Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 23 maja 2018
Iwony i Dezyderego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 20 (1367) 2018-05-17
  W NUMERZE:
» Raków nadal w grze o Lotto Ekstraklasę!
» JANÓW. Pustynne biegi i marsz
» Skra rozpoczyna walkę w regionalnym Pucharze Polski
» Czepkowanie na AJD
» Więcej środków na budżet obywatelski w 2019 roku dzięki staraniom Klubu Prawo i Sprawiedliwość w Częstochowie.
» 2500 złotych i szansa na pracę w branży. Na studentów i absolwentów czekają staże w Press Glass
» SZKOLNICTWO WYŻSZE. Mamy w Częstochowie Uniwersytet
» W rocznicę 90. urodzin Janusza Gniatkowskiego
» ,,Zbigniew Herbert w szkole i bibliotece"
»  Na co uważać przy pożyczce?

» POLECAJĄ MARGINESY
»  Majowe „Ladies Night” to „Pozycja obowiązkowa” w kalendarzu każdej kobiety!
» Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursach
»  1 miesiąc ciąży
» BONA FIDE. Chronić żołnierskie groby
» PERYSKOP. Wszystko do czasu
» Groźna grypa – zgony, których można było uniknąć wywiad z ekspertem
» 40 lat "SPLOTU"
» Tydzień życia z niepełnosprawnością
» Dzień strażaka w Szkole Pożarniczej
» Konferencja naukowa: Maskarada historyczna: Aleksander hr. Fredro i Napoleon Bonaparte
» Aż 3 majowe pokazy przedpremierowe pokazy w Cinema City! Uczta dla każdego kinomaniaka!
» Wóz strażacki dla strażaków
» ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z POSŁEM
» Husaria. Broń wschodnia
» ZDROWE NAWYKI CHRONIĄ PRZED OTYŁOŚCIĄ
» Spektakl na setną roczniće urodzin Janusza Różewicza
» Kto powstrzyma Szwedów w Poznaniu?
» Turystyczna Majówka w Bystrzanowicach Dworze
» Finał Pól Nadziei
» XXX Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa
» Startuje rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych!
» SZKOŁA PODSTAWOWA NR 41 W CZĘSTOCHOWIE. Szkoła z przyszłością i dla dzieci
» Worek medali dla Klubu z Blachowni
» Polska can into space!
» Kask, który uratował życie
» Wydawnictwo Replika poleca: ,,Dwa zwykłe słowa
» Częstochowski Viking Nordic Team nadal w świetnej formie
» 18 maja w OPK "Gaude M" w Częstochowie wystąpił Max Garcia Conover
»  Koncerty na Zamku – Magia Bułgarii


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
KONFERENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI.
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
22 listopada 2016 roku poseł Szymon Giżyński, prezes częstochowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową podsumowującą pierwszy rok rządów PiS w Polsce. O sukcesach rządu oprócz posła Szymona Giżyńskiego mówili także: posłowie Lidia Burzyńska i Konrad Głębocki oraz senatorowie: Ryszard Majer i Artur Warzocha.


– Naszym recenzentem jest naród. To funduje nam nadzieję i pewność, że dokonania rządu Prawa i Sprawiedliwości idą w dobrym kierunku – powiedział poseł Szymon Giżyński, rozpoczynając konferencję. Wyliczył najważniejsze projekty wdrożone przez rząd dla dobra Polaków. – To „Program 500+”, Program Mieszkanie+”, Program leki 75+”, a także korzystne dla przedsiębiorców regulacje płacowo-podatkowe, najniższe bezrobocie od 25 lat oraz podwyższenie wieku szkolnego do lat siedmiu, a tym samym przywrócenie rodzicom prawa decydowania o swoich dzieciach – mówił poseł Giżyński.
Poseł Lidia Burzyńska podkreśliła, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy dotrzymuje obietnic przedwyborczych. Jako przykład podała dobre zmiany w polskiej oświacie. – Podstawą silnego państwa jest mocna i silna edukacja, dlatego tak ważne są reformy w szkolnictwie. Zlikwidowany został zapis tak zwanych godzin karcianych, a także liczbowe zliczanie nadgodzin podstawy programowej. Rząd wsłuchuje się i szanuje wyborców. Efektem tego jest podwyższenie obowiązkowego wieku szkolnego z sześciu do siedmiu lat. Platforma wprowadzając w 2014 roku obniżenie wieku szkolnego nie dość, że uczyniła to wbrew woli rodziców, wyrzucając do kosza ponad milion podpisów pod projektem obywatelskim „Ratujmy maluchy”, to również nie przygotowała reorganizacji w szkołach i ciężar przystawania szkół zrzuciła na barki samorządów. W tym roku 82 procent sześciolatków nie rozpoczęło nauki w szkole, to świadczy jak dobra byłą zmiana – mówiła poseł Burzyńska. Tłumaczyła również podstawy wdrożenia reformy oświatowej, przygotowanej przez minister oświaty Annę Zalewską. – „Reforma 6+3+3” nie zdała egzaminu. Gimnazja miały być samodzielne i wyrównywać szanse edukacyjne, a tylko w województwie śląskim na 840 gimnazjów 500 funkcjonuje w zespołach ze szkołami podstawowymi. Licea stały się jedynie kursami przygotowawczymi, w pierwszej klasie realizuje się jeszcze podstawę programową gimnazjum. Uczelnie wyższe biją na alarm, bo tak niski jest poziom wiedzy studentów rozpoczynających naukę. Poza tym reforma PO i PSL stała się unicestwieniem dla szkolnictwa zawodowego – kontynuowała poseł Lidia Burzyńska.
Poseł Konrad Głębocki skupił się programie gospodarczym rządu Prawa i Sprawiedliwości. – Finanse państwa zastaliśmy w katastrofalnym stanie. Zadłużenie przez osiem lat rządów PO i PSL podwoiło się. Rząd dziury budżetowe łatał sprzedażą spółek skarbu państwa. Nasz rząd stawia na kluczowe zmiany w gospodarce. Plan ministra Morawieckiego, zawierający pakiet 100 ustaw, przewiduje przede wszystkim reindustrializację Polski, bo rozwoju gospodarki – jak planowały PO i PSL – nie można opierać jedynie na usługach. Dobrym przykładem działania rządu PiS jest wsparcie dużych firm, jak Autosanu. Mamy najniższe bezrobocie – 8,2 procent, od 2017 roku rząd chce obniżać podatki, jako pierwszy będzie podatek CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw, który będzie wynosił 15 procent – mówił poseł Głębocki.
Senator Ryszard Majer, który jest wiceprzewodniczącym Komisji Sprawa Zagranicznych i Unii Europejskiej oraz członkiem Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, stwierdził, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości przełamał wprowadzane przez rząd PO i PSL liberalne tendencje w polityce społecznej. Przypomniał w tym obszarze najnowszy program rządowy „Za życiem”, który zainaugurował realne wsparcie rodzin, poprzez przyznanie czterech tysięcy złotych na każde urodzone dziecko z niepełnosprawnością. Dobrym krokiem prospołecznym jest podniesienie najniższej płacy minimalnej do 2000 złotych i stawki godzinowej do 12 złotych. W obszarze działań rządu ważne miejsce zajmują osoby starsze, stąd lekowy program wsparcia, który będzie – jak zapowiada Minister Zdrowia – ewaluował w zależności od potrzeb. Polska jest i będzie przyjazna seniorom – mówił Senator Majer. Dodał, że Polska swoje miejsce w Unii Europejskiej traktuje priorytetowo, ale też wskazuje na zachowanie suwerenności narodów.
Senator Artur Warzocha pracujący w dwóch komisjach: Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej i Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, w której jest zastępcą przewodniczącego, przybliżył efekty pracy z Polonią. – Decyzją Prezydenta Andrzej Dudy i pani premier Beaty Szydło sprawy Polonii wróciły do Senatu. Ten dobry krok spowodował wielkie ożywienie w środowiskach Polonii na całym świecie. Niezwykle z radością przyjęto znowelizowanie ustawy o Karcie Polaka, która ułatwia powrót naszych rodaków z byłych republik radzieckich do Ojczyzny. Wiele osób już z tego skorzystało, kilku lekarzy zamieszkało również w Częstochowie – podkreślał senator Warzocha. Jak dodał, organizacje polonijne i rząd polski chcą za granicą mówić jednym głosem, stąd ustalono listę pięciu priorytetów. Są to: utrzymanie tożsamości polskiej, rozwijanie polskiego szkolnictwa i nauki języka polskiego, opieka nad miejscami pamięci narodowej, opieka nad polskimi zabytkami i wspólne dbanie o polską rację stanu.
Senator Artur Warzocha przybliżył także zmiany w ustawie o służbie cywilnej, które – jak podkreślił – umożliwią szerszy dostęp do pracy w administracji publicznej, w tym osobom spoza – jak to ujął – „zaklętych kręgów grup zawodowych”.
Konkluzją spotkania było podkreślenie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości buduje państwo przyjazne, ale też i bezpieczne dla obywateli.GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl