Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
felieton
Być czy mieć?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Walka dobra ze złem nie jest wymysłem naszych czasów, już Księga Objawienia opisuje nam drogę prowadzącą do Armagedonu, do ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła, w której po zażartej walce wygrywają ci pierwsi, a Szatan zostaje uwięziony w czeluści na tysiąc lat.

Czas szybko mija, na szczęście po tym okresie siły zła spotyka ostateczna klęska, a diabeł oraz wszyscy źli ludzie zostają zrzuceni do jeziora ognia – tyle opis, natomiast życie toczy się swoimi torami, a człowiek niezależnie od epoki w której żyje musi ciągle odpowiadać na pytanie: „być czy mieć?”. I chociaż tak do końca nie wiemy, czy Fenicjanie wymyślili pieniądze, to z pewnością byli pierwszymi globalistami, a to przez handel i podróże.
Niedawno byliśmy świadkami rozpoczęcia obchodów 500-lecia reformacji z udziałem papieża Franciszka. Czy naprawdę 95 tez zostało przybitych na drzwiach katedry w Wittenberdze? – tego nie wiemy, nawet sam Marcin Luter nigdy tego nie potwierdził, jednak powodem rozłamu na pewno był konflikt wiary i pieniądza. Gdy pieniądz komplikuje relacje życia doczesnego z życiem wiecznym, rodzi się problem. Uwolnienie się od grzechów to piękna perspektywa, jednak z pewnością nie każdy odpust mógł załatwić coś po drugiej stronie. Dzisiaj na szczęście nie musimy już wyruszać na wyprawy krzyżowe, a w dobie nadmiaru papierowego pieniądza i wdowi grosz też traci jakby na znaczeniu; musimy bardziej zabiegać swoją codzienną postawą o życie wieczne. A zagrożeń przybywa i dzisiaj to każdy może być globalistą, mamy przecież tanie linie lotnicze, a w domu Internet który zajrzy w najdalszy zakątek świata, nie wspominając o ciągłym wzroście dobrobytu. Może to jeszcze nie tak jak u bogatego, któremu przez ucho igielne ciągle trudno się przecisnąć, to jednak zwykły Kowalski ma z tym coraz większy problem. Potwierdzają to nawet badania, które mówią, że kobiety są bardziej religijne (przynajmniej częściej chodzą do kościoła), a jak wiemy – zarabiają mniej. Niestety zakończył się rok miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka, a była to bardzo dobra okazja na odnowę duchową, takie promocyjne okienko, które zdarza się naprawdę rzadko.
Swojego wyboru ostatnio musieli dokonać też i Amerykanie, tylko czy był to wybór między złem a dobrem? Złośliwi mówią, że między dżumą a cholerą, jednak amerykańskiego prezydenta wybiera się pośrednio poprzez elektorów – ma to ich uchronić przed przypadkowym wyborem. Ale i Europa ma swojego prezydenta Donalda wybranego rękoma eurokratów. Który Donald okaże się sprawniejszy? – czas pokaże. Nasz kończy kadencję w czerwcu i zapewne nie wierzy w niego nawet kanclerz Merkel upatrująca ostatniego ratunku w śpiewaniu kolęd dla dzieci, ale może to i dobrze dla naszego zbawienia.ANNA GAUDY


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl