Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 21 listopada 2017
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 46 (1341) 2017-11-16
  W NUMERZE:
»  Zespół „Śląsk” i Przyjaciele –
» O raku odbytnicy w hotelu "Arche"
» Strażnica w Żarkach Letnisku zmodernizowana
» "Kolor" - przedstawia
»  XXIII Andrzejkowo-Mikołajkowe Marsze na Orientację „AMInO 2017”
» PERYSKOP. Trzy razy tak
» BONA FIDE. Wszędobylstwo
» Archiwum Państwowe w Częstochowie - ZAPRASZA
» XIX ŚWIĘTO MUZYKI
» PAWEŁ DOMAGAŁA wystąpi w Częstochowskiej Filharmonii
» 11.11. NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 99 ROCZNICA
» Gala Wolontariatu
»  MIEJSKA ŚLIZGAWKA W NOWYM MIEJSCU
» Dni Otwarte w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym
» Sportowe gwiazdy w Częstochowie!
» Protest pracowników Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przenosi się do Urzędu Miasta.
» Już niedługo wielki show w Częstochowie
» Nanotechnologia - innowacyjna technika leczenia zębów
» „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”
» Święto Niepodległości w gminie Starcza
» Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza
» Częstochowianie gośćmi głównymi głównym Portu Poetyckiego w Chorzowie
» Bezpieczny senior w Gminie Poraj
» „Pożyczone”
» WYSTAWA W BIBLIOTECE AJD. „Niepokorny człowiek”
» Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy
» Płuca bez POChP – bezcenna spirometria
» WOJEWÓDZKI TEST SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH
» „Józef Piłsudski. Życie – śmierć – kult”
» Radny Zbigniew Mizgalski oskarżony o współpracę z SB
» Remont na ulicy Jagiellońskiej
» Ruszyła rekrutacja do III edycji projektu "Akademia Rozwoju kompetencji".
» Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski
» Filharmonia Częstochowska - zaprasza
»  I JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY - XVII Gala Konkursu „Jurajski Produkt Roku”
» #mamczasrozmawiac
» Zginął. Rodzina prosi o pomoc
» Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI
» The Voice of Poland 8. Odcinek 3 Live
» Pozwólmy wcześniakom zdrowo się rozwijać!
»  FUTSALOWA REPREZENTACJA POLSKI W CZĘSTOCHOWIE
»  XVI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
»  XIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „Szopka Bożonarodzeniowa”
»  ZAPROSZENIE NA WIECZÓR DOBROCZYNNOŚCI
» Luks w Środzie Wielkopolskiej
» Pomóżmy zwierzakom


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
KONFERENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI.
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
22 listopada 2016 roku poseł Szymon Giżyński, prezes częstochowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową podsumowującą pierwszy rok rządów PiS w Polsce. O sukcesach rządu oprócz posła Szymona Giżyńskiego mówili także: posłowie Lidia Burzyńska i Konrad Głębocki oraz senatorowie: Ryszard Majer i Artur Warzocha.


– Naszym recenzentem jest naród. To funduje nam nadzieję i pewność, że dokonania rządu Prawa i Sprawiedliwości idą w dobrym kierunku – powiedział poseł Szymon Giżyński, rozpoczynając konferencję. Wyliczył najważniejsze projekty wdrożone przez rząd dla dobra Polaków. – To „Program 500+”, Program Mieszkanie+”, Program leki 75+”, a także korzystne dla przedsiębiorców regulacje płacowo-podatkowe, najniższe bezrobocie od 25 lat oraz podwyższenie wieku szkolnego do lat siedmiu, a tym samym przywrócenie rodzicom prawa decydowania o swoich dzieciach – mówił poseł Giżyński.
Poseł Lidia Burzyńska podkreśliła, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy dotrzymuje obietnic przedwyborczych. Jako przykład podała dobre zmiany w polskiej oświacie. – Podstawą silnego państwa jest mocna i silna edukacja, dlatego tak ważne są reformy w szkolnictwie. Zlikwidowany został zapis tak zwanych godzin karcianych, a także liczbowe zliczanie nadgodzin podstawy programowej. Rząd wsłuchuje się i szanuje wyborców. Efektem tego jest podwyższenie obowiązkowego wieku szkolnego z sześciu do siedmiu lat. Platforma wprowadzając w 2014 roku obniżenie wieku szkolnego nie dość, że uczyniła to wbrew woli rodziców, wyrzucając do kosza ponad milion podpisów pod projektem obywatelskim „Ratujmy maluchy”, to również nie przygotowała reorganizacji w szkołach i ciężar przystawania szkół zrzuciła na barki samorządów. W tym roku 82 procent sześciolatków nie rozpoczęło nauki w szkole, to świadczy jak dobra byłą zmiana – mówiła poseł Burzyńska. Tłumaczyła również podstawy wdrożenia reformy oświatowej, przygotowanej przez minister oświaty Annę Zalewską. – „Reforma 6+3+3” nie zdała egzaminu. Gimnazja miały być samodzielne i wyrównywać szanse edukacyjne, a tylko w województwie śląskim na 840 gimnazjów 500 funkcjonuje w zespołach ze szkołami podstawowymi. Licea stały się jedynie kursami przygotowawczymi, w pierwszej klasie realizuje się jeszcze podstawę programową gimnazjum. Uczelnie wyższe biją na alarm, bo tak niski jest poziom wiedzy studentów rozpoczynających naukę. Poza tym reforma PO i PSL stała się unicestwieniem dla szkolnictwa zawodowego – kontynuowała poseł Lidia Burzyńska.
Poseł Konrad Głębocki skupił się programie gospodarczym rządu Prawa i Sprawiedliwości. – Finanse państwa zastaliśmy w katastrofalnym stanie. Zadłużenie przez osiem lat rządów PO i PSL podwoiło się. Rząd dziury budżetowe łatał sprzedażą spółek skarbu państwa. Nasz rząd stawia na kluczowe zmiany w gospodarce. Plan ministra Morawieckiego, zawierający pakiet 100 ustaw, przewiduje przede wszystkim reindustrializację Polski, bo rozwoju gospodarki – jak planowały PO i PSL – nie można opierać jedynie na usługach. Dobrym przykładem działania rządu PiS jest wsparcie dużych firm, jak Autosanu. Mamy najniższe bezrobocie – 8,2 procent, od 2017 roku rząd chce obniżać podatki, jako pierwszy będzie podatek CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw, który będzie wynosił 15 procent – mówił poseł Głębocki.
Senator Ryszard Majer, który jest wiceprzewodniczącym Komisji Sprawa Zagranicznych i Unii Europejskiej oraz członkiem Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, stwierdził, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości przełamał wprowadzane przez rząd PO i PSL liberalne tendencje w polityce społecznej. Przypomniał w tym obszarze najnowszy program rządowy „Za życiem”, który zainaugurował realne wsparcie rodzin, poprzez przyznanie czterech tysięcy złotych na każde urodzone dziecko z niepełnosprawnością. Dobrym krokiem prospołecznym jest podniesienie najniższej płacy minimalnej do 2000 złotych i stawki godzinowej do 12 złotych. W obszarze działań rządu ważne miejsce zajmują osoby starsze, stąd lekowy program wsparcia, który będzie – jak zapowiada Minister Zdrowia – ewaluował w zależności od potrzeb. Polska jest i będzie przyjazna seniorom – mówił Senator Majer. Dodał, że Polska swoje miejsce w Unii Europejskiej traktuje priorytetowo, ale też wskazuje na zachowanie suwerenności narodów.
Senator Artur Warzocha pracujący w dwóch komisjach: Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej i Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, w której jest zastępcą przewodniczącego, przybliżył efekty pracy z Polonią. – Decyzją Prezydenta Andrzej Dudy i pani premier Beaty Szydło sprawy Polonii wróciły do Senatu. Ten dobry krok spowodował wielkie ożywienie w środowiskach Polonii na całym świecie. Niezwykle z radością przyjęto znowelizowanie ustawy o Karcie Polaka, która ułatwia powrót naszych rodaków z byłych republik radzieckich do Ojczyzny. Wiele osób już z tego skorzystało, kilku lekarzy zamieszkało również w Częstochowie – podkreślał senator Warzocha. Jak dodał, organizacje polonijne i rząd polski chcą za granicą mówić jednym głosem, stąd ustalono listę pięciu priorytetów. Są to: utrzymanie tożsamości polskiej, rozwijanie polskiego szkolnictwa i nauki języka polskiego, opieka nad miejscami pamięci narodowej, opieka nad polskimi zabytkami i wspólne dbanie o polską rację stanu.
Senator Artur Warzocha przybliżył także zmiany w ustawie o służbie cywilnej, które – jak podkreślił – umożliwią szerszy dostęp do pracy w administracji publicznej, w tym osobom spoza – jak to ujął – „zaklętych kręgów grup zawodowych”.
Konkluzją spotkania było podkreślenie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości buduje państwo przyjazne, ale też i bezpieczne dla obywateli.GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl