Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 14 sierpnia 2018
Alfreda i Euzebiusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 33 (1380) 2018-08-16
  W NUMERZE:
» Idą z modlitwą do Matki Bożej
» DNI GMINY PORAJ
» Święto Policji w Częstochowie
» Częstochowscy strażacy w akcji


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Dzień Pracownika Socjalnego w powiecie częstochowskim
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Dom Pomocy Społecznej w Blachowni był miejscem, w którym w piątek 18 listopada br. świętowano Dzień Pracownika Socjalnego (polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej).

Do udziału w uroczystościach zaproszono pracowników pomocy społecznej z wszystkich gmin naszego powiatu i miasta Częstochowy, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów pomocy społecznej funkcjonujących na terenie powiatu częstochowskiego, pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie, przedstawicieli instytucji wspierających pomoc społeczną (Sąd Rejonowy w Częstochowie, Akademia im. Jana Długosza, Ośrodek Kształcenia Służb Publicznych i Socjalnych Centrum AV), a także parlamentarzystów i przedstawicieli władz naszego powiatu.

Przybyli do Blachowni goście zgodnie podkreślali, że zawód pracownika socjalnego jest zawodem trudnym, stawiającym wykonującym go osobom wysokie wymagania i zmuszającym do zmagania się ciągle z nowymi wyzwaniami i zadaniami, takimi jak choćby ostatnio realizowany programu 500+. Podkreślono, że w naszym powiecie, dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu pracowników pomocy społecznej, nie odnotowano zakłóceń w funkcjonowaniu tego programu.

W ramach podziękowań za trudną i odpowiedzialną pracę oraz determinację w niesieniu pomocy innym wicestarosta Henryk Kasiura i dyrektor PCPR Katarzyna Buchajczuk wręczyli pracownikom pomocy społecznej listy gratulacyjne.

W obchody Dnia Pracownika Socjalnego włączyli się także mieszkańcy blachowniańskiego DPS wchodzący w skład Grupy Teatralnej „Amatorzy”, którzy przygotowali i przedstawili spektakl pt. „Podarujmy Drugie Życie Filmowi”.zdjęcie: archiwum starostwa częstochowskiego


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl