Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
KŁOMNICE. Wójt zaprasza do udziału w akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk oraz Stowarzyszenie Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie zapraszają mieszkańców gminy Kłomnice do włączenia się w akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych i słodyczy, które trafią do polskich rodzin i szkół na Kresach w okresie świąt Bożego Narodzenia.

– W tym roku artykułami żywnościowymi chcemy obdarzyć Polaków mieszkających w gminach Jaszuny i Mickuny oraz parafian w kościele w Nowej Wilejce – mówi ks. Ryszard Umański, koordynator akcji. – Słodycze i maskotki Święty Mikołaj przekaże dzieciom w polskim przedszkolu w Mickunach i w polskiej szkole w Jałówce i w Pakienie.
Gmina Kłomnice uczestniczy w akcji pomocy Polakom na Wileńszczyźnie po raz drugi. W ubiegłym roku akcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród mieszkańców, o czym świadczy ilość zebranych artykułów spożywczych. Dary dla Polaków były zbierane w szkołach, stowarzyszeniach i parafiach. Swoje paczki przekazały również markety i sklepy spożywcze z terenu gminy Kłomnice.
– Serdecznie zapraszam Państwa do włączenia się w tę charytatywną i patriotyczną akcję pomocy Polakom na Wileńszczyźnie. Pokażmy naszą solidarność z Polakami mieszkającymi daleko od Ojczyzny. Liczy się każda pomoc – mówi Piotr Juszczyk, wójt gminy Kłomnice.

Na terenie gminy akcja trwa do 25 listopada 2016 roku. Osoby, stowarzyszenia, parafie i firmy zainteresowane udziałem w akcji prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kłomnice: pokój 109, tel. 34/3281116, e-mail: promocja@klomnice.pl.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl