Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 19 października 2018
Piotra i Ziemowita
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 42 (1389) 2018-10-18
  W NUMERZE:
» KONFERENCJA PRASOWA W SPRAWIE AFERY HYBRYDOWEJ W CZĘSTOCHOWIE
» CZĘSTOCHOWA. Trwa okupowanie sali sesyjnej. Prezydent uciekł z sali obrad. Czy boi się mieszkańców?
» Czyszczenie jurajskich skał
» PRE_COP24: o polskich celach i priorytetach polityki klimatycznej
» KALENDARZ EKOLOGICZNY
»  36 milionów na budowę wałów przeciwpowodziowych
» Święto Poczty Polskiej – 460 urodziny Narodowego Operatora
» UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO-PRZYRODNICZY ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ
» ,,Solidarność" popiera Artura Warzochę
» BOOSTER MŚP - I w Regionie Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw
» TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY - MAŁY KSIĄŻĘ
» Maraton horrorów w Cinema City
»  BIEG CHARYTATYWNY „WOLNOŚĆ NA 5”
» III Ponadregionalny Festiwal Piosenki Podwórkowej
» Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
» MIESZKANIE PLUS – rusza w Częstochowie
» CZĘSTOCHOWA. Wmurowanie aktu erekcyjnego pod Sąd Rejonowy
» Dobre perspektywy trzeba umieć wykorzystać
» Pasowanie na ucznia
» Artystyczna służba
» Jasna Góra w drodze do Niepodległości
» PROMOCJA KSIĄŻKI


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Uniwersytet Rozwoju w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W naszym mieście otwarto drugi w Polsce Uniwersytet Rozwoju, który ma przekonać dzieci i młodzież do przedmiotów ścisłych.
Znikające pismo, lód który jest suchy, zmiana wody w sok malinowy czy Coca-colę, budowanie i programowanie robotów to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież w Uniwersytecie Rozwoju, który zostanie otwarty w środę 16 listopada. Częstochowska placówka to oddział chorzowskiego uniwersytetu, który od 5 lat kształci tysiące młodych studentów na Śląsku. Chętni mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach pokazowych.

Uniwersytet Rozwoju oferuje cykliczne kształcenie w formie zajęć pozalekcyjnych. Eksperymenty i robotyka to główne propozycje dla młodych odkrywców. Dzieci poprzez wykonywanie doświadczeń takich jak: hodowanie kryształów, zgniecenie metalowej puszki bez użycia siły, czy budowy mini rakiet zdobywają wiedzę o otaczających ich świecie, którą następnie mogą wykorzystać lub zaobserwować w życiu codziennym. Nie zabraknie też warsztatów z robotyki, gdzie dzieci bawiąc się podczas budowy robotów rozwijając będą zdolności manualne przydatne np. w nauce pisania - to bardzo ważne u dzieci w wieku 5 - 8 lat) i konstruktorskie. Zajęcia te w bardzo przystępny sposób wprowadzą dzieci w świat programowania, informatyki. Misją Uniwersytetu Rozwoju jest wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, rozwijanie ich działań twórczych, kreatywności oraz pasji do nauki.

Pomysł na stworzenie właśnie takich zajęć dla dzieci, zrodził się po wnikliwych obserwacjach i analizach badań, z których wynikało że brakuje na rynku pracy studentów i absolwentów po kierunkach ścisłych. Przyczyną tego, może być brak zainteresowania tymi dziedzinami we wczesnoszkolnym etapie kształcenia.

Zajęcia dopasowane są do potrzeb najmłodszych oraz ich opiekunów. Oprócz cyklicznych warsztatów odbywających się w siedzibie, można również skorzystać z bogatej oferty edukacyjnych urodzin, eventów okolicznościowych czy półkolonii zimowych i letnich. Dzieci podczas wieczornych zabaw mają niepowtarzalną okazję wywróżyć sobie przyszłość z plazmowej i lodowej kuli, zobaczyć start odrzutowych sań Mikołaja lub pomóc szalonym Elfom przy organizacji świątecznej fabryki prezentów. Z kolei podczas tematycznych półkolonii letnich i zimowych młodzi odkrywcy mają za zadanie rozwikłać różne tajemnice oraz wykonać szereg różnych zadań. Czeka ich m.in. spotkanie z Alchemikiem, zabawa z Pingwinami z Madagaskaru, próba zostania trenerem Pokemon czy poznanie świata mody i urody zza kulis oraz okazja dostania się na okładkę czasopisma. Naukowe informacje i praktyczne umiejętności przekazywane są w przystępniej dla dzieci formie.

Wszystkich młodych odkrywców naukowcy z uniwersytetu rozwoju zapraszają na wielkie otwarcie, podczas którego będzie można wziąć udział w pokazowych zajęciach. Czekają na nich m.in. szereg pokazów eksperymentów oraz robotyka dla dzieci w wieku od 5 do 8 oraz od 9 do 13 lat. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 792-572-927 lub mailowo czestochowa@uniwersytetrozwoju.pl .


www.uniwersytetrozwoju.plr


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl