Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 18 lipica 2018
Kamila i Szymona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
BIAŁĄ WSTĄŻKĘ PRZYPINANO TAKŻE W CZĘSTOCHOWIE
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Młodzieżowy happening pod hasłem „Nie Krzycz! Przytul!” zakończył kilkudniową Kampanię Białej Wstążki, odbywającą się w ramach światowej akcji profilaktyczno-edukacyjnej poświęconej zjawisku przemocy wobec kobiet.

Organizatorami kampanii były Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Pomocy Specjalistycznej dla Rodzin Zagrożonych Przemocą oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na Terenie Miasta Częstochowy.

Jej celem było zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy domowej i przemocy wobec kobiet, a także kształtowanie krytycznych postaw wobec tych zjawisk oraz edukacja w zakresie konstruktywnych sposobów wywierania wpływu i rozwiązywania konfliktów.

W siedzibie MOPS przy ul. POW 2 mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów, m.in. terapeuty pracującego zarówno z osobami doświadczającymi przemocy jak i tymi, którzy ją stosują; psychologa dziecięcego; prokuratora; kuratora; przedstawicieli Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych czy policji. Jednocześnie w częstochowskich szkołach odbywały się warsztaty prowadzone przez specjalistów do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Następnie uczennice i uczniowie, niosąc własnoręcznie wykonane banery z hasłami promującymi zachowania pozytywne i wolne od przemocy, rozeszli się po centrum miasta, wręczając mieszkańcom niebieskie baloniki i wyjaśniając cele akcji.

Kampania Białej Wstążki to zainicjowana w 1991 roku w Kanadzie, międzynarodowa akcja przeciwko przemocy wobec kobiet, organizowana przez mężczyzn i głównie do nich skierowana. Została zainspirowana tragicznymi wydarzeniami w 1989 roku na Politechnice w Montrealu, kiedy młody mężczyzna zastrzelił tam 14 studentek i ranił 13 innych osób, oskarżając młode kobiety o zajęcie mu miejsca na uczelni. Symbolem akcji jest biała wstążka, będąca osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl