych dzieci. Ludzie na własne życzenie dokonują eksterminacji człowieka. W Kanadzie, na przykład, rocznie z łona matek wyskrobuje się ponad 100 tysięcy dzieci. Bilans kilku lat od złagodzenia tamtejszego prawa to 2,7 miliona aborcji. W Szwajcarii w świetle obowiązujących tam przepisów tysiące wyabordowanych dzieci spala się w biogazowniach. Tego w naszym kraju nie chcemy.
Obecny bunt wielu polskich kobiet jest przesiąknięty nienawiścią.
Przeraża ten pokaz zawziętości, agresji, często nawet wyuzdania. Ale w tym krzyku nie chodzi tylko o prawo do niekontrolowanej aborcji. To rewolucja ideologiczno−polityczna nawołująca do rebelii. Do chaosu i destrukcji w kraju.
Protestujące panie swój status quo prezentują na plakatach. Szczególnie wymowny jest ten, gdzie na sylwetce kobiety wielkość kółek wyraża to, co dla protestujących pań jest najważniejsze. Kółko średnie na głowie – to myślenie, maleńkie na sercu – to uczucie, a ogromne na macicy – to decydowanie o swoim łonie. Cóż, same potwierdzają, że istotę kobiecości sprowadzają do zarządzania macicą. Że mało myślą, jeszcze mniej czują. Szkoda tylko, że nie widzą własnego uprzedmiotowienia. Że sprowadzają się do funkcji bezużytecznego inkubatora.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl