Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego
»  Najserdeczniejsze życzenia
» HUMANIZM I PRZYRODA. Wieloaspektowa edukacja


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
O Gniatkowskim w "Gaude Mater"
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” 4 listopada 2016 roku miało miejsce spotkanie z Krystyną Maciejewską, żoną Janusza Gniatkowskiego, słynnego piosenkarza, niezwykle popularnego w latach 50. i 60., znanego z takich ponadczasowych przebojów jak: „Apassjonata”, Arrivederci Roma”, Bella Bella Donna”czy „Mexicana”.

Pani Krystyna, jak zawsze bardzo ciekawie i z zaangażowaniem przypomniała przebieg kariery „Wielkiego Gniadego”. Opowiedziała mnóstwo ciekawostek z ich życia prywatnego. Przypomniała, jak to za sprawą wielbicieli Janusz Gniatkowski – przez lata, z powodów politycznych, odsunięty od dostępu do radia i telewizji – pod koniec lat 80. powrócił w chwale na srebrny ekran. Niestety, tragiczny wypadek w 1990 roku wyeliminował artystę na kolejne lata z życia estradowego. Dzięki wspaniałej opiece żony odzyskał zdrowie i powrócił do śpiewania, jednak już w bardzo ograniczonym wymiarze.
W 2004 w Filharmonii Częstochowskiej Gniatkowski, przy aplauzie publiczności, świętował 50-lecie działalności artystycznej. Potem we wrześniu 2007 roku odbył się I Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego, w którym również sam artysta brał udział, a który zorganizowało Stowarzyszenie im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju i Krystyna Maciejewska. W tym roku odbyła się siódma edycja festiwalu. W czerwcu 2008, z okazji 80. urodzin Janusza Gniatkowskiego, odbył się uroczysty koncert, na którym również śpiewał sam Jubilat.
Piosenkarz zmarł nagle 24 lipca 2011 w swoim domu w Poraju w wieku 83 lat. Pogrzeb odbył się 28 lipca 2011 na Cmentarzu Kule w Częstochowie
Spotkanie prowadził dyr. OPK „Gaude Mater" Tadeusz Piersiak.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl