Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Tutoring, by szkoła była bardziej przyjazna
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Wychować człowieka mądrego - takie zadanie postawili sobie twórcy konferencji „Tutoring szkolny - wychować człowieka mądrego", która odbędzie się 28 listopada na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (budynek Uczelni przy ul. Waszyngtona 4/8, aula nr 121, początek o godz.10.00). Jej organizatorami są Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Towarzystwo Edukacji Otwartej - organ prowadzący Instytutu Tutoringu Szkolnego.Uczestnicy konferencji poznają co to jest tutoring szkolny i jak może wpłynąć na zmianę oblicza szkoły, na bardziej przyjazne dla ucznia, nauczyciela i rodzica. Zaproszeni goście to dyrektorzy szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, pedagodzy, psycholodzy, przedstawiciele organów prowadzących i kuratorzy. Konferencja będzie inauguracją ogólnopolskiego programu "Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole".

Projekt będzie realizowany przez Instytut Tutoringu Szkolnego - zespół praktyków z wieloletnim doświadczeniem w pracy w charakterze tutorów w szkołach publicznych i niepublicznych. Od 2008 roku, z inicjatywy Towarzystwa Edukacji Otwartej, metoda tutoringu szkolnego trafiła do kilkuset placówek oświatowych w całym kraju.

Tutoring szkolny stanowi wsparcie dla pracy dydaktycznej oraz wychowawczo-opiekuńczej. Tutor to indywidualny opiekun ucznia, który poprzez budowanie relacji, współpracę i wsparcie podopiecznego w realizacji wspólnie wyznaczanych celów, ma okazję poznawać jego potencjał i skutecznie pracować nad rozwojem jego mocnych stron. Relacja tutorska, staje się bazą rozwoju dla ucznia i nauczyciela. Uczeń ma kontakt z „mądrym dorosłym", nauczyciel czuje się w tej relacji spełniony i może uniknąć wypalenia zawodowego.

Według badań dr Adrianny Sarnat-Ciastko z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, wprowadzenie systemu tutoringu przynosi wiele korzyści całemu środowisku szkolnemu. Wśród najważniejszych warto wymienić zwiększenie poczucia bezpieczeństwa uczniów, ich rodziców i nauczycieli, wzrost zaufania rodziców do szkoły, wzmocnienie wszechstronnego rozwoju uczniów, wzrost samodzielności, odpowiedzialności i zdolności do podejmowania decyzji przez uczniów. Nauczyciele - tutorzy, zauważają wzrost satysfakcji z pracy, wzmocnienie swojego autorytetu, czy rozwój umiejętności nawiązywania i budowania dobrych relacji międzyludzkich. Dla wielu z nich bycie tutorem to nowe spojrzenie na edukację oraz relację nauczyciel - uczeń.

28 listopada będzie także pierwszym dniem składania aplikacji do udziału w programie „Wychować człowieka mądrego". W ramach jego realizacji przewidziane są m.in. wdrożenie tutoringu szkolnego w 70 placówkach oświatowych z całej Polski, przeszkolenie ponad 1200 nauczycieli i wychowawców, objęcie opieką tutorską ponad 9 tysięcy uczniów. Program będzie realizowany w latach 2016-2018. Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej udział zarówno w konferencji jak i programie jest bezpłatny.

Więcej informacji na: www.tutoringszkolny.pl; www.facebook.com/tutoringszkolny/; biuro@tutoringszkolny.pl;


ug


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl