Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
Czego możemy się spodziewać w 2017?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora

2016 r. nie był dobry dla oszczędnych kierowców, którzy nie lubią przepłacać za OC. Niespotykane wcześniej podwyżki obowiązkowej polisy nie mogłoby być powodem do radości właścicieli pojazdów, jednak 2017 r. wcale nie zapowiada się lepiej. Wiele wskazuje na to, że właśnie w 2017 r. towarzystwa i firmy ubezpieczeniowe „skonsumują” zapowiadane podwyżki, co odbije się na portfelach kierowców.Tanie OC już było

W ostatnich kilku latach na rynku obowiązkowych polis komunikacyjnych trwała zażarta walka o klienta, którego próbowano pozyskać za wszelką cenę, wszystkimi dostępnymi metodami. Jako że ubezpieczenie OC jest zawsze identyczne w swoim zakresie, a kierowcy podczas jego zakupu zwracają uwagę właściwie wyłącznie na jego kosz, towarzystwa obniżały ceny do poziomów dumpingowych. Skutkiem tego 2015 okazał się rokiem, w którym zanotowano najwyższą stratę w historii rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – nie z powodu braku klientów, lecz właśnie z uwagi na niskie ceny. To musiało się skończyć.

Do akcji wkroczyła Komisja Nadzoru Finansowego, wskazując, że zbyt niskie ceny ubezpieczeń komunikacyjnych niekorzystnie wpływają na obsługę powypadkową świadczoną w ramach wypłacanych odszkodowań. Aby ukrócić ten proceder, z inicjatywy KNF dwukrotnie weszły w życie zapisy prawne, które z jednej strony doprowadziły do polepszenia jakości obsługi powypadkowej, a z drugiej podwyższyły koszty działalności ubezpieczycieli. Jak to zwykle bywa, najbardziej oberwało się kierowcom, którym przyszło zapłacić za to w 2016 r. w składach OC wyższych aż o połowę w porównaniu z 2015 r. Z drugiej jednak strony, poszkodowani kierowcy otrzymują dzięki temu lepsze wsparcie w ramach odszkodowania.

Czas na podwyżki

O ile 2016 r. był dla kierowców bardzo zły pod względem wzrastających cen polis OC, o tyle… 2017 r. może być jeszcze gorszy. Porównywarka ubezpieczeń samochodowych pokazuje, że choć nie ma gwałtownych ruchów cenowych, to trend jest jednoznacznie wzrostowy. Jednocześnie nie da się zauważyć czynników, które miałyby przemawiać za zatrzymaniem tej tendencji, dlatego można się spodziewać, że ona się utrzyma. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe rekompensują sobie wyższe koszty poniesione z tytułu lepszej obsługi powypadkowej i wyższych odszkodowań wypłacanych osobom poszkodowanym w ruchu drogowym.

Dywagowanie nad konkretnymi kwotami i wartościami procentowymi w kontekście podwyżek OC w 2017 r. wydają się mimo wszystko przedwczesne. Jakkolwiek wiele wskazuje, że ceny polis nie stanieją, nie da się przesądzić, czy tak się nie jednak stanie albo czy chociaż trend wzrostowy się zatrzyma.
r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl