Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
PO INTERWENCJI „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Udało się. Honorowi dawcy krwi w Częstochowie uzyskali ulgę na przejazdy komunikacją miejską
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Na ostatniej sesji Rady Miasta Częstochowy, 1 grudnia 2016 roku, radni częstochowscy wreszcie przegłosowali projekt uchwały zgłoszony przez radnego Prawa i Sprawiedliwości Piotr Wronę, dotyczący bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego MPK w Częstochowie dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. „Gazeta Częstochowska” wsparła radnego Wronę w walce o przyznanie tego zasłużonego przywileju dla krwiodawców.


Piotr Wrona od kilku miesięcy walczył o przeforsowanie swojej uchwały, w której wzorem ponad stu miast w Polsce, proponował 100-procentową ulgę na przejazdy pojazdami MPK w Częstochowie dla Honorowych Dawców Krwi I stopnia i 50-procentową ulgę dla Honorowych Dawców Krwi II stopnia. Ciągle jednak napotykał na opór ze strony radnych SLD i PO, którzy dwukrotnie głosowali przeciwko jego projektowi. Podkładką na „nie” byłą między innymi analiza kosztu wprowadzenia uchwały w życie, przedstawiona przez wiceprezydenta Mirosława Soborak. Stwierdził on na jednej z sesji, nie opierając się jednak na wiarygodnej analizie, że przypuszczalne koszty zmiany zgłaszanej przez radnego PiS wyniosą około 2 miliony złotych. Radnemu Wronie zasugerowano autopoprawkę. W konsekwencji wycofał on ulgę dla Honorowych Dawców Krwi II stopnia, pozostając jedynie przy uldze dla Honorowych Dawców Krwi I stopnia. I ta wersja została zaakceptowana przez radnych.
100-procentową ulgę otrzymają Honorowych Dawców Krwi I stopnia, którzy oddali co najmniej 15 litrów krwi (w przypadku kobiet) lub 18 litrów (w przypadku mężczyzn) – § 2 ust. 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie określenia wzoru oraz szczegółowych zasad i trybu nadawania odznaki honorowej „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Zgodnie z treścią uchwały ulga ma przysługiwać na podstawie ważnego biletu elektronicznego zapisanego na „e-karcie”; w przypadku „e-karty” bez zdjęcia niezbędny będzie dokument potwierdzający tożsamość lub na podstawie ważnego biletu papierowego jednorazowego ulgowego lub czasowego, a także ważnej legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi wydanej przez uprawniony organ; w przypadku legitymacji bez zdjęcia niezbędny będzie dokument potwierdzający tożsamość.
Uchwałą wejdzie w życie po stwierdzeniu jej zgodności z prawem przez nadzór prawny wojewody.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl