Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Śmiertelny wypadek na lotnisku w Rudnikach
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
22 listopada na lotnisku w Rudnikach w wypadku lotniczym zginęli dwaj mężczyźni w wieku 38 oraz 41 lat.


Oględziny miejsca wypadku trwające do późnych godzin zostały przerwane z uwagi na porę nocną, w dniu dzisiejszym w godzinach południowych zostaną wznowione. Na razie nie jest znana przyczyna wypadku. Prokuratorzy prowadzący śledztwo wyjaśniają przyczyny rozbicia się maszyny, szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku ustali Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Relacja mł. bryg. Dariusza Sieronia, rzecznika Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

- We wtorek 22 listopada przed godz. 15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o wypadku samolotu akrobacyjnego na terenie lotniska Aeroklubu częstochowskiego w miejscowości Rudniki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym potwierdził tę informację i ustalił, że doszło do wypadku samolotu akrobacyjnego Extra 330, w którym leciały dwie osoby. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon obu osób. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu parawanów w celu izolowania wraku przed osobami postronnymi, oświetleniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych. Ponadto rozstawiono namiot na potrzeby psychologów wspierających rodziny poszkodowanych.
Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych i technicy kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy realizowali czynności dochodzeniowe. Po zakończeniu oględzin w dniu 22 listopad wrak samolotu został zabezpieczony poprzez przykrycie plandekami.


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl