Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego
»  Najserdeczniejsze życzenia
» HUMANIZM I PRZYRODA. Wieloaspektowa edukacja


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z raportówki policjanta
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Śmiertelne potrącenie w Blachowni. W piątek 21 października około godziny 18:30 w Blachowni na ul. Lublinieckiej 44-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego przechodząc w miejscu niedozwolonym w terenie zabudowanym wtargnął pod nadjeżdżające volvo. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Badania wykazały, że nie był trzeźwy, w przeciwieństwie do kierowcy – 41-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego.
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Próbował wymusić 64 tys. złotych
W czwartek, 27 października do jednego z częstochowskich komisariatów zgłosiła się szantażowana lekarka. Do przychodni, w której pracuje, przyszedł mężczyzna i pozostawił zaadresowaną dla niej korespondencję z żądaniem przekazania pieniędzy pod groźbą opublikowania nagrań dotyczących wystawiania fikcyjnych zwolnień lekarskich. Gotówka miała być dostarczona w reklamówce i pozostawiona obok kosza na śmieci na ul. Lelewela w Częstochowie. Dzięki policyjnej zasadzce, podczas której pokrzywdzona pozostawiła reklamówkę z plikiem pociętych gazet i odeszła, funkcjonariusze ujęli mężczyznę. Zatrzymany to 38-letni, bezrobotny pacjent lekarki. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelne potrącenie w Blachowni
W piątek 21 października około godziny 18:30 w Blachowni na ul. Lublinieckiej 44-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego przechodząc w miejscu niedozwolonym w terenie zabudowanym wtargnął pod nadjeżdżające volvo. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Badania wykazały, że nie był trzeźwy, w przeciwieństwie do kierowcy – 41-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego.

Tragiczny wypadek w Koniecpolu
W sobotę 22 października tuż po godzinie 19 w Koniecpolu kierujący fordem galaxy 73-latek, wykonując manewr skrętu z ul. Armii Krajowej w ul. Żeromskiego nie udzielił pierwszeństwa kierującemu motorowerem. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 19-letni motorowerzysta, a jego 17-letni pasażer z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. 73-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego był trzeźwy.

Kolizja na ul. Nowowiejskiego

W czwartek 20 października kierujący bmw 29-letni mieszkaniec Częstochowy wyjeżdżając z ul. Waszyngtona nie zastosował się do znaku „STOP” i zderzył z pojazdem audi jadącym ul. Nowowiejskiego. Kierowcom nic się nie stało. Zniszczeniu uległy pojazdy uczestniczące w zdarzeniu, lustro drogowe, słupki odgradzające od jezdni oraz stojący w pobliżu kiosk. Mundurowi ukarali sprawcę mandatem karnym. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Strażnicy ujęli ekshibicjonistę
W czwartek 27 października strażnicy miejscy zostali zawiadomieni, że w jednym z parków znajduje się ekshibicjonista. Mając rysopis sprawcy zatrzymali 27-latka. Strażnicy za nieobyczajny wybryk ukarali sprawcę mandatem w wysokości 500 zł. Informacja o zdarzeniu została też przekazana częstochowskim policjantom.

POWIAT MYSZKOWSKI

Zatrzymany chwilę po kradzieży
We wtorek 25 października na ul. Jaworznickiej w Myszkowie doszło do kradzieży samochodu. W czasie gdy właściciel auta spał, złodziej wszedł na jego posesję, a następnie odjechał jego samochodem. Wszystko to zarejestrowały kamery. Myszkowscy policjanci po przejrzeniu zapisu z monitoringu błyskawicznie zdemaskowali sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Myszkowa, który już następnego dnia został zatrzymany przez śledczych. Ten sam złodziej wcześniej usiłował dokonać kradzieży renault laguny. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a kradzione auto wróciło już do właściciela. Za kradzież może mu grozić nawet 5 lat więzienia.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków
W czwartek 27 października około godziny 6:30 w Poraju myszkowscy śledczy w mieszkaniu zajmowanym przez 24-latka znaleźli woreczek foliowy z zawartością, jak się okazało, marihuany. 24-latek został zatrzymany i przesłuchany.
Kierowca opla uderzył w słup
W piątek 21 października po godzinie 20:00 na ulicy Kościuszki w Myszkowie 23-letni kierowca opla vectry nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad samochodem, a następnie uderzył w słup energetyczny. W wypadku nikt nie został ranny; kierowcę ukarano mandatem.

POWIAT KŁOBUCKI
Szybka reakcja sąsiadki
42-letnia częstochowianka została ujęta przez kłobuckich funkcjonariuszy po tym jak podając nieprawdziwe informacje o ciężkiej chorobie swojego dziecka, usiłowała wyłudzić pieniądze. Częstochowianka odwiedziła mieszkańców kilku domów na ulicach Dębowej i Sosnowej w Miedźnie. W jednym przypadku otrzymała pieniądze na leczenie dziecka. Ujęcie podejrzanej było możliwe dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mieszkanki Miedźna, która zainteresowała się nieznajomą kobietą. Przed telefonem na policję skontaktowała się z sąsiadami, u których była oszustka. Gdy okazało się, że podejrzana podawała różne dane co do swojej tożsamości, czujna kobieta zawiadomiła policjantów. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali zaskoczoną oszustkę.

Zatrzymani za rozbój w Opatowie
Częstochowski sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju w Opatowie. 49-latek i 43-latek najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu mężczyznom grozi teraz nawet kilkanaście lat więzienia.
Do przestępstwa doszło 29 kwietnia, wówczas sprawcy wtargnęli do jednego z domów, po czym w brutalny sposób zaatakowali dwie mieszkające tam kobiety. W namierzeniu sprawców pomogły informacje osób, które rozpoznały jednego ze sprawców na portrecie pamięciowym. Zarówno pierwszy jak i drugi mężczyzna, już wcześniej byli karani za podobne przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi im teraz nawet kilkanaście lat więzienia.
POWIAT LUBLINIECKI
Pijany przewoził dziecko
W czwartek 27 października po południu mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego golfem, który jadąc ulicą Opolską nie miał włączonych świateł oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W rozmowie z kierowcą policjanci nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości, co potwierdziło badanie które wykazało prawie 2 promile alkoholu. Z mężczyzną podróżowała jego 2-letnia córka..
Wypadek na „jedenastce”
W czwartek 20 października przed 14:00 na prostym odcinku drogi krajowej nr 11 pomiędzy Glinicą a Ciasną kierujący volkswagenem transporterem zderzył się z jadącym w kierunku Lublińca ciągnikiem siodłowym marki Man. W wypadku śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie transportera – 29 i 47-letni mieszkańcy powiatu oleskiego. Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowała do szpitala ciężko rannego 22-letniego kierowcę busa.
Zginął 69-letni mężczyzna
Zaledwie cztery godziny po tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 11 dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na tej samej drodze kilka kilometrów dalej. Na odcinku Molna – Sieraków Śląski kierujący osobowym fiatem palio weekend na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku ciężarowym mercedesem. Na miejscu zginął kierowca fiata, 69-letni mieszkaniec Tychów. Dwoje pasażerów zostało przetransportowanych do szpitala.
KGKG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl