Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 listopada 2018
Feliksa i Anatola
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018
» Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"
» PROMOCJA W MUZEUM – ZAPROSZENIE
» Dziadek do orzechów
» ZAPROSZENIE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
aktualności
Od 11 grudnia nowe połączenia z Katowic do Trójmiasta i więcej pociągów z Częstochowy do stolicy!
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy dla województwa śląskiego


Nowe połączenie z Katowic do Gdyni, więcej pociągów z Częstochowy do Warszawy oraz bezpośredni skład z Bielska-Białej do Olsztyna – tak przedstawia się nowy rozkład PKP Intercity dla województwa śląskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, a bilety można kupić już teraz.
Nowe połączenia ze Śląska
Dzięki wydłużeniu relacji pociągu TLK Artus do Katowic, od stycznia, m. in. Zabrze i Gliwice zyskają dodatkowe połączenie do Gdyni i Bydgoszczy. Kolejną nowością będzie zwiększenie częstotliwości kursowania pociągu IC Światowid relacji Katowice - Szczecin przez Zieloną Górę. Do tej pory skład ten kursował jedynie sezonowo i tylko do Wrocławia, a od grudnia pojedzie codziennie. Natomiast dzięki wydłużeniu relacji składu TLK Kormoran, Bielsko-Biała zyska bezpośrednie połączenie z Olsztynem. Do tej pory pociąg ten kończył swój bieg w Katowicach.
Nowością dla Częstochowy będzie skład IC Boznańska relacji Wrocław – Przemyśl oraz wydłużenie trasy składu IC Chełmoński do Przemyśla. Obecnie kursuje on z Wrocławia do Krakowa. Ponadto od grudnia na trasie z Katowic do Warszawy przez Częstochowę pojedzie skład TLK Górnik. Dzięki tym zmianom pociągami z Częstochowy do Warszawy i Krakowa będzie można pojechać co dwie godziny.
W nowym rozkładzie województwo śląskie zyska więcej połączeń obsługiwanych nowoczesnymi i komfortowymi pojazdami. Flirt3 obsłuży relację Katowice – Szczecin przez Łódź i Konin (IC Portowiec). Natomiast jednostki PesaDART pojadą na trasie Lublin – Bielsko-Biała (IC Pilecki a w weekendy jako IC Inka).
Zmiany w ofercie międzynarodowej
PKP Intercity zmieni kategorie trzech pociągów międzynarodowych (Praha, Porta Moravica i Varsovia) z EIC na IC jednocześnie utrzymując dotychczasowy standard. Dla województwa śląskiego oznacza to, że pasażerowie zyskają możliwość niedrogiej, szybkiej i komfortowej podróży, m.in. pomiędzy dwoma największymi aglomeracjami kraju – Katowicami i Warszawą. Na zmianie skorzysta również Dąbrowa Górnicza. Od grudnia pociągi Praha, Porta Moravica, Varsovia, Polonia i Sobieski zatrzymają się na tej stacji. Oprócz tego, od nowego rozkładu, pociągi Praha, Comenius oraz Chopin będą miały dodatkowy postój w Tychach – dla mieszkańców miasta oznacza to większą liczbę połączeń m. in. ze stolicą.

Bilety w promocyjnych cenach
PKP Intercity umożliwia zakup biletów krajowych na 30 dni przed planowaną podróżą. Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której np. pociągiem Express InterCity Premium z Katowic do Warszawy można pojechać już za 49 zł. Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. Bilety PKP Intercity można kupić w kasach, biletomatach, przez internet na www.intercity.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.
Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie
Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu 19 757. Dodatkowo, w weekend, w czasie którego zmienia się rozkład jazdy, na największych dworcach w Polsce, np. na stacjach w Katowicach i Częstochowie, pasażerom pomocy udzielą informatorzy mobilni.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl