Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 lutego 2018
Eleonory i Feliksa
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
„Z akordeonem przez świat” – Piotrek Biazik i Przyjaciele
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W lokalu w budynku Filharmonii Częstochowskiej 27 października 2016 roku zorganizowano koncert „Z akordeonem przez świat” – Piotrek Biazik i Przyjaciele. Organizacji przedsięwzięcia podjął się Piotr Skuza z zespołu „Skuzi Brothers”.

Cykl „Z akordeonem przez świat” zrodził się z myślą o wsparciu rehabilitacji częstochowskiego muzyka Piotra Biazika, który po ciężkiej chorobie (w 2004 roku pękł tętniak mózgu) powraca do artystycznej działalności. 27 października razem z Piotrem Biazikiem wystąpili m.in. Marcin Wyrostek, bp Antoni Długosz, ks. Roman Dziembowski oraz formacja „Skuzi Brothers”, zespól „Stokrotki”, kapela „Grupa Romana”, Natalia Skuza, Izabela Długosz, Miłosz Caban. Podczas spotkania Roman Kryst, szef „Grupy Romana" przekazał Piotrowi specjalne krzesło do gry na akordeonie.
Warto przypomnieć, że Piotr Biazik jako świetny akordeonista i animator życia muzycznego był twórcą Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Rozrywkowej Muzyki Akordeonowej „Konfrontacje” w Częstochowie i współtwórcą zespołu Ars Harmonica. Pasję muzyczną rozszerzał o edukację. Pracował w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza, Zespole Szkół Muzycznych oraz w Młodzieżowym Domu Kultury (obecnie Miejski Dom Kultury). Po przebytej chorobie nadal jest częściowo sparaliżowany i wymaga ciągłej rehabilitacji.
Piotr Biazik wykazuje determinację w walce o powrót do koncertowania. Jest człowiekiem emanującym pozytywną energią, zawsze uśmiechniętym i otwartym dla innych.
UG


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl