Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 18 listopada 2018
Anieli i Romana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
W odpowiedzi redaktor Renacie Klucznej
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Motyw przewodni artykułu red. Renaty Klucznej „Co to za zagadka: dwie spółki i …” („7 dni”, z 17 listopada 2016 r.) jest rozpisany wokół faktu, iż posiadacze dwóch, znanych częstochowskiej opinii publicznej nazwisk (Giżyński, Matyszczak) funkcjonują w kontekście trzech różnych instytucji (biuro poselskie Szymona Giżyńskiego, „Gazeta Częstochowska” i Regionalny Fundusz Gospodarczy).

W opisanym stanie rzeczy te trzy instytucje, całkowicie od siebie niezależnie i suwerennie, realizują swe zadania statutowe, cele i posłannictwa; zgodnie z prawem, w tym prasowym, etyką dziennikarską, dobrymi obyczajami, przy tym: najzupełniej przejrzyście i transparentnie. Potwierdza to zresztą sama red. R. Kluczna, nie wysuwając pod adresem Regionalnego Funduszu Gospodarczego, „Gazety Częstochowskiej” i biura posła Giżyńskiego żadnych zarzutów złamania prawa, czy naruszania zasad etyki dziennikarskiej.
Tytułowy motyw i efektowna graficznie inkrustacja artykułu R. Klucznej jest bowiem przykrywką do realizacji innych celów Naczelnej „7 dni”. Przede wszystkim: fundamentalnej, życiowej i dziennikarskiej obsesji red. Klucznej wmawiania swoim Czytelnikom, iż częstochowskie środowisko PiS i „Gazeta Częstochowska” wykazują podejrzaną pobłażliwość wobec prezydenta Matyjaszczyka i częstochowskiego SLD. Prawda jest natomiast taka, iż metody postępowania i stosunek PiS i „Gazety Częstochowskiej” do prezydenta Matyjaszczyka i jego ekipy jest diametralnie odmienny od praktyk red. Klucznej i środowiska „7 dni”. Tygodnik „7 dni” wchodząc z prezydentem Matyjaszczykiem w, często przegrywane, a więc pozorne polemiki, przy tym gorliwie współpracując z wszystkimi przeciwnikami PiS – poprzednią ekipą liderów „Solidarności”, Platformą Obywatelską, ugrupowaniem Marcina Marandy, posłem Jaskóła i innymi, tak naprawdę, wykonuje na rzecz Matyjaszczyka kawał dobrej roboty.
Inaczej: częstochowski PiS i „Gazeta Częstochowska” – nie zniżając się do poziomu trywialnej polemiki, przeciwstawiają prezydentowi Częstochowy i jego SLD-owskiej ekipie powagę obligatoryjnego orzecznictwa; orzekając publicznie, na konkretnych przykładach, skrajne szkodnictwo cywilizacyjne jakie uprawiają wobec Częstochowian i cynizm jakiego się, w odniesieniu do duchowego i kulturowego etosu Częstochowy, dopuszczają – obecni „gospodarze” naszego miasta.

Redakcja „Gazety Częstochowskiej”


RED


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl