Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
ekologia
Jesienne ekozwierzaki w MP nr 28 w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Ponad 40 prac z 11 placówek oświatowych wpłynęło na I Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny „Jesienny ekozwierzak”. Konkurs odbył się 8 listopada w Miejskim Przedszkolu nr 28 przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie, a organizatorkami konkursu były nauczycielki: Joanna Kowalczyk oraz Katarzyna Pawlak.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z częstochowskich przedszkoli (kategoria wiekowa:3-6 lat). Zadaniem przedszkolaków było wykonanie „jesiennego ekozwierzaka” przy użyciu materiałów ekologicznych. Powstały w ten sposób przestrzenne, niezwykle fantazyjne zwierzaki, które można spotkać jesienią na podwórku, w parku, lesie czy nawet w zoo.
Jak podkreślają organizatorzy konkursu, ilość nadesłanych prac przerosła ich oczekiwania, a dobór różnorodnych materiałów ekologicznych wykorzystanych do stworzenia „jesiennych ekozwierzaków” zaskoczył chyba wszystkich, którzy mogli je podziwiać.
- Uczestnicy konkursu uwolnili swoją kreatywność i wyobraźnię. Pokazali, jak można zrobić coś z niczego. W pracach plastyczno- technicznych wykorzystano tak naprawdę wszystko to, co możemy znaleźć w środowisku naturalnym lub to, co jest już nam niepotrzebne i często wyrzucamy. Nie zabrakło więc takich materiałów ekologicznych jak: liście, szyszki, kasztany, siano, słonecznik, butelki, opakowania tekturowe, makaron, słomki, płyty CD czy gazety- mówi koordynatorka konkursu - Joanna Kowalczyk.
Przygotowany przez organizatorów konkurs nabrał nowej wartości w związku z zaangażowaniem do pracy nie tylko dzieci, nauczycieli - ale również rodziców.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że tak naprawdę w każdych konkursach najważniejsza jest samodzielna praca dziecka. Tutaj mamy do czynienia z tak pięknymi ekozwierzakami, że widać nie tylko wkład pracy dziecka, ale też nauczyciela czy rodzica. W tym wypadku, należy docenić także starania i chęci rodziców czy opiekunów. Wspólne wykonanie czegoś, to okazja to aktywnego spędzenia razem czasu, a przecież w ciągu całego tygodnia, mamy go tak niewiele - dodaje Joanna Kowalczyk.
Jury konkursu dokonało ostatecznie oceny prac konkursowych.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Nadia Batorska- MP nr 4;
I miejsce: Martyna Czernicka- MP 29;
II miejsce: Joanna Próchnicka- MP 6;
II miejsce: Jakub Kowalski- MP 29;
III miejsce: Pola Szwed- MP nr 43;
III miejsce: Julia Nierobiś- MP nr 4;
III miejsce: Magdalena Zarębska- MP 16.
Wyróżnienia otrzymali: Anna Machniewska- MP nr 16; Bartek Krzyżanowski- MP nr 6; Maciej Siwek- MP nr 6; Dawid Piętak- MP nr 44; Weronika Kubarska- MP nr 43; Jan Wrazidło- MP nr 12; Maja Zając- MP nr 42; Jakub Blukacz- SP nr 25 (oddział przedszkolny); Kamil Sosenkiewicz- MP nr 29; Maja Kałużna- MP nr 29.
Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom oraz opiekunom dzieci za zaangażowanie przedszkolaków do udziału w konkursie. Kolejna edycja konkursu w przyszłym roku.

foto: Waldemar Deska


Katarzyna Pawlak


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl