Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 17 października 2018
Wiktora i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 42 (1389) 2018-10-18
  W NUMERZE:
» KONFERENCJA PRASOWA W SPRAWIE AFERY HYBRYDOWEJ W CZĘSTOCHOWIE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Arturo Mari wspominał Papieża Jana Pawła II
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Gościem 57.spotkania z cyklu " Z Janem Pawłem II ku przyszłości" był włoski watykanista oraz osobisty fotograf Papieża- Polaka - Arturo Mari. Spotkanie odbyło się w piątek, 18 listopada br. w częstochowskim Muzeum monet i medali Jana Pawła II przy ulicy Jagiellońskiej 67/71.


Arturo Mari wykonał ponad milion zdjęć, na których uwiecznił Św.Jana Pawła II. Podczas piątkowego 18 listopada 20q6 roku, spotkania w auli muzeum wspominał naszego rodaka, a także współpracę z nim.

Słynny fotograf towarzyszył Janowi Pawłowi II we wszystkich pielgrzymkach oraz był z nim aż do ostatnich chwil Jego życia. Wszystkie te wspomnienia zamieścił w książce "Do zobaczenia w raju", autorstwa Jarosława Mikołajewskiego.

Gospodarzem piątkowego spotkania z Arturo Mari był dyrektor Muzeum Monet i medali Jana Pawła II- Krzysztof Witkowski. Wśród honorowych gości, którzy na scenie wspominali Św. Jana Pawła II byli: senator Artur Warzocha oraz poseł na Sejm RP- Lidia Burzyńska oraz abp senior- Stanisław Nowak.

Podczas piątkowego spotkania Arturo Mari otworzył wystawę pamiątek, fotografii oraz relikwii trzeciego stopnia, jakie od wczoraj można oglądać w Muzeum Monet i medali Jana w Pawła II w Częstochowie.

Wieczorne spotkanie uświetniły występy artystyczne- piosenkarki- częstochowianki, Weroniki Zielińskiej, która zaśpiewała dla Arturo Mari dwa utwory- jeden w języku włoskim a drugi w języku francuskim. Na scenie zaprezentowała się również pochodząca z Myszkowa- niezwykle utalentowana skrzypaczka, Patrycja Słomczyńska, która swoje występy prezentuje w największych salach koncertowych w Nowym Jorku. Na scenie częstochowskiego muzeum wystąpił liczny zespół muzyczny pod kierownictwem Piotra Janika.

Fotografowi Papieskiemu- Arturo Mari towarzyszył tłumacz- ks. Mariusz Frukacz. Na sam koniec Arturo Mari powiedział licznie zgromadzonym gościom: "Jan Paweł II był dla mnie jak ojciec".

Na zakończenie licznie zgromadzeni goście wspólnie odśpiewali "Barkę".


Foto: Przemysław Pindor


Przemysław Pindor


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl